Autor Wątek: Jaguar X-Type nie pracuje na benzynie  (Przeczytany 3781 razy)

Offline wojciech.kaczorowski

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Kocham to forum
Jaguar X-Type nie pracuje na benzynie
« dnia: Styczeń 08, 2019, 11:20:23 am »
Witam wszystkich!!!
Od ostatniego czasu stałem się szczęśliwym posiadaczem Jaguara X-type 2.1 benzyna z gazem z 2003 roku. Auto przyjechało na lawecie ze względu na okazują cenę nie jeździło i nie odpalało.

Więc wziąłem się za naprawę wymieniłem przepustnice klapy przepustnicy czujnik map paliwa poczyściłem styki i autko bolało.
Auto jeździło bez problemy do czasu awarii pompki paliwa za drugim razem. Wymieniona pompka paliwa działa podaję paliwo A nie odpala. Już nie mam pojęcia co może dziać się z tym kotem. Nawet próbowałem wrzucać pompę w zbiornik bez obudowy ale brak reakcji. Kot nie jeżdzi.
Pozdrawiam
W. K
Tel. 693 954 782
Dolno¶l±skie

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Jaguar X-Type nie pracuje na benzynie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2019, 13:46:08 pm »
A na gazie jeździ? (albo jeździło?)
Check się świeci?
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: Jaguar X-Type nie pracuje na benzynie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2019, 15:45:48 pm »
Jakie jest ciśnienie na listwie według obd?
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline wojciech.kaczorowski

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar X-Type nie pracuje na benzynie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2019, 16:35:05 pm »
Czek się świeci nie mam podglądu na ciśnienie na listowe na gazie hula jak głupi.
Pozdrawiam
W. K
Tel. 693 954 782
Dolno¶l±skie

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: Jaguar X-Type nie pracuje na benzynie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2019, 18:25:47 pm »
No to bez sprawdzenia ciśnienia, to można wróżyć. Możesz odłączyć akumulator na dłuższą chwilę i zobacz czy się naprawi.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline wojciech.kaczorowski

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar X-Type nie pracuje na benzynie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2019, 20:01:18 pm »
 :-tylko pompka stara się zatarła nie miał na niej mocy nie wkrecał sie powyzej 4 tys. Obrotow. Pozniej po wymianie zaczął jezdzić. Rano ledwo odpaliłem przejechałem 100 km na gazie zgasiłem umarł w butach. Aku było odłączane. Jeszcze wymienie filtr paliwa i wymienie wężyki od zasilania paliwa. Nie ma innej opcji przecież to benzyna nie jest skomplikowany jak diesle. Jak u was z bezawaryjnością tych jaguarów??? Macie problemy jak ja co chwile czy trafiła się taka sztuka.
Pozdrawiam
W. K
Tel. 693 954 782
Dolno¶l±skie

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: Jaguar X-Type nie pracuje na benzynie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2019, 21:18:12 pm »
Na tym forum znajdziesz przynajmniej kilkanaście wątków w kwestii - mam gaz, a mój jaguar nie chce jeździć na benzynie.
Nie wynajduj koła od nowa, tylko przeprowadź dobrą diagnostykę. Istotne jest ciśnienie paliwa na listwie. Ja zrobiłem co prawda dopiero ~50k km łącznie x-type'ami na gazie, i jakoś w żadnym nie padła pompa paliwa, ale problemy z jazdą na benzynie owszem - były.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Jaguar X-Type nie pracuje na benzynie
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2019, 21:52:49 pm »
Jak masz rozwiązaną instalację LPG ? Emulator, OBD, przelew ?

