Dział Techniczny > XF (2008 - obecnie)

XF 3.0 v6 275 czy awaryjny 2013

<< < (4/6) > >>

sobrus:
Ani silnik 3.0d ani sam XF nie należy do najbardziej bezawaryjnych, ani tym bardziej tanich w naprawie.
Taka prawda, choć oczywiście nie oznacza to automatycznie, że będzie się sypać.

Powiedzmy, że istnieje podwyższone ryzyko kosztownej naprawy. Oczywiście eksploatując samochów w sposób prawidłowy (czyli nie zawsze niestety zgodny z wytycznymi producenta) ryzyko to można zmniejszyć. Jak się dba tak się ma.

Dużo zalezy też od poprzedniego właściciela. Jeśli zmieniał olej co 30tys "bo tak fabryka kazała", a auto "i tak było w leasingu", a do tego pałował silnik na zimno i gasił na gorąco - to nic sie nie poradzi. Ryzyko znacząco wzrasta.
Na szczęście przebieg nie jest jeszcze duży, a auto nie jest jeszcze stare.

Czynników decydujących o tym, ile auto pojeździ jest bardzo dużo i wątpie aby można było coś wywróżyć.
Jest szansa że pojeździ.

Wycinać DPF nie polecam, bo jak wejdą nowe przepisy, to trzeba będzie sobie go domontowac.

JCPF7777:
Kolega Bolo004, na wniosek kilku użytkowników Forum, dostał BAN'a za agresywność wypowiedzi.

spencer:
 
DPF nie tyle wyciąć co zrobić przelot w środku ,z zewnątrz nic nie widać , tyle tylko że jeśli po wycięciu będzie puszczał jakieś wyraźne chmury z wydechu  to  sprawa się rypnie... Czy jest na forum ktoś z właśnie  takim udrożnionym ? Jestem za ochroną środowiska ale słyszałem że nowsze diesle nawet bez filtra spełniają normy

sobrus:
Jak puszcza dymek to chyba niespecjalnie jest to ekologiczne. Podejrzewam, że sprawa się rypnie w momencie włożenia analizatora spalin w rurę wydechową.

Pytanie po co wycinać DPF/FAP. Jego utrzymanie nie jest takie znowu kłopotliwe, a nawet regeneracja w profesjonalnym zakładzie też kosztuje niewiele więcej niż zatankowanie do pełna.
No chyba że ma to zapobiegać samozniszczeniu się silnika, ale wtedy odpowiedź na zadane w temacie pytanie nasuwa się sama.

Driv3rrrr:
Czyszczenie filtra to koszt 400-450 zł. Zapełnienie po czyszczeniu wynosi 0-3%

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej