Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Poduszki przedniego amortyzatora, przerobka na niezniszczalne :)

(1/3) > >>

sebek1111:
Przeróbka piankowych poduszek, ktore sa do niczego, na poduszki chłodnicy od traktora MTZ Belarus (traktor i koparka Białoruś)

1. zdjęcie: gumki z MTZ Belarus poduszka chłodnicy cena 4,90 zł szt.
2. zdjęcie: sciety wypusk gumki
3. zdjecie: w jednej gumce scinamy oba wypusty, w drugiej jeden wypust
4. zdjecie: dorobiona tulejka( byc moze pasuje oryginalna ale nie wiem bo jej nie posiadalem. Wymiary 10x 15 mm długosc to niecale     3/4 wysokosci obu poduszek
5. zdjecie; zalozone probnie na amortyzator, przerwa z wypustem miedzy poduszkami to miejsce osadzenia w karoserii, wypust i tulejka w srodku centruja wszystko jak nalezy, pod poduszkami oczywiscie zostaje podkladka utrzymujaca dolna poduszke na trzpieniu

Poduszki zakladamy bez metalowych podkladek wystepujacych w oryginale tych stykajacych sie z karoseria, te pod i nad poduszkami oczywiscie zostawiamy.

sebek1111:
1 zdjęcie: poducha dolna
2 zdjecie: widac wypust poduszki dolnej idealnie wpasowywujacy sie w otwor i wystajaca tulejke centrujaca
3 zdjęcie: poduszka gorna z podkladka
4 zdjecie: stare poduszki

Gonzalles:
Nie przenoszą minimalnych drgań na karoserię, jak mają za zadanie poduszki piankowe?
Też myślałem nad przeróbką, ale w końcu założyłem oryginał, co fabryka, to fabryka.

sebek1111:

Chyba chodzi Ci o tłumienie drgan. Nie nie przenosza zadnych drgan, nie ma zadnej roznicy poza tym, ze nie beda rozwalone co 3 miesiace. Tak samo jak w kazdym innym aucie jest guma, i jakos problemu nie ma.

Tak gwoli scislosci to poduszki nie tylko tłumią dzwieki czy drgania, ich głównym zastosowaniem jest lozyskowanie amotryzatora.
Gdy wahacz ugina sie, mocowanie amorka pracuje po łuku. Dolna tuleja zapewnia lozyskowanie amortyzatora w osi obrotu, gorna poduszka zapewnia lozyskowanie wahliwe i to jest ich glowne zastosowanie.

Co fabryka to fabryka, no coz skoro ktos lubi ciagle tukace sie amortyzatory z luzami, jego wybór.

Gonzalles:
Spostrzegawczy jestes, o to mi chodziło.
Zaważyłem ostatnio stuki w trakcie jazdy i mogą być te śmieszne poduchy przy amorach, chociaż na początku podejrzewałem słabe amory.
Na badaniu tech wyszło po 55% na przodzie.Może guma to wyjście, proszę o zdanie praktyków.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej