Autor Wątek: DSC GESTOERT - unieruchomiony S-type  (Przeczytany 5269 razy)

Offline JagBytom

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
DSC GESTOERT - unieruchomiony S-type
« dnia: Kwiecień 23, 2018, 12:44:18 pm »
Witam Serdecznie wszystkich posiadaczy, entuzjastów i fanów Jaguar'a.

Proszę o pomoc, od ponad roku posiadam S-type 3.0 V6 z 2001r, do piątku wszystko było perfekcyjnie. Samochód naprawdę jest rewelacyjny...
W piątek normalnie wróciłem do domu, w sobotę rano pod odpaleniu na komputerze pojawił się napis DSC GESTOERT (samochód z niemiec), skrzynia biegów i wybierak zablokowana na pozycji "P", NIE MA MOŻLIWOŚCI WRZUCENIA JAKIEGOKOLWIEK BIEGU! i co za tym dojechania do mechanika.
Światła hamulca normalnie święcą przy wciskaniu pedału.

Jakiś pomysł? podpowiedź? Mam assistance, mogę go zawieść na lawecie do zaprzyjaźnionego wartsztatu ale na tą chwilę to nic nie da...nie dam rady nawet wjechać na podnośnik.
Ewentualnie jakiś manual odnośnie "jak ściągnąć, rozebrać delikatnie pokrywę wybieraka skrzyni biegów? Domyślam się że będzie tam siłownik...może wtedy chociaż zmienię na "D"

Pozdrawiam wszystkich i byłbym wdzięczny za jakiegolwiek podpowiedzi.

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: DSC GESTOERT - unieruchomiony S-type
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2018, 13:55:12 pm »
odepnij aku, sprobuj raz jeszcze

Offline JagBytom

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: DSC GESTOERT - unieruchomiony S-type
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2018, 14:05:02 pm »

już to zrobiłem.. dzisiaj odpiąłem na całą noc...bez rezultatu...nie pomogło nic.

Zdaję sobie sprawę że w skład systemu DSC wchodzi wiele czujników, ale jak go ruszyć i nawet spokojnie dojechać te kilka km do warsztatu?

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: DSC GESTOERT - unieruchomiony S-type
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2018, 14:20:54 pm »
NIE MA MOŻLIWOŚCI WRZUCENIA JAKIEGOKOLWIEK BIEGU!

Nie ma możliwości wrzucenia bez odpalania silnika, czy po odpaleniu silnika?
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline JagBytom

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: DSC GESTOERT - unieruchomiony S-type
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2018, 14:33:31 pm »


Silnik bez problemu odpala, wybierak przesuwa się jedynie 1-2 cm, jest zablokowany, Ani "D" ani "R" a na wyświetlaczu: "DSC GESTOERT"...

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: DSC GESTOERT - unieruchomiony S-type
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 23, 2018, 14:53:30 pm »
A na 72godziny odpiąć, powinien skasować się. A jak nie to pod kompa i błąd wykasować...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2018, 15:07:02 pm wysłana przez Szwagier »
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: DSC GESTOERT - unieruchomiony S-type
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 23, 2018, 16:35:31 pm »
Silnik bez problemu odpala

Ale ja nie pytam o silnik, czy odpala, tylko o to czy po odpaleniu na chodzącym silniku nie można zmienić położenia wybieraka.
Sprawdź jeszcze stan akumulatora, czy jest dobrze naładowany.
Tak na oko to wątpię w bezpośredni związek między awarią DSC i lewarkiem, a raczej przyczyna tkwi w czymś innym. Zdarzają się usterki cięgna wybieraka biegów. 
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: DSC GESTOERT - unieruchomiony S-type
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 23, 2018, 17:50:43 pm »
A spróbuj kontrolę trakcji wyłączyć i zobacz czy się odblokuje lewarek?
:)

s-type 4.0 2000r

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: DSC GESTOERT - unieruchomiony S-type
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 23, 2018, 20:18:57 pm »
Nie wiem jak jest w S, ale w X błąð DSC oznacza tyle co nic.
Leci z byle powodu, np za słabego akumulatora.
Pierwszy lepszy problem z komunikacją na szynie CAN również powoduje ten komunikat.
Także bardzo możliwe że to nie przez system DSC, a jakiś ogólny problem z elektryką/elektroniką, stawiałbym na elektronikę skrzyni albo komunikację.
(ponownie nie wiem jak jest w S, ale w X moduł skrzyni biegów jest wpięty w magistralę CAN więc jego awaria pewnie spowodowałaby również DSC system fault)

Czy na skanerze błędów widać coś w rodzaju P1642 (zwarcie na szynie CAN) albo błąd komunikacji z konkretnym modułem?

