Autor Wątek: Przed zakupem Xtype 2.1 Pb Sonda/checkengine  (Przeczytany 1114 razy)

Offline Rakov

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Przed zakupem Xtype 2.1 Pb Sonda/checkengine
« dnia: Kwiecień 25, 2018, 20:44:59 pm »
Witam. Wstępem.. Jadę pojutrze oglądać pierwsze jaga, 2.1 benzyna, osoba prywatna, gościu odrazu powiedział że zderzak do malowania itp. ALE! Wspomniał też o święcacym się check engine, auto jeździ ponoć normalnie, nic sie nie dzieje. Sam sie tym zainteresował, pojechał dziś do serwisu W Bielsku-Bialej. Na kompie wyszedl blad p1646/p1647? Nie pamietam. W skrocie powiedzial ze sonda przed i za kata do wymiany, czujnik czy tam grzalka sie przekopcila, nie wiem, nie mam pojecia. Dosc jestem zielony w sprawach mechaniki samochodowej. Stad moje pytanie: Ile taki zabieg moze kosztowac (wymiana ofc), nie wiem ile negocjowac cene.. No i czy to na sto procent to? Niby auto jezdzi fajnie itp Ale nie chce zeby mi sie to swiecilo.. Bede mial ciagle w glowie ze cos sie dzieje. Dzieki za odp :-V

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Przed zakupem Xtype 2.1 Pb Sonda/checkengine
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2018, 21:28:41 pm »
Błędy które podałeś dotyczą grzałki w górnych sondach lambda.
Koszt sondy nowej DENSO około 500zł/sztukę. Zamienniki (uniwersalne) nie działają dobrze. Taniej można kupić sondy używane (około 100zł sztuka).
Wymiana nie powinna być jakaś droga.

Jeżeli rzeczywiście to wina sond a nie jakiś większy problem z elektryką/elektroniką.
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline Rakov

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Przed zakupem Xtype 2.1 Pb Sonda/checkengine
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2018, 15:09:08 pm »
Jechać, kupić i ryzykować? Czy dogadać się z gościem żeby on sie tym zajął? Zakladajac ze 500zl/szt i ja to wymienie, a okaze sie ze to nie jest problemem.. Troche slabo :/

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Przed zakupem Xtype 2.1 Pb Sonda/checkengine
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2018, 17:21:21 pm »
Generalnie jeżeli ktoś wie, że coś jest zepsute a tego nie robi sam, to nie robi dobrego wrażenia.
Jeżeli klima nie działa "bo nie ma czynnika" to czemu go nie uzupełni tylko każdemu kupcowi po kolei się tłumaczy?
Jeżeli sonda lambda jest uszkodzona i właściciel o tym wie powinien ją wymienić.
Jeżdżenie bez sondy lambda skutkuje zwiększonym spalaniem (też mi oszczędność) , a może nawet uszkodzić katalizator.

Jeżeli właścicielowi szkoda kilkuset PLN na doprowadzenie auta do ładu (nawet jeżeli tylko w celu zwiększenia wartości przy sprzedaży) to można tylko się domyślać jak oszczędzał na eksploatacji.

Moim zdaniem: niech to sam ogarnie, nawet choćby z używanymi częściami.

Przecież nic nie straci, bo nie będzie musiał obniżać ceny.  :-chyt

A jeżeli już to, skoro są padnięte dwie górne sondy:
http://allegro.pl/sonda-lambda-denso-jaguar-x-type-cf1-dox-0430-i7125767042.html
zniżka minimum 1000zł
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2018, 17:28:10 pm wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline Rakov

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Przed zakupem Xtype 2.1 Pb Sonda/checkengine
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2018, 17:27:45 pm »
Właściwie, odpowiedz na 10. Nigdy tak na to nie patrzylem. Dziekuje Wam bardzo! Miłe forum, bylem dlugo na VAGowskich.. Tam to od razu z gory na dol cisna po czlowieku :(