Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

XJ40 V12

(1/3) > >>

Demo:
Witam, tak czytam i czytam milion tematow na zagranicznych forach o XJ40 w V12 i w sumie nie wpadlem na to aby zaczac od naszego forum. Czy ktos mial, jezdzil takowym, jakie ma wrazenia, plusy, minusy i ogolnie wasze opinie. Chodzil mi kiedys V12 po glowie ale wolalem zaczac od 4.0. Kolejny raz mi o tym przypomnial kolega z forum Jaguar XJ6 wspominajac ze kiedys moze takiego poszuka jako klasyka w ramach swojej rozbitej 40stki. Wertujac jak co dzien nasze oraz zagraniczne XJ40 wystawiane na sprzedaz byla jedna V12 w pierwszym lakierze, bardzo ladnie wygladala itd za 20 kola i sie nad nia zastanawialem ale z kolei znajac rynek ze ich ceny sa duzo wyzsze zwatpilem i w ciagu tygodnia ktos ja kupil. Mimo wszystko kusi aby miec ta wisenke na torcie wsrod 40stek tymbardziej ze malo jezdze w przeciagu roku wiec mysle iz tragedii by nie bylo. Rozmawiajac z Krzyskiem z V12 doradzil mi ze jesli juz kupywac to tylko z udokumentowanymi naprawami, przebiegami itd. ponadto mowil ze silnik jak silnik nie ma z nim problemow ale osprzet jest kijowy... Mam swiadomosc ze uzytkownikow V12 jest jak na lekarstwo u nas ale moze ktos cos wie i doradzi.

katar83:
Sprawa generalnie jest prosta, same v12 oprocz silnika ma te same bolaczki co 4.0, v12 pracuje przecudownie i nic nie pobije tego dzwieku. Jesli poprzedni wlasciciel dbal o auto to nie bedzie z nim wiekszych problemow, chyba ze z poduszkami hydraulicznymi ktorych juz nigdzie nie dostaniesz. Jesli trzeba bedzie cos robic z silnikiem to mozesz spedzic pol roku i dalej byc w polowie drogi. Nie do konca rozumiem sprawe osprzetu.
Pozatym jak z kazdym Jaguarem, jak sam nie potrafisz robic wiekszosci napraw to zawsze bedzie grubo kosztowac.

Yoohas:
Pozostaje pytanie - po co? ;)

Akurat V12 Jaguara brzmi nijak. Zresztą jak wiele V12 w luksusowych autach.

Jaguar XJ6:
Ee tam , jak dobrze przerobić wydech , to dźwięk będzie nawet bardziej niż zadowalający ( zobacz filmik z XJS-em który wkleiłem na forum ) . Jak wytrzymam psychicznie z X350  , to w przyszłości przytulę XJ81 ( jest taki jeden , pojawia się i znika za 32 czasami 35 K i na niego zapoluję ) .   

V12:

--- Cytat: Yoohas w Maj 12, 2019, 11:38:02 am ---Pozostaje pytanie - po co? ;)

Akurat V12 Jaguara brzmi nijak. Zresztą jak wiele V12 w luksusowych autach.

--- Koniec cytatu ---

Usuwasz ostatnie tłumiki i już ładnie się drze ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej