Autor Wątek: Rodzaje czujników parkowania w zależności od miejsca zamontowania  (Przeczytany 1172 razy)

Offline Łukasz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Witam, komputer w moim X-Typie wskazał uszkodzenie prawego środkowego czujnika parkowania w przednim zderzaku. Jako że nie ma możliwości podejrzenia czujnika bez zdjęcia zderzaka, proszę o podpowiedź jaki czujnik zakupić, zanim zabiorę się do wymiany - z wtyczką do tyłu czy na bok?

Druga sprawa: na allegro znalazłem trochę inaczej wyglądające czujniki podobno montowane od 2008 - czy czujniki wyprodukowane przed 2008 pasują do późniejszych roczników? Dołączam zdjęcia obu wykonań

Ostatnie pytanie: czy to normalne, że to właśnie czujniki parkowania zapalają kontrolkę check engine(komputer nie wskazuje innych błędów, ale kontrolka ta ma chyba inne funkcje)?
Jaguar X-type 2.2D 2009

Offline zdrapka

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Rodzaje czujników parkowania w zależności od miejsca zamontowania
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2018, 15:11:07 pm »
Czujnik z przodu to ten z wtyczką na bok, z tyłu jest w zderzaku tylnym. Uszkodzenie czujnika sprawdzisz bez komputera, dotykając bardzo delikatnie palcem każdego z nich. Powinieneś wyczuć bardzo delikatne wibracje. Gdy ich nie ma- czujnik jest kaput. Też miałem zwalony z przodu, ale komputer nie pokazywał check engine. Wydaje się mało prawdopodobne aby zepsuty czujnik odpalał tę kontrolkę. U mnie jak wysiadł czujnik, załączał się sygnał dźwiękowy parktronika w sposób nieprawidłowy tj.po włączeniu zapłonu nawet wtedy, kiedy nie  było przeszkody w jego zasięgu.

Offline Łukasz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Rodzaje czujników parkowania w zależności od miejsca zamontowania
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2018, 16:05:31 pm »
Dziękuję, czyli wygląda na to, że ten z pierwszego zdjęcia też jest do tyłu. Mam nadzieję, że czujniki dostępne na allegro pasują niezależnie od rocznika samochodu. Sygnał dźwiękowy parktronika podobnie jak u Ciebie załącza się zaraz po przekręceniu stacyjki a dioda miga na czerwono. Odnośnie check engine to kasowałem wszystkie inne drobne błędy(nic związanego z silnikiem) i wracał tylko błąd związany z uszkodzonym czujnikiem. Sprawdzę dzisiaj wibrowanie i zamówię sztukę napodmianę, zobaczę czy to pomoże.

 Jeszcze jedno pytanie dużo roboty ze zdjęciem przedniego zderzaka?
Jaguar X-type 2.2D 2009

Offline zdrapka

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Rodzaje czujników parkowania w zależności od miejsca zamontowania
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 25, 2018, 20:31:26 pm »
Demontaż zderzaka przedniego  link https://www.youtube.com/watch?v=oZlZI5Bqh_E   . Przy spryskiwaczach ksenonów, przed demontażem zderzaka należy najpierw zdemontować ich zaślepki.