Autor Wątek: Nagłośnie poszukiwane  (Przeczytany 2315 razy)

Offline DzidaPN

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Nagłośnie poszukiwane
« dnia: Marzec 09, 2020, 21:13:26 pm »
Witam. Jestem nowy. Przedstawiłem się w odpowiednim miejscu. Posiadam X type z 2007 roku z nawigacja i zmieniarką. Chciał bym zmienić głośniki w przednich i tylnych drzwiach ponieważ strasznie grają. Jestem zielony w tym temacie i kompletnie nie mam pojęcia jakie muszę kupić  nie wiem jakie się zmieszczą w drzwi. Kolega mi mówił że trzeba jakieś dystanse dokupic czy coś takiego. Możecie podesłać kilka linków z odpowiednimi rozmiarami i tymi dystansami. Najlepiej jakiś dobrych firm typu jbl czy coś takiego. Z góry dzięki i pozdrawiam

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2020, 22:06:35 pm »
Jaki budżet chcesz na to przeznaczyć? Bo rozstrzał cenowy może być kosmiczny. Moja rada to taka, że na cokolwiek będziesz wymieniał to wygłusz sobie drzwi. W zasadzie to nawet samo wygłuszenie bez wymiany głośników pomoże. W razie czego mam fabryczny subwoofer do bagażnika, z tym że przerobiony pod zwykłe wyjście głośnikowe lub na wzmacniacz.  Oddam za grosze.

Co do głośników - na przód tylko i wyłącznie zestaw odseparowany - żadne dwu czy trójdrożne. Tył wystarczą zwykłe dwudrożne. Wymiary to 160/165mm, które nie wymagają zbytniej rzeźby.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline DzidaPN

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2020, 10:12:09 am »
Koło 500 zł max mogę dać za wszystko. Jakieś linki możecie podesłać?

Offline bialas

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2020, 23:21:18 pm »
Trochę mała kwota na całość, polecam Ci w pierwszej kolejności tak jak pisał sztandi7
wygłusz sobie drzwi.
z tego co pamiętam to trzeba liczyć 1,5 na jedną ściankę czyli żeby zrobić zamkniętą skrzynkę to 3 sztuki na drzwi wychodzą, myślę że kolega wyżej poprawi bo widziałem że też robił ;) (bez tego nie licz na jakiś bas i dynamikę), w drugiej kolejności wymienić głośniki.
U siebie kombinowałem i zrezygnowałem z głośników współosiowych (gwizdek w głośniku midbas'owym) i wybrałem taki zestaw:
https://allegro.pl/oferta/excursion-shx-6c-db-zestaw-odseparowany-4-woofery-6957675062
Efekt niebo, a ziemia... Wysokie tony zamontowałem na słupkach i brzmi to rewelacyjnie.. ps nawet logo X pasuje do auta ;)
Jeśli budżet jest sztywny to zrobiłbym tylko przednie drzwi, ew tył jedynie wytłumił.
Jeśli koniecznie ma być całość to jako minimum bym założył https://allegro.pl/oferta/excursion-sx-6c-zestaw-odseparowany-4-szt-165mm-7213755188
To radio i tak jest dosyć słabe więc przód w zasadzie i tak Ci powinien wystarczyć.
Głośniki bez mat to naprawdę strata pieniędzy.

A i dystans oczywiście potrzebny. Widzę że te które kupowałem już są niedostępne, ale znalazłem coś takiego.
https://allegro.pl/oferta/dystanse-mdf-jaguar-xf-8371339677
Mam dziwne wrażenie że to może być to samo (tak na oko nie widzę różnic z moimi, ale wiadomo że mogą być), zapytaj sprzedawcy może akurat będzie wiedział.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2020, 23:57:16 pm wysłana przez bialas »
Jest XJ40 4.0 1989r
Był XJ300 4.0 1996r
Był X 3.0 2002r