Odepnij klemy z aku. Jak auto po tym będzie chodzić przez jakiś czas dobrze a potem znów zacznie się chrzanić to LPG do poprawy. Ciśnienie na listwie prawdę Ci powie :P
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline wojciech.kaczorowski

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar X-Type nie pracuje na benzynie
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2019, 22:00:51 pm »
Pozdrawiam
W. K
Tel. 693 954 782
Dolno¶l±skie

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: Jaguar X-Type nie pracuje na benzynie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2019, 22:16:41 pm »
Filtr wygląda na właściwy - co do pompki nie mam pewności.
Ale z innej beczki... napisałeś, że nie masz podglądu na ciśnienie na listwie - wolisz tak wszystko wymienić, niż dobrze zdiagnozować?
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline wojciech.kaczorowski

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar X-Type nie pracuje na benzynie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2019, 22:28:04 pm »
Pompa i tak pójdzie do wymiany z filtrem zastanawia mnie bo miał wczoraj jeszcze o 23 moc A z rana jak odpalił to kulał aż w końcu nie pracował na benzynie A filtr paliwa był nie wymieniany przeze mnie i poprzedniego właściciela. Nie ma szpeca w naszej okolicy tj. Legnica Bolesławiec Dolny Śląsk od Jaguarów. Zjeździłe poprzednio 20 warsztatów i tylko jak usłyszeli Jaguar to słyszałem kupił sobie Pan Jaguara to się Pan męcz - to poje******ane auta. I ręce mi opadły. Pozostaje grzebanie samemu pod blokiem na parkingu. Zestaw diagnostyczny mam Delphi ds150e ale w kotku ograniczone dostępy i parametry.

I jeszcze pytanie z innej beczki w jaguarze mam na pompie na czerwonym i czarnym kablem pomiędzy górną częścią pompy A dolna jakieś plastikowe ustrojstwo na kabelkach co to może być? I za co odpowiada
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2019, 22:33:30 pm wysłana przez wojciech.kaczorowski »
Pozdrawiam
W. K
Tel. 693 954 782
Dolno¶l±skie

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: Jaguar X-Type nie pracuje na benzynie
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 08, 2019, 22:32:06 pm »
No właśnie wrzuciłem w google'a Twój numer ze stopki, i widzę diagnostykę i tym bardziej zastanawiam się w czym problem. Zwłaszcza, że ciśnienie paliwa, idzie po standardzie OBD, i byle jaki elm327 to robi - bo to standardowy PID. ELM327, np. torque i masz jasność. W szukajkę wpisz sobie emulator ciśnienia, to dowiesz się, o co o co chodzi z tym, że działa, działa i przestaje działać.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline wojciech.kaczorowski

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar X-Type nie pracuje na benzynie
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2019, 22:34:11 pm »
I jeszcze pytanie z innej beczki w jaguarze mam na pompie na czerwonym i czarnym kablem pomiędzy górną częścią pompy A dolna jakieś plastikowe ustrojstwo na kabelkach co to może być? I za co odpowiada
Pozdrawiam
W. K
Tel. 693 954 782
Dolno¶l±skie

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Jaguar X-Type nie pracuje na benzynie
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2019, 09:27:48 am »
Tak jak koledzy piszą wszystko wygląda normalnie i prawdopodobnie nie ma powodu aby wymieniać cokolwiek, bo nic się nie zepsuło.

X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline wojciech.kaczorowski

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar X-Type nie pracuje na benzynie
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 13, 2019, 17:52:22 pm »
Chłopaki mam pytanie co to za trójnik i za co odpowiada czy to przelew? Trójnik Jest między filtrem A chyba powrotem Jest połączony z rurką paliwową pod karoserią. Zaczęłam grzebać pompa nie podaję paliwa, stary filtr był tak brudny że po demontażu nie leciała benzyna tylko czarny muł. Jutro przyjdzie druga pompa więc powinno być ok i bryka zagada. Czy pomiędzy tą rurką a trójnikiem mogę wstawić zaworek zwrotny żeby paliwo się nie cofało i w którą stronę benzyna płynie z rurki do trójnik czy z trójnika do rurki.
Pozdrawiam
W. K
Tel. 693 954 782
Dolno¶l±skie