Autor Wątek: Gearbox fault engine systems fault  (Przeczytany 982 razy)

Offline Karwan150

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Gearbox fault engine systems fault
« dnia: Kwiecień 24, 2018, 15:53:31 pm »
Witam, jestem posiadaczem jaguar x type 2.5 ze skrzynia automatyczna. Problem pojawil sie okolo 2 miesiecy temu, skrzynia weszla w tryb awaryjny a auto praktycznie przestalo jechac. Po podjechaniu do mechanika i sprawdzeniu na komputerze bledow nic sie nie dzialo. Pomoglo wlanie do skrzyni 2 litrow oleju. Jezdzilem tak do dzis po czym znowu skrzynia weszla w tryb awaryjny. Wiem , ze czeka mnie calkowita wymiana oleju ale pytanie, czy ktos mial taki problem? Co moze byc przyczyna ? Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2018, 15:58:25 pm wysłana przez Karwan150 »

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Gearbox fault engine systems fault
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2018, 15:58:04 pm »
Michał, pomogło wlanie 2 litrów oleju tzn wcześniej miała za mało? Skąd mechanik wiedział ile dolać?
Tam powinno być z 9 litrów.
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline Karwan150

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Gearbox fault engine systems fault
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2018, 16:01:38 pm »
Nie wiedział, po prostu mowil ze mial auto z taka sama skrzynia wczesniej i powiedzial ze doleje mi oleju i zebym pojwchal sie przejechac. Wlal dwa litry bo najwyrazniej tyle uznal za sluszne. Pojechalem  problem znikl. Dzis jezdzilem caly dzien, czulem ze skrzynia jakby znowu te biegi wolniej przerzuca ale bylo ok. Nagle na skrzyzowaniu to samo. 10 km do domu 40 minut sie toczylem. Chcialbym dolac ten olej ale nie mogle zlokalizowac wlewu. On dolewał gdzies pod mocowaniem na akumulator. Boje sie ze czeka mnie cala wymiana skrzyni ...

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Gearbox fault engine systems fault
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2018, 21:32:11 pm »
Jeżeli jeździłeś na nieprawidłowej ilości oleju to też się o to boje.
Zamiast się zastanawiać "co może być przyczyną", zmieniłbym olej jak najszybciej. Jeżeli nie jest już za późno.
A przy okazji olej w skrzyni rozdzielczej napędu 4x4 (jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś) bo inaczej będzie źle.
X-Type 3.0, Rover 416Si