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • XF SV8
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2020, 07:54:51 am »
Excursion miałem u siebie plus wygłuszone drzwi (Ford Mondeo) i mogę polecić tą firmę.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2020, 13:38:20 pm »
Zależy jaka wielkość mat bo one są w różnych rozmiarach sprzedawane. Nie pamiętam już ile brałem sztuk, ale łatwo to obliczyć. Do powierzchni drzwi dolicz sobie z 10% i tyle kup. Mając 500zł zrobiłbym tylko przednie drzwi. Wygłuszenie matami butylowymi 2mm z alu, grubszych nie ma sensu. Dokup sobie od razu spinki tapicerki, bo na pewno przy zdejmowaniu boczków któraś się podda :)
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline DzidaPN

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 12, 2020, 17:31:02 pm »
Dzięki Białas o to konkretnie mi chodziło. Czyli zamówię te głośniki i dystanse i wszystko będzie ładnie pasować?

Offline bialas

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 12, 2020, 19:56:34 pm »
Głośniki będą ok, ale dystanse musisz potwierdzić ze sprzedawcą czy będą pasować żeby była pewność.
Jeszcze wykopałem te i wiem że pasują (sprawdzałem) ale są z plastiku a ja wolałem MDF.
http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.php?products_id=6480

Pamiętaj że przy takim zestawie będziesz musiał zamontować głośnik wysoko tonowy wyżej czyli trzeba przewiercić dziurkę na śrubę do przymocowania.
Jak chcesz to mogę zrobić zdjęcie i Ci pokazać jak to u mnie wygląda.

I porada na później poza spinkami o których wspominał sztandi7 przygotuj sobie opalarkę lub przynajmniej suszarkę żeby podgrzewać klej mocujący szarą piankę wygłuszeniową co jest pod boczkiem to klej Ci ładnie puści i nic nie porwiesz ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2020, 20:03:35 pm wysłana przez bialas »
Jest XJ40 4.0 1989r
Był XJ300 4.0 1996r
Był X 3.0 2002r

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 14, 2020, 12:32:11 pm »
Jak będzie wygłuszał, to może rwać tą piankę w strzępy :) Chyba, że nie będzie to cóż ...  :-thumpdown
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2020, 11:57:44 am »
Mogę się podłączyć? Szukam dla odmiany oryginalnego suba do State/Kombi. Tylko błagam nie w tak chorych pieniądzach jak na znanym portalu aukcyjnym...

Pzdr.
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...

Offline DzidaPN

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 07, 2020, 22:07:24 pm »
Dzięki. Drzwi nie będę wygluszał bo to mi nie potrzebne zmieniam nagłośnienie bo stare oryginalne głośniki się posypały strasznie rzężą dostały wilgoci. Dzięki i pozdrawiam

Offline Kavaa

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
  • S-type 2003 3.0 V6
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 09, 2020, 07:21:52 am »
Siemka, jeżeli nie wygluszasz drzwi i podłączasz głośniki tylko pod radio bez wzmacniacza, to odpuść sobie głośniki za taką cene.

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 09, 2020, 11:13:01 am »
Kolega zapewne chcę Ci przekazać że nie ma sensu pchać wypasionych przetworników/głośników do nie wygłuszonej puszki - analogicznie do kolumn głośnikowych a to podstawa. Następna sprawa to samo radio które najoględniej mówiąc jest słabe. Nic nie zyskasz a możesz tylko stracić (czas-pieniądze).

Pzdr.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2020, 20:25:25 pm wysłana przez MicGin »
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 09, 2020, 20:13:07 pm »
Lepszy efekt dałoby samo wygłuszenie drzwi bez wymiany głośników. No ale to Twoja decyzja.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Alll

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 13, 2020, 14:19:21 pm »
Ja również montowałem excursion, nie wygłauszałem drzwi i grają fajnie ale napewno zagrały by lepiej z wygłuszeniem. Jeśli masz w planach skrzynie dać do bagażnika to moim zdaniem nie ma sensu montować głośników w tylnie drzwi.
Warto zamontować taką piankę jak jest w linku, bo między głośnikiem a tapicerka jest spora przestrzeń, po uszczelnieniu tej przestrzeni jest duża różnica😉
http://caraudio.basser.pl/pl/jaguar/73-jaguar-x-type.html