Autor Wątek: Klepanie na niskich obrotach 2,0 Diesel  (Przeczytany 4444 razy)

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Klepanie na niskich obrotach 2,0 Diesel
« dnia: Czerwiec 03, 2018, 10:38:41 am »
X type 2,0 Diesel 2005r mam 2 problemy które mnie drażnią jeden to że słychać niepokojące klepanie na niskich obrotach i przy ruszaniu, tak jakby potrzebował regulacji zaworowej. Jak to tam jest skonstruowane? Cos tam powinno się regulować? Znacie podobne przypadki? Druga sprawa jest przy odpalaniu, jak nie podgrzeje świec nawet teraz jak jest ciepło to czasami jak odpali to nie chce wkęcić się na swoje obroty przez jakieś 2,3 sekundy, chodzi na ok.500 a potem wskakuje na swoje normalne obroty, w tym czasie także nie reaguje na gaz. Czyżby wtryski?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Klepanie na niskich obrotach 2,0 Diesel
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2018, 23:42:27 pm »
Biorąc pod uwagę silnik - tak to mogą być wtrysk a nawet cały układ wtryskowy tj pompa, wtryski, zawalone syfem przewody i zbiornik
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Klepanie na niskich obrotach 2,0 Diesel
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2018, 08:01:13 am »
Mi się czasem też zdarzy, że po odpaleniu trzyma przez chwilę około 500 obrotów i nie reaguje na dodanie gazu, ale mam wrażenie, że dzieje się tak kiedy minimalnie za wcześnie przestanę kręcić rozrusznikiem. Wydaje mi się, że u mnie zaczęło się to dziać po wymianie dwumasu i sprzęgła.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Klepanie na niskich obrotach 2,0 Diesel
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2018, 13:36:41 pm »
No u mnie to trochę gorzej bo czasami się zdarzy że chodzi jakby na 3 gary, myślicie że test przelewowy może coś powiedzieć? Postaram się nagrać film jak to u mnie wygląda a jeszcze co do tego stukania na wolnych to pomyślałem jeszcze o rozrządzie. Jak to z trwałością w nich jest? Ja mam 250 tyś najechane i wydaje się realny.

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Klepanie na niskich obrotach 2,0 Diesel
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2018, 11:02:17 am »
Na innym forum wyczytałem, że dobrym nawykiem jest dolewanie do ropy oleju 2T, gdzieś w proporcjach 1:200. Ja zacząłem trzy baki temu i praktycznie od razu silnik zaczął pracować bardziej miękko na wolnych obrotach. Inny użytkownik napisał mi, że właśnie w takim silniku w mondeo już wtrysk lał na tyle, że wywalało błąd, a po zastosowaniu domieszki do paliwa błąd przestał wyskakiwać, a właściciel przedłużył tym agonię wtrysku o 50000km. Ja leję Liqui Moly 2T 1052, 200ml na pełny bak co wychodzi nawet około 1:250. W sieci znajdziesz mnóstwo wątków na ten temat, więc możesz sam poczytać i zadecydować.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Klepanie na niskich obrotach 2,0 Diesel
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2018, 23:36:56 pm »
Nie mam nic do stracenia więc też sprobuje

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Klepanie na niskich obrotach 2,0 Diesel
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2018, 21:37:15 pm »
Udało mi się nagrać film jak mi czasami odpala. Obejrzyjcie i oceńcie fachowym okiem
https://youtu.be/ahvTgfCEJiI

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Klepanie na niskich obrotach 2,0 Diesel
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 15, 2018, 11:15:25 am »
wygląda na wtryski i dolewanie oleju 2t wydaje się że ma sens,ale czy próbowałeś je przepłukać?Są takie specyfiki m.in.liqui molly ale ja użyłem jakiegoś innego bo tańszy.W/g mnie pomaga.

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Klepanie na niskich obrotach 2,0 Diesel
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 15, 2018, 12:52:39 pm »
nic jeszcze nie stosowałem ale będę ratował się jakimiś preparatami zobaczymy czy to coś pomoże a jeszcze pytanie ile kosztuje regeneracja wtrysków i pompy? na allego widziałem że robią to gdzieś za ok 2800 zł.


Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Klepanie na niskich obrotach 2,0 Diesel
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 15, 2018, 14:10:16 pm »
Wtryski to koszt 300-600 zł/szt w zależności co jest padnięte.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline Marioicek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: Klepanie na niskich obrotach 2,0 Diesel
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 15, 2018, 16:11:44 pm »
Kao@ Autko zapala się po zgaśnięciu kontrolek, komp musi sobie posprawdzać wszystko, czy siedzi pasażer, czy aku ok itp.....

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Klepanie na niskich obrotach 2,0 Diesel
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 15, 2018, 18:05:55 pm »
@Marioicek zwykle tak robię ale wtedy tez problem występuje tak jak na filmie, gość który mi go sprzedał wymieniał w zimę świece żarowe więc coś musi być na rzeczy :) dodatkowo coś gadał że bym u gościa który zajmuje się regeneracją pomp i wtrysków żeby go sprawdził, do takich ludzi się nie jezdzi profilaktycznie juz nie wspomnę o tym że nie da się tego sprawdzić na aucie

Nagrałem jeszcze film tego klepania. Mi się wydaje że to rozrząd. Na niskich obrotach czasami klepie a czasami nie, najbardziej słychać przy ruszania czylipod obciążeniem dlatego od połowy filmu auto pracuje na półsprzęgle żeby dobrze to wychwycić. Jak jest waszym zdaniem? Rozrząd?
https://youtu.be/D1FxeKu9nTc
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2018, 06:03:36 am wysłana przez Choina »

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Klepanie na niskich obrotach 2,0 Diesel
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 15, 2018, 19:32:55 pm »
To klepanie brzmi jak uszkodzona dwumasa. Miałem kiedyś problemy z obrotami silnika. Silnik osiągał ok 500 obr/min, mocno nim trzęsło i nie reagował na pedał gazu. Przyczyną takiego zachowania był uszkodzony czujnik położenia wałka rozrządu.
Przy uruchamianiu silnika przytrzymaj dłużej przekręcony kluczyk, tak jak radził ci w jednym poście kolega.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2018, 19:41:16 pm wysłana przez slawek »
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Klepanie na niskich obrotach 2,0 Diesel
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 15, 2018, 20:13:32 pm »
Nie wydaje mi się że to dwumasa. Dźwięk dochodzi wyraźnie z silnika. Poza tym nie mam problemu ze sprzęgłem, chodzi ładnie i nie trzęsie.

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Klepanie na niskich obrotach 2,0 Diesel
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 15, 2018, 20:28:16 pm »
Sprzęgło i dwumasa to są całkiem odrębne rzeczy. Uszkodzona dwumasa stuka na wolnych obrotach, na wyższych obrotach jej nie słychać. Jej uszkodzenie nie ma wpływu na działanie sprzęgła.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004