Autor Wątek: problem z zapłonem  (Przeczytany 1993 razy)

Offline J66

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
problem z zapłonem
« dnia: Luty 10, 2018, 20:00:19 pm »
Coś dziwnego mi się dzisiaj przydarzyło , podjechałem na stację zatankować zgasiłem silnik zatankowałem chcę go uruchomić  i nic przekręcam kluczyk kontrolki się zapalają ale nie chce się włączyć  słychać tylko małe puknięcie i koniec , próbowałem go rozbujać  pomyślałem że się zawiesił rozrusznik ale nic nie dało zamknąłem i zostawiłem na stacji ale muszę go zabrać czy któryś z kolegów może się z tym spotkał i coś poradził mi będę bardzo wdzięczny

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: problem z zapłonem
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2018, 20:29:15 pm »
podmień akku z innego autka bo może siły nie ma

Offline J66

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: problem z zapłonem
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2018, 20:40:58 pm »
Co prawda akumulator ma dopiero niecały rok ale sprawdzę jutro dzisiaj juz trochę za późno, choć nie wiem czy to nie problem z rozrusznikiem

Offline J66

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: problem z zapłonem
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2018, 20:47:51 pm »
Ktoś mi podpowiedział że to może być coś związane z imobilajzerem  i on powoduje odcięcie paliwa tylko w jaki sposób to sprawdzić ?

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: problem z zapłonem
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2018, 21:00:47 pm »
na immo zapalisz ale po jednym obrocie zgaśnie, jak wcale sie nie kręci to akku, stacyjka, rozrusznik

Offline J66

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: problem z zapłonem
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2018, 21:13:40 pm »
No właśnie kontrolki się zapalają i nie gasną przy kręceniu jest tylko puknięcie i nic , a jeśli to stