Autor Wątek: Jaguar X-Type Wasza opinia  (Przeczytany 4341 razy)

Offline L.konrad

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Jaguar X-Type Wasza opinia
« dnia: Styczeń 13, 2019, 10:11:29 am »
Witam, jestem nowy na forum i mam takie małe pytanie do Was 🙂 :- pojecia
Zastanawiam się nad kupnem Jaguara i nie mam niestety zielonego pojęcia na co zwracać uwagę.
Samochód jaki mnie interesuje to na pewno PB, najlepiej z gazem aczkolwiek sam bym wolał gaz założyć. Silnik to minimum 2.5, rocznik 2000-2005
Cenowo te samochody można powiedzieć są w dobrych pieniądzach do kupienia i zastanawiam się dlaczego tak tanio??
Będę go używał głównie na trasy, rocznie robię jakieś 40-50 tyś km I przeważnie jeżdżę w 3-4 osoby.
Szukałem na goglach informację z forum na temat tego modelu i wątki sięgają 2015 roku co jak dla mnie to dość dawno i wiele się mogło zmienić.
Bardzo liczę na odpowiedź A nie hejt z  którym coraz częściej spotyka się laik pytając ekspertów, znawców czy osoby obyte z tym samochodem
Cena z założonym gazem lub założeniem do 10 tyś.  Przebiegi jakie spotykam to około 200 tyś km.
Polecacie kogoś kto mógłby ze mną się wybrać na oględziny z wszystkimi przyrządami, mam na myśli: czujnik lakieru, komputer itp. Okolice Krakowa, woj. Śląskiego i Opolskiego gdzie planuje kupić samochód. A ja osobiście mieszkam w Niepołomicach.
Pozdrawiam 🙂 :-help

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Odp: Jaguar X-Type Wasza opinia
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2019, 13:25:23 pm »
Wystarczy użyć szukajkiz. Na tym forum jest mnóstwo tematów w ktorych możesz się dowiedzieć na co zwrócić uwagę itp. Także najpierw polecam użyć szukajki
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Jaguar X-Type Wasza opinia
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2019, 13:35:57 pm »
Zapewne przeczytałeś dogłębnie kilka tematów na forum odnośnie kupna X-typa stąd Twoje wątpliwości.
Jeśli planujesz roczny przebieg 40-50kkm i budżet <10k zł z LPG naprawdę spore wyzwanie będzie zwłaszcza,
że dobre LPG zrobione przez kogoś kto już gazował ten silnik i ma pojęcie to prawie połowa budżetu.
Koszt utrzymania Jaguara 14-18sto letniego przejeżdżającego rocznie zakładany przez Ciebie przebieg
będzie kosztowało 1/4 wartości samochodu na rok.

aha - polecam X-typy z 2000r - te są najrzadsze :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2019, 13:40:34 pm wysłana przez gonzo7 »

Offline rav

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • S Type 2003 3.0 Sport
Odp: Jaguar X-Type Wasza opinia
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2019, 13:41:37 pm »
@gonzo7, 1/4 wartości to wyniosą same wymiany oleju i filtrów raczej, a samo utrzymanie dużo więcej.
Był: czarny S-Type 2001 3.0
Jest: srebrny S-type 2003 Sport 3.0

