Autor Wątek: v12 a 4 biegowy automat  (Przeczytany 4012 razy)

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
v12 a 4 biegowy automat
« dnia: Maj 28, 2009, 13:38:42 pm »
Dzieki za info - dosiwadczenie ( mi niestety jeszcze go brakuje ) jest przydatne i teraz rozwialem swoje watpliwosci artykul tez spox  :-super

Czy brakuje mi mocy - tak ale przyczyna lezy gdzie indziej.
Mowisz o automacie na jaka 4 biegowke moznaby wymienic ( 4 automat rozumiem ??) ???
Jezdziles takim samochodzikien prosze podziel sie wrazeniami z jazdy i daj troche info co do samej skrzyni jedyna jaka przychodzi mi do glowy to Ardenowski Automat 4 girgowka  :-thankale jego koszty sa astronomiczne i jak narazie poza moim zasiegiem.

przerzuciłem nas tutaj, żeby bez sensu OT nie robić

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: v12 a 4 biegowy automat
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2009, 14:04:00 pm »
no więc tak:
Wiedza pochodzi z wycieczek do UK głównie.
Nie mam pojęcia jak to rozwiązali bo nie właziłem pod samochód, ale następnym razem wejdę.
Wstawili 4hp22 - czyli zwykłego automata z 3.6/3.2 bez elektroniki. nie wiem jak puścili napęd prędkościomierza.
Podejrzewam, że Arden dużo dalej nie poszedł, czyli robi to samo.
Generalnie tak:
Przełożenia są identyczne w 3biegowej 400-tce i 4hp22, ale jest Overdrive...
i z tego co się orientuję jest torquepower lock - czyli blokuje się więc torque conv, przy mocnyn gazie.
Ale nie wiem, bo byłem całkowicie zauroczony Overdrive'em
Nie wiem jak zrobili prędkościomierz, pomiary mogły nie być miarodajne, ale wrażenia.
Cisza, absolutna cisza. 80-90 mil jak by było to w kilometrach. Most 2.88 został z tyłu, więc obroty przy 70 milach były gdzieś w okolicach 1500? może 1600 obr na minutę! Nie pamiętam szczerze mówiąc, bo ta cisza, ten spokój ten leniwy. Ja się zakochałem
XJ40 skończę do lipca na stage one, zabieram się za s3
Przeróbka warta, ale nie wiem czy nie dałoby zrobić tego jeszcze lepiej.

qbaty

  • Gość
Odp: v12 a 4 biegowy automat
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2009, 14:13:08 pm »
Kriss, a wiadomo Ci coś na temat ewentualnych przeróbek serii III, ale xj6 4,2 ??
Bo skrzynia BW66 to lekka porażka...

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: v12 a 4 biegowy automat
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2009, 15:49:52 pm »
Cena ok. 4 tys funtów + VAT - już się dowiedziałem :)
O xj6-stkach jako takich - nie słyszałem. Ale wiem o Silver Shadowach, o MK2 i S-type/420-stkach
także podejrzewam, że XJ6 również.
Generalnie zależy jaki efekt chcesz uzyskać na końcu. Nie patrz na cenę 4 koła funtów bo to jest inny świat.
Wygodny samochód do codziennej jazdy? - idealnie
Night-Cafe Racera - Getrag lepszy
Nie pozorny samochód do wygrywania wyścigów - v12 - tylko ;D
oryginał z fabryki - zostaw bw66 - z wszystkimi wadami

To nie prawda, że nie da się jeździć xj s1.2.3 do pracy, na zakupy i wakacje - komfortowo, bezpiecznie itd. Da się, tylko trzeba mu odrobinę pomóc, bo od czasu kiedy go wymyślili minęło 40 lat i cudów nie ma.

qbaty

  • Gość
Odp: v12 a 4 biegowy automat
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2009, 15:56:08 pm »
Cena ok. 4 tys funtów + VAT - już się dowiedziałem :)
Generalnie zależy jaki efekt chcesz uzyskać na końcu. Nie patrz na cenę 4 koła funtów bo to jest inny świat.
Wygodny samochód do codziennej jazdy? - idealnie
Night-Cafe Racera - Getrag lepszy
Nie pozorny samochód do wygrywania wyścigów - v12 - tylko ;D
oryginał z fabryki - zostaw bw66 - z wszystkimi wadami
Pytam czysto teoretycznie i bardziej z ciekawości, bo raczej zostanę przy opcji "oryginał z fabryki". Ale, gdyby nagle w przyszłości się okazało nie mam co zrobić z wolną gotówką i chciałbym bardziej "Wygodny samochód do codziennej jazdy" niż "oryginał z fabryki" to kto wie... Ale na razie się na to nie zanosi ;)

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: v12 a 4 biegowy automat
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 28, 2009, 16:01:07 pm »
generalnie z mechaniką w ogóle jest tak, że jak masz kasę to zrobią Ci wodotrysk w środku...
No chyba, że zapuka do twych drzwi Xbit to wtedy zrobią Ci wodotrysk bez kasy :P za to w MTV :)