Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Zawieszone radio

<< < (5/8) > >>

jarek-jerryjag:
 Tak jak pisalem w maju 05  w tym temacie .
 Jedyny problem ze trzeba całe radio rozebrać aby dojść do tyłu płytki Jest sporo roboty ale mozna  . Też od dołu jest miejsce pod nakielką   jest miejsce gdzie mozna bez rozebrania sprawdzić lutowania i   dojść jaki jest kod. Ja sam mam chyba z 10 różnych układów aby dać podobny albo ten sam kod .   W anglii był gość co daje kody  gdy poda sie lutowanie . chyb aliczy 10 czy 15 funtow . Kodów jest około 720.

Demo:
I tak chyba skonczy sie na rozebraniu radia i sprawdzeniu wszystkiego. Tak jak pisalem wczesniej moj kod dzialal i nadal dziala bo radio gra tylko cos sie zrobilo ze po dluzszym postoju jak wlacze radio to sie zawiesza i nic nie moge zrobic, dopiero jak odstawie go na dzien to znow normalnie dziala.

jarek-jerryjag:
 czy po dłuższym parkowaniu  -działa ale musisz kod wprowadzić czyli działa bo pamięta albo musisz kod wprowadzić ?

Demo:
Krotki postoj, wlaczam radio, wyswietla CODE - wpisuje kod i dziala i gra muzyka.
Dluzszy postoj (ponad godzinny np) wlaczam radio wyswietla CODE - probuje wpisac ale zaden przycisk nie reaguje wiec teoretycznie radio dziala bo sie wlacza i wyswietla CODE ale w praktyce nic innego nie moge zrobic wiec dla mnie nie dziala prawidlowo.
Na drugi dzien normalnie znow dziala i gra az do kolejnego dluzszego postoju. I tak w kolo.

sebek1111:
Cos masz nie tak z tym radiem. Proponuje sprawdzic połączenie panela radia z plyta główna, tam są takie tasiemki przy potencjometrze, moze któras sie wysuneła i raz kontaktuje raz nie.
Moze to tez byc wylamane zlacze albo zimny lut przy zlaczu z przewodami radia, lub peknieta sciezka, zimne luty w innych miejscach. Musisz je przejzec albo dac komus kto takie rzeczy ogarnia.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej