Autor Wątek: Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic  (Przeczytany 2201 razy)

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic
« dnia: Maj 27, 2018, 22:04:27 pm »
Mój kot to niestety bardzo uboga wersja  :-cry klimę mam na pokrętła i trochę mnie to wku..... czy dużo roboty było by aby zmienić to na climatronic bo o dużym wyświetlaczy nawet nie marzę  ;D

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 780
  • JCPF Club Member
Odp: Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2018, 09:56:05 am »
Cena przerobienia pewnie przewyższy cenę zakupu całego samochodu.
By³ S-type
-pozostajê w rodzinie-
Jest XJR

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2018, 12:10:33 pm »
Nie chodzi o cenę tylko o to czy to duzo roboty bo zrobić sobie zrobił bym sam. Kolejna sprawa co według Ciebie miałoby być tak drogiego że przewyższy wartość auta?

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2018, 12:49:01 pm »
Cała wiązka, panel, pewnie też nagrzewnica, do tego czujniki i trochę innych pierdół. No i pewnie potem będzie to trzeba jakoś zaadaptować. Na pewno nie będzie tanio...
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2018, 14:59:30 pm »
Prosiłbym o odpowiedz osób które znają temat bo zgadywać to i ja mogę, zmieniać nagrzewnice i wiązke? Po co? Nie wydaje mi się że było by to co innego. Adaptować co Ty tam chcesz? Panel?

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 28, 2018, 16:41:46 pm »
Zdziwisz się  :-gwizd

Poza tym opcja "szukaj" nie boli, wystarczy się trochę wysilić.

Cytuję kolegę z forum:
"Klima manualna a klimatronic to dwie zuuuupełnie różne bajki  ::).... W klimie manualnej, wciskając przycisk ze snieżynką, załączasz jedynie w ten sposób kompresor klimy i na tym koniec - zaczyna do nawiewów, przez wymiennik, lecieć schłodzone powietrze. Klimatronik natomiast ma przede wszystkim kilka czujników temperatury wewnętrznej oraz czujnik temp. zewnętrznej. Na podstawie informacji zebranych z tych czujników, komputer dobiera: a) prędkość obrotową wentylatora nawiewu, b) ustawienie mieszadła powietrza (zimne/ciepłe) dobierając je tak, aby w sposób optymalny i szybki osiągnąć temperaturę nastawioną. Poza tym w klimatroniku nawiewy są zamykane bądź otwierane za pomocą silniczków elektrycznych, gdzie w manualu raczej jest to proces mechaniczny.
Reasumując, w żadnym wypadku sama konsola ci nie wystarczy - żeby to chciało zagadać potrzebujesz jeszcze 100 innych detali łącznie ze sterownikiem".

PS: Jak dobrze poszukasz to może znajdziesz na forum tutorial jak to zrobić, lub przynajmniej parę przydatnych informacji. Ja za Ciebie tego robił nie będę  ::)
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2018, 20:37:25 pm wysłana przez MicGin »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 28, 2018, 20:20:03 pm »
A więc tak, szukajki używałem ale nie znalazłem nic co by mnie interesowało, druga sprawa to nawet w klimie manualnej wszystko sterowane jest elektronicznie (czyt. Nie ma linek) a trzecia sprawa to zgadzam się z Twoją wypowiedzią ale opisujesz działanie klimatronika na automacie a co jak mi nie zależy na tej funkcji?

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 780
  • JCPF Club Member
Odp: Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 28, 2018, 20:41:17 pm »
 :o :-hehe
By³ S-type
-pozostajê w rodzinie-
Jest XJR

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 29, 2018, 00:24:01 am »
Cały wymiennik ciepła jest inny bo ma 3 czy 4 czujniki. Nagrzewnica podejrzewam ta sama. Trzeba na pewno cała wiązkę z panelem i kodowanie tego. Bez zakodowania nie zagada. To jest moduł jak każdy inny, jeśli jest z inego auta i nie zgadza mu się nr VIN to ni chu chu nie zagada. Włączyć się włączy ale pewnie za czorta nie będzie dobrze to działało
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 29, 2018, 07:24:30 am »
Po co wymieniać... po co programować... skoro jesteś taki mądry to po pytasz?
Kup na alledrogo za 30zł panel i SE podłącz skoro to takie proste.
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 29, 2018, 09:47:29 am »
Cały wymiennik ciepła jest inny bo ma 3 czy 4 czujniki. Nagrzewnica podejrzewam ta sama. Trzeba na pewno cała wiązkę z panelem i kodowanie tego. Bez zakodowania nie zagada. To jest moduł jak każdy inny, jeśli jest z inego auta i nie zgadza mu się nr VIN to ni chu chu nie zagada. Włączyć się włączy ale pewnie za czorta nie będzie dobrze to działało

Wkońcu coś napisane z sensem.

Choina nie bądz taki cwaniak, jak bym wszystko wiedział to bym nie pytał proste, chyba od tego jest forum aby rozwiewać swoje wątpliwości a nie tylko podniecać się swoim zardzewiałym kocurem, no chyba że się mylę no to sory.

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 29, 2018, 10:24:57 am »
Jak jest zardzewiały, to trzeba naprawić i tyle 😅
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 29, 2018, 11:45:23 am »
Choina nie bądz taki cwaniak, jak bym wszystko wiedział to bym nie pytał proste, chyba od tego jest forum aby rozwiewać swoje wątpliwości a nie tylko podniecać się swoim zardzewiałym kocurem, no chyba że się mylę no to sory.
Nie wiesz jeszcze wielu rzeczy i szybko się tego nie nauczysz bo Nasze iksy to wybitnie paskudne i upierdliwe samochody, a niektóre ich rozwiązania to chyba projektowano na dobrej fazie, więc nie neguj takim tonem Naszych spostrzeżeń i sugestii bo jednak trochę tymi autami już jeździmy i mamy o nich pojęcie, a pisząc je mamy na celu jedynie pomóc Ci z problemem (jak było w przypadku zasugerowanej przeze mnie wiązki i owego zaadaptowania/kodowania). A już na pewno nie staraj się używać do tego logiki, bo X-Type i logika to kiepskie połączenie.

I uwierz mi bądź nie, ale w tym aucie nawet z reguły banalne modyfikacje wymagają kodowania - ten typ tak ma.

I jeszcze jedno - zastanów się nad wstawieniem od razu całego panelu LCD, bo koszta wcale nie będą znacząco większe w porównaniu do tego co planujesz zrobić. A jak znajdziesz jakiegoś rozbitka, to czasem naprawdę możesz trafić jak na loterii.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2018, 14:03:27 pm wysłana przez sztandi7 »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 29, 2018, 13:01:22 pm »
Jest to mój pierwszy Jaguar i masz racje że nie mam o nim pojęcia i dlatego jestem tutaj z wami. Myślałem że da się to zrobić tanim kosztem ale skoro nie jest tak kolorowo to nie będę tego ruszał. A jeszcze pytanie poza konkursem gdzie w X-ie wyświetla temperaturę zewnętrzną? W liczniku czy na LCD? Żeby aż taka bieda była u mnie żebym nie mógł zobaczyć temperatury.....

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Zmiana klimatyzacji manualnej na climatronic
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 29, 2018, 13:09:37 pm »
Wersja z dotykiem to dolny zielony wyświetlacz na konsoli środkowej, wersja bez dotyku - górny wyświetlacz w konsoli obok temperatury zadanej klimy z dopiskiem EXT, a jeżeli chodzi o tę z pokrętłami do klimy to obawiam się, że może nie być w ogóle.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2018, 13:14:44 pm wysłana przez sztandi7 »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.