Autor Wątek: bluetooth w jagu z navi  (Przeczytany 1417 razy)

Offline Racoon

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Kocham to forum
bluetooth w jagu z navi
« dnia: Maj 01, 2018, 13:19:01 pm »
Witam
Z góry przepraszam za kolejny temat odnośnie blootooth w jagu, ale od rana czytam na forum i nie mogę ogarnąć.
Jag 2.2d z navi, w bagażniku mam zmieniarkę płyt cd i navi na płytę. W innych autach mam radia z bluetooth wsiadam do auta i tel od razu łączy mi się z radiem i temat załatwiony.

Zmieniarka, oraz to na płytę w bagażniku, są mi niepotrzebne, czy jest możliwość podpięcia zamiast zmieniarki, bluetooth aby połączyć iPhone z navi i słuchać muzyki z YouTube, odbierać połączenia  tel itp ? ewentualnie zamiast bluetooth może być wyprowadzenie jacka i podłączenie do telefonu.

Do innych aut widziałem emulatory pod zmieniarki np : https://sklephadron.pl/zmieniarki-mp3/644-emulator-zmieniarki-xcarlink-do-forda-12-pin.html  Czy do jaga coś takiego by działało ?

Proszę o wytłumaczenie mi tego :)
Dziękuje bardzo :-)  :)

Offline Alef Zero

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 67
  • xj8 2004
Odp: bluetooth w jagu z navi
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2018, 14:11:21 pm »

Offline Racoon

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Kocham to forum
Odp: bluetooth w jagu z navi
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2018, 14:27:51 pm »
Ktos w PL wykonywał takie modyfikacje ? działa to dobrze ?
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2018, 14:34:49 pm wysłana przez MicGin »

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: bluetooth w jagu z navi
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2018, 15:36:42 pm »
Temat był wałkowany aż do przesady - ile razy można?
Nie pozbędziesz się czytnika DVD bo w nim jest soft do obsługi konsoli i jest to integralna część ZESTAWU.
To co wklejacie co chwile to jest zewnętrzny komp, który jest podłączony do wyświetlacza w konsoli.
Obsługa polega na tym, że naciskasz KNYFEL przełączając co ma na nim się wyświetlać.
Samo Denso cały czas działa w tle choć by po to by obsługiwać nawiew itd.
Koszt przerobienia przewyższa cenę samochodu. Jest moduł do podłączenia zewnętrznego źródła dźwięku (czyt. Aux) - chyba ostatni jaki wyszedł do tego cuda. Z racji iż było ich niewiele, no i to że to Jaguar to też kosztowało to kosmicznie. Obecnie używki czasem zdarzają się za ok 1K. Więc jak za Auxa to darmocha.

Offline Racoon

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Kocham to forum
Odp: bluetooth w jagu z navi
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2018, 16:08:23 pm »
A czy sama modyfikacja na odtwarzaczu CD:
https://sites.google.com/willcoxonline.com/jaguar/part-4
to nie jest czasem aux do podłaczenia i odtwarzania dźwięku z np telefonu  ?

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: bluetooth w jagu z navi
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2018, 06:28:10 am »
Taki mod widziałem zrobiony z kaseciaka i działał.
Ale właśnie dla tego ze była konwersja z analogu na cyfrę przez samego kaseciaka. Jakość dźwięku bez szaleństwa.
W tych CD nie ma wejścia analogowego więc nie wiem jak to miało by zadziałać.
Druga sprawa to:
WARNING - if your car is equipped with Premium Audio (i.e. has an external amplifier using the D2B bus) then the CD player utilises an Analogue L/R line level audio transport internally. If your car has no external amplifier (i.e. the speakers are directly connected to the CD player's internal amplifier) then a Digital SPDIF internal transport is used.

Pisze o dopięciu się do Domestic Digital Bus + wewnętrzny transport analogowy???
bezsens

Ja odpuściłem ze względu na wejście SPDIF i za dużą rzeźbę. Może tobie uda się to przeskoczyć.