Autor Wątek: Nowe tłumiki do x300  (Przeczytany 2074 razy)

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 252
Nowe tłumiki do x300
« dnia: Kwiecień 17, 2019, 16:10:49 pm »
Taki temat o nowych tłumikach sie kroi:

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,39573.0.html

Co wy na to?

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 276
  • Kocham to forum
Odp: Nowe tłumiki do x300
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2019, 17:38:45 pm »
Ja nie widzę sensu - są bez problemu dostępne, a oryginały są bardzo dobrej jakości.

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 252
Odp: Nowe tłumiki do x300
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2019, 19:38:57 pm »
Ja nie widzę sensu - są bez problemu dostępne, a oryginały są bardzo dobrej jakości.

Tak? To powiedz gdzie i za ile dostane tłumiki srodkowe do x300
EBC10077
EBC10076
?

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 276
  • Kocham to forum
Odp: Nowe tłumiki do x300
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2019, 20:12:07 pm »
Po pierwsze zapytałeś "co wy na to" - oczekujesz wiec pochwał czy odpowiedzi/opinii na zadane pytanie?
Po drugie, wskazujesz numery części dla wersji bez katalizatora czyli nie na rynek europejski.
Po trzecie, niezależnie od ceny nie jestem zwolennikiem "rzeźbienia" ,skoro są dostępne elementy oryginalne.

Na szybko z pierwszego sklepu:
Prawy środkowy NNA6761AC - oryginał 259.64£, zamiennik 60£
Lewy środkowy NNA6760AC - oryginał 190.75£, zamiennik 60£
Lewy tylny NNA6785BC - oryginał 149.95£, zamiennik 90£
Prawy tylny NNA6784BC - oryginał 149.95£, zamiennik 90£
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2019, 10:37:59 am wysłana przez MicGin »

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 252
Odp: Nowe tłumiki do x300
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2019, 21:22:52 pm »
Oczekuje, ze nie bedziesz mnie bezpodstawnie atakowal.

Wskazuje takie numery bo mam XJ40 i tam tłumiki o tych numerach są w wersji z 4 katalizatorami. Wiec sa to rowniez tłumiki do starszego modelu z katalizatorami na rynek europejski, i poprostu myslalem, ze szkoda zachodu skoro wiesz gdzie sa dostepne w przystepnej cenie ale jak widze gadales tylko bzdury.

A co do "niezaleznie od ceny", to twoja sprawa, ale moze nie kazdy jest taki bezsensownie rozrzutny jak Ty.
Zamienniki ktore przytoczyles zapewne Klariusa, kosztuja 4 szt 1500 zl i sa to zwykle tlumiki (nie liczac przesylki z UK czyli srednio 25 funtów za jedna sztuke na Ebayu).
Koszt krajowych nie ustepujacych niczym  Klariusowi bedzie zdecydowanie nizszy i beda na miejscu:)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2019, 21:40:25 pm wysłana przez sebek1111 »

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 276
  • Kocham to forum
Odp: Nowe tłumiki do x300
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2019, 07:25:47 am »
Oczekuje, ze nie bedziesz mnie bezpodstawnie atakowal.

cyt: " ja nie widzę sensu" - czy to jest bezpodstawny atak skoro sam zapytales co sadzimy?

gadales tylko bzdury.

Gdzie napisalem bzdury poza jednym zdaniem że uważam iż nie ma sensu i tłumiki do X300 są dostępne? Piszesz w dziale X300 wiec trzymajmy się danych dotyczących X300 prosze.

A co do "niezaleznie od ceny", to twoja sprawa, ale moze nie kazdy jest taki bezsensownie rozrzutny jak Ty.

Jeśli zakup oryginalnych części lub nawet zamienników, jeśli są bez problemu dostępne, uważasz za rozrzutność to naprawdę się nie zrozumiemy.

OK, ja w tej dyskusji już nie będę uczestniczył, niech się proszę wypowiedzą inni forumowicze.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2019, 07:32:02 am wysłana przez piorek »

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 252
Odp: Nowe tłumiki do x300
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2019, 08:53:45 am »
Uwazam, ze kupno polskiego zamiennika za być moze polowe ceny lub jeszcze mniej, który moze byc u mnie w domu za 24 godziny, zamiast angielskiego zamiennika to fajna perspektywa. Wiec nie widze powodu aby do tego nie dazyc.

Juz nie mowiac o brexicie (o ile do niego dojdzie) bo wtedy jeszcze clo zapewne dojdzie.