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Jaguar X-Type Wasza opinia
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2019, 14:31:12 pm »
Przy takim przebiegu odpuściłbym sobie zakup X-Type. Koszty utrzymania auta są generalnie dosyć spore, części drogie a mechaników wiedzących jak to auto zrobić niewielu.
Typowe problemy to rdzewiejące profi i podwozie, problemy z praktycznie całym układem napędowym (półosie, skrzynia kątowa, dyferencjał i same łożyska kół, które nie są zbyt trwałe) a także instalacja LPG oraz zwiążane z nią problemy z wypadaniem zapłonów etc.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Jaguar X-Type Wasza opinia
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2019, 22:29:21 pm »
Jeśli chcesz jeździć w 3-4 osoby to odpuść to auto. Z tyłu jest tragedia z miejscem. Ja mam ponad 2m wzrostu i za mną nie siądzie nikt. Jak chcesz coś a'la x-type to kup sobie mondeo mk3. Niby to samo ale miejsca dużo więcej. Jechałem w wakacje superbem na tylnej kanapie, kumpel przede mną wzrostu podobnego do mnie odsunięty wygodnie a ja miałem jeszcze miejsce żeby nogi wygodnie wyciągnąć. Nie wiem jak to VW zrobił ale do jazdy w 4 osoby auto idealne, niestety w przeciwieństwie do kota. Długa maska kota zabrała miejsce w kabinie. Druga rzecz to jak chcesz robić 40 kkm to nie patrz na takie stare auta.. Ja wiem ze można jeździć autami które mają po 400kkm ale takim autem nie pojechał bym z żadną trasę dłuższą niż 200km od domu.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline L.konrad

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar X-Type Wasza opinia
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2019, 07:50:30 am »
Dzięki wielkie za informację, podejrzewałem coś że koszty utrzymania mogą być bardzo duże.. Wielka szkoda, może kiedyś jednak się skuszę na ten samochód do jazdy w niedzielę  ;D
Sam też mam superba, ale szkoda mi go tyrać na budowach, zwłaszcza że praktycznie nowy z przebiegiem 40k..
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję  :)

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Jaguar X-Type Wasza opinia
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 14, 2019, 15:36:28 pm »
Bez przesady, X-Type normalnie da się użytkować. To nie jest coś, co nie jeździ.
Ja mam swojego już 5 lat i nigdzie się jeszcze nie wybiera.

Oczywiście, kupując stare auto, trzeba się liczyć z tym, że od czasu do czasu trzeba coś naprawić. Zwłaszcza jak się chce jeździć ładnym, a nie zardzewiałym co dymi.
Ponadto, w przypadku Jaguara, czasem bywa to trudniejsze niż w Golfie. I droższe. Skoro masz Jaguara, to chyba wiesz jak jest.

Kombi występuje jedynie w wersji po lifcie, więc jest to bezpieczniejszy wybór niż z początkowych lat produkcji.
Ponadto ceny napraw X, mimo że relatywnie wysokie - i tak są śmieszne w porównaniu do wyższych modeli.

Zniechęcanie do X-Type to raczej dla tych osób, które myślą że kupią Jaga za 10tys, założą LPG za 2tys i zrobią nim tak 100kkm rocznie przez 5 lat. Wymieniając olej i opony.
Tak to nie będzie. Nie tym autem.
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline Patricowroc

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • X Type 2.5 V6
Odp: Jaguar X-Type Wasza opinia
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 14, 2019, 18:33:01 pm »
Ja kupiłem swojego X Type dość nie dawno, 2.5 V6 z gazem.
Powiem tak, prowadziłem już wiele aut ale tym jeździ mi się naprawdę najlepiej. Wiadomo, że ma swoje mankamenty z powodu wieku czy specyfiki marki ale to ma własnie swój urok. :)

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Jaguar X-Type Wasza opinia
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 14, 2019, 19:11:39 pm »
A ja mimo, że już trochę jeżdzę tym autem, to uważam że auto jest przereklamowane i wybrakowane. Nie wyróżnia się zupełnie niczym jeżeli chodzi o awaryjność, która jest poniżej średniej, właściwości jezdne, komfort, wygłuszenie, czy tez dynamikę, o spalaniu czy kosztach utrzymania nie wspominając. Jedyne za co sie płaci to za wygląd Jaguara i dosyć "ekskluzywne" wnętrze. Sam osobiście mimo, że nie planuję go sprzedawać bo obrałem sobie za punkt honoru doprowadzić to auto do naprawdę dobrego stanu, to drugi raz tego auta bym nie kupił.  Ma zdecydowanie więcej wad niż zalet.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Jaguar X-Type Wasza opinia
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 14, 2019, 21:23:08 pm »
Amen