Z resztą to bez sensu, żeby z powodu awarii DSC czy ABS samochód został całkowicie unieruchomiony.
Możesz odłączyć wtyczkę od pompy ABS/DSC i zobaczyć czy coś się poprawi. Auto powinno jeździć, ale bez prędkościomierza (oraz ABS i DSC rzecz jasna).
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.882
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: DSC GESTOERT - unieruchomiony S-type
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 23, 2018, 21:33:46 pm »
Poszukaj na forum był post na temat zablokowanego lewarka wydaje mi się że trzeba podnieść tylne auta na podnośniki z jednej strony i obracać kołem wtedy jest szansa na odblokowanie , często zdarza się w S-kach że jak wrzucisz na P i puścisz nogę z hamulca to samochód lekko ruszy do przodu wtedy jest szansa na zablokowanie lewarka ( tak jak pisałem coś mi świta był taki post na forum ) . Podczas parkowania z automatem powinno się najpierw zaciągnąć hamulec ręczny trzymając mogę na hamulcu zasadniczym wrzucić na P potem zdjąć nogę z hamulca ten sposób nie pozwoli na zablokowanie skrzyni.
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

Offline Pawel_M

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: DSC GESTOERT - unieruchomiony S-type
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 23, 2018, 21:52:38 pm »
Sprawdź bezpiecznik nr 6 ( mini bezpiecznik 15A )  skrzynka bezpieczników w komorze silnika
XK 4.2 2008r
S-type 4.0 Sport 2001r
S-type 4.0 2001r

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: DSC GESTOERT - unieruchomiony S-type
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 23, 2018, 23:04:19 pm »
Poszukaj na forum był post na temat zablokowanego lewarka wydaje mi się że trzeba podnieść tylne auta na podnośniki z jednej strony i obracać kołem wtedy jest szansa na odblokowanie , często zdarza się w S-kach że jak wrzucisz na P i puścisz nogę z hamulca to samochód lekko ruszy do przodu wtedy jest szansa na zablokowanie lewarka ( tak jak pisałem coś mi świta był taki post na forum ) . Podczas parkowania z automatem powinno się najpierw zaciągnąć hamulec ręczny trzymając mogę na hamulcu zasadniczym wrzucić na P potem zdjąć nogę z hamulca ten sposób nie pozwoli na zablokowanie skrzyni.

wystarczy podnieść tylne koło i powinien się odblokować - przerabiałem ten temat

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: DSC GESTOERT - unieruchomiony S-type
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 23, 2018, 23:29:53 pm »
Nie wiem czy w takiej sytuacji wyskakuje błąd..... raczej nie... jak auto stoi na pochylonych terenie a my nie zaciągniemy ręcznego a masa auta poprzez koła i wał powoduje bardzo duży nacisk na blokadę wałka wyjściowego ze skrzyni...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2018, 10:40:04 am wysłana przez MicGin »
:)

s-type 4.0 2000r

Offline JagBytom

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: DSC GESTOERT - unieruchomiony S-type
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 24, 2018, 12:51:31 pm »
Cześć,

Przede wszystkim bardzo dziękuję za zaangażowanie i wszelkie podpowiedzi...niestety S-type dalej unieruchomiony.
Bezpieczniki OK, odpinałem też wtyczki z pompy hamulcowej - bez efektu.

dzisiaj próbowałem podłączyć dwa proste interfejsy OBDII, niestety mimo zapewnień że obsługują protokół J1850 PWM nie udało się połączyć z ECU i odczytać ewentualnych błędów. Przyglądałem się dzisiaj...samochód jest lekko przechylony na stronę pasażera - może to mieć jakiś wpływ?
Od ponad roku parkuję +/- w tym samym miejscu...wcześniej nic podobnego się nie zdażało...

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: DSC GESTOERT - unieruchomiony S-type
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 24, 2018, 13:01:58 pm »
A check engine się świeci?
X-Type 3.0, Rover 416Si