Offline V12

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Nowe części zamienne Jaguar Daimler tel. 5O61122O4
    • V12.com.pl
Odp: Nowe tłumiki do x300
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 18, 2019, 16:51:16 pm »
Znasz przewidywaną cenę detaliczną? Który producent miałby je robić? Będą zachowane parametry oryginalnych tłumików?
XJR-S 6.0 Asprey#99

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 409
  • XJ6 1993r
Odp: Nowe tłumiki do x300
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 19, 2019, 22:01:26 pm »
Dobry specjalista od tłumików doskonale poradzi sobie z produkcją tłumików. Ważne jest też wykonanie i spasowanie. Jeśli w moim XJ40 93r tłumiki skończyłyby żywot to nie wahałbym się zakupić polskich zamienników - oczywiście trzeba je zobaczyć, ocenić, przetestować.
Kolego Piorek, jeśli zakup kompletu tłumików za ok 4000 z logiem kotka nie jest dla Ciebie problemem to bardzo dobrze i tylko pozostaje się cieszyć. Z drugiej strony nazwałeś dorabianie tłumików "rzeźbieniem". Weź pod uwagę, że wielu ludzi w nowych autach nawet wyrzuca fabryczne tłumiki, żeby zastosować droższe, "rzeźbione" poprawiające osiągi i dźwięk silnika.
I chyba ostatni temat - nie rozważajmy tłumików (i innych części również) jako fabrycznie oryginalne. W zwyczajnych autach, chyba żaden producent aut nie produkuje tłumików. Ważny jest producent/firma tłumików a nie logo. Logo jest tylko nadawane.
Sam pracuje w firmie produkującej części dla globalnych koncernów. Kiedyś kolega przyprowadził klienta i pokazaliśmy dwa takie same wyroby, jeden z logiem znanej światowej marki, a drugi no name. Oczywiście klient wybrał znaną markę mimo że produkt był 2x droższy - bo jego zdaniem to oznacza jakość. I w pewnym sensie miał rację, tylko, że obydwa produkty różniły się tylko i wyłącznie logiem i są robione u nas.

Także liczy się dobry producent, a znana marka w ofercie danego producenta potwierdza jedynie jakość jego produktów.

Jakby mi pasły tłumiki to kolego sebek1111 bym się pisał.

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 276
  • Kocham to forum
Odp: Nowe tłumiki do x300
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 19, 2019, 22:52:50 pm »
Kolego Piorek, jeśli zakup kompletu tłumików za ok 4000 z logiem kotka nie jest dla Ciebie problemem to bardzo dobrze i tylko pozostaje się cieszyć. Z drugiej strony nazwałeś dorabianie tłumików "rzeźbieniem".

To nie chodzi o to czy mnie stać czy nie, tylko kupując auto liczę się z tym, że części zapasowe muszą do niego kosztować. Dla mnie fabryczne części, w tym układ wydechowy są bardzo dobrej jakości i nie byłbym pewien czy wyrób rzemieślniczy będzie równie trwały oraz będzie spełniał określone wymagania techniczne.

Natomiast "rzeźbieniem" nazywam próby montowania elementów odnośnie których nie mamy pewności czy będą pasowały oraz spełniały określone parametry.
Tak jak napisałem, w X300 w wersji z katalizatorem (czyli w autach europejskich/usa których jest większość na naszym rynku) tłumiki środkowe (nie pisząc już o końcowych) były inne niż w XJ40. Kiedyś ktoś na forum międzynarodowym je mierzył i wyszły różnice m.in. w średnicach wewnętrznych i zewnętrznych - osobiście nie wiem czy jest to prawda, natomiast widzę w katalogu inne numery fabryczne oraz wiem, iż praktycznie zawsze średnice rur są inne w systemach z i bez katalizatora.

Jesli piszemy na subforum dotyczącym X300, powinniśmy trzymać się danych i technologii X300.

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 409
  • XJ6 1993r
Odp: Nowe tłumiki do x300
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 19, 2019, 23:13:46 pm »
To nie chodzi o to czy mnie stać czy nie, tylko kupując auto liczę się z tym, że części zapasowe muszą do niego kosztować. Dla mnie fabryczne części, w tym układ wydechowy są bardzo dobrej jakości i nie byłbym pewien czy wyrób rzemieślniczy będzie równie trwały oraz będzie spełniał określone wymagania techniczne.

Masz rację. Nie mniej jak będziemy patrzeć tylko sceptycznie przez pryzmat tego co znam i jest dobre więc nie będę ryzykował to nic nie zyskamy :). Po prostu nie ma co krytykować dobrej inicjatywy.
A skąd wiesz, czy człowiek który ma produkować te tłumiki kiedyś nie był głównym spawaczem i technologiem w firmie robiącej tłumiki dla Jaguara?  :) Nie wiesz, nie znasz jakości a krytykujesz, trochę więcej optymizmu, zwłaszcza, że święta idą.

Co do danych technicznych typu średnice itp to nie ma co dyskutować, albo pasuje albo nie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2019, 09:33:46 am wysłana przez MicGin »

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 687
  • XJ x300 sovereign
Odp: Nowe tłumiki do x300
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 25, 2019, 09:30:43 am »

Co do danych technicznych typu średnice itp to nie ma co dyskutować, albo pasuje albo nie.

Tego bym się trzymał ;)
Jeśli rodacy zrobią kompletny wydech do x300 z katami, to ja się piszę :)
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<