Autor Wątek: Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy  (Przeczytany 7013 razy)

Offline Buli668

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Kocham to forum
Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy
« dnia: Sierpień 08, 2018, 22:07:02 pm »
Witam wszystkich bardzo serdecznie !!!
Od półtorej roku jestem w posiadaniu xfa S 3.0 d i mam problem od jakiś 4 miesięcy
Na samym początku nie otworzył mi się nawiew po stronie kierowcy ale po 2 dniach wszystkich Było Ok ... później 2 nawiewy się nie otwarły ..... obecnie jest tak Ze wszystkie  nawiewy nie zawsze ale często się nie otwierają po czym jakieś 5 km jazdy otwierają się jakby awaryjnie razem ale wolniej niż normalnie .... a jak wyłączam auto to się nie zamykają ..... dopiero po jakimś czasie gdy otworze auto dostanie jakieś napiecie i nawiewy się zamkną .... zauważyłem ze gdy mam problem z tymi nawiewami to nie działa sterowanie nagrzewnicą ...nawiew leci tylko na nogi ..... na kompie zaznaczam nadmuch na twarz itp ale nic nie działa .... żeby było śmieszniej to zapamiętuje ostatnie ustawienie i gdy rano jadę do roboty dmucha mi ciepłym bo 9’ na dworze ale gdy wracam jest już 30’ i zamiast chłodzić to grzeje i mam piekanik ...... wkurza mnie to coraz bardziej błędy są i to dużo ....
B1081 B1082 B1085 B1086 B1087 B1088 B11ED ( stały ) B11F8 B11F9 B11FA B11FB U0010 U3000
Korzystam z podróbki autocoma depfhi
Kupiłem moduł sterowania nagrzewnica myślałem ze to ale po zamontowaniu bez zmian dlatego zgłaszam się do was może  ktoś to przerabiał

Offline Robertleniwiec48

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 207
  • Kocham to forum
Odp: Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2018, 22:09:50 pm »
Sprawdz baterie czy naladowana

Offline Buli668

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Kocham to forum
Odp: Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2018, 22:15:20 pm »
Od tego zaczolem akumulator był oryginalny 8 lat  to wymieniłem niestety nie to

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2018, 12:15:13 pm »
Przy takiej ilosci elektroniki wiekszosc błedów powstaje z powodu problemów z pradami. Od aku bym rozpoczął.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Buli668

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Kocham to forum
Odp: Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2018, 21:11:12 pm »
Dzisiaj dałem sie do rozbierania , wyciągałem wszystkie nawiewy i nawigację . Nie umiałem wyciągnąć sterownika tego pod nawigacja te guzikowe coś .... śrubki są pod ta listewka drewnianą a nie chciałem jej połamać . Dowiedziałem się ze nawigacja jest u nas sterowana światłowodowo i ze do nawiewu lewego prawego i wewnętrznego prawego idą 4 przewody a wewnętrznego lewego 3 na prawym zewnętrznym są dwa napięcia jeden ponad 12v tyle co na aku a na drugim było mniej 11,5v 3 przewód masa 4 nie wiem .... po za tym nie wiem co dalej teraz jak jest ciepło jest
Coraz gorzej praktycznie sterowanie nagrzewnica nie działa wcale !!!! Myśle czy zakupić skrzynki bezpieczników tej w środku pod nogami pasażera może tam coś się spie......  :(

Offline Buli668

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Kocham to forum
Odp: Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 19, 2018, 18:40:56 pm »
Byłem na innym kompie cdif pokazał ze błąd stały b11ed to moduł nagrzewnicy elektrycznej zamówiłem znowu ten moduł niestety ciagle to samo numery modułów identyczne a po podłączeniu do kompa oprócz tego stałego błędu dochodzi nowy u3002 co oznacza jakis błąd  identyfikacji sterownika coś takiego... ciekawe czy każdy sterownik moduł jest przypisany do auta i trzeba go jakoś przypisać ?i jak ?

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2018, 21:08:09 pm »
Podjedz do kogoś ogarnietego z oryginalnym softem sdd

Offline Buli668

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Kocham to forum
Odp: Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2018, 20:29:06 pm »
Dzisiaj przyszła paczka z skrzynka bezpieczników ta w środku auta pod nogami pasażera... numery pasują niestety auta nie da się odpalić nie czyta kluczyka pisze ze zły kluczyk reszta bez zmian nawiewy na ta chwile otwarte  i nawiew tylko na nogi masakra ....!!!

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 22, 2018, 07:31:59 am »
bo te bsi wymaga zapewne kodowania. kurcze serio ogarnij kogos kto ma sdd bo inaczej niewiele zwalczysz

Offline Buli668

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Kocham to forum
Odp: Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 22, 2018, 18:10:16 pm »
A co to te bbs ? I gdzie jestem z okolic Opola

Offline Buli668

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Kocham to forum
Odp: Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 22, 2018, 18:11:30 pm »
Sdd?

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.077
Odp: Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 22, 2018, 21:56:34 pm »
Bedziesz tak pol auta wymianial i wyrzucal kase w bloto - jak masz za duzo ja z checia przyjme ;) SDD to jest dedykowany miedzy innymi do jaguara interfejs diagnostyczny ktory pozwoli na zaprogramowanie odpowiednich modolow...
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Buli668

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Kocham to forum
Odp: Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 26, 2018, 12:03:33 pm »
Co myślicie o czymś takim Zobacz, co znalazłem w AliExpress
http://s.aliexpress.com/I7bI3yIN albo taki Zobacz, co znalazłem w AliExpress
http://s.aliexpress.com/zM3EZrmm da się coś nimi zrobić w okolicy żaden warsztat nie ma takiego kabla :(

Offline wolung

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Szerokości
Odp: Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 27, 2019, 16:11:26 pm »
Cześć.

Mam podobne objawy tylko że po resecie błędów przestał grzać ale za to cały czas chłodzi. Wali głównie nawiew na nogi, czasami jak mu się spodoba to wali na twarz, ale częściej nogi. Zimą wali zimnym powietrzem. Udało Ci się problem rozwiązać? Jak tak to daj znać co to było.

Pozdrawiam
Jaguar XF 3.0 Diesiel (241 KM) Premium Luxury V6 Auto (2010)

Offline marcinesko

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Problem z nagrzewnica - nawiewami pomocy
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 09, 2019, 09:54:38 am »
witajcie, czy kolego buli668 rozwiązałeś problem z brakiem ogrzewania ? u mnie sytuacja taka sama czasami wieje tylko na nogi i krańcowe nawiewy czasami jest ok ,ale ogrzewania zupełnie brak może ktoś wie czy w xf występuje elektrozawór który puszcza ciepło do kabiny i gdzie się on znajduje ,mam jeszcze błąd stały b11ed moduł kontroli akumulatora ,aku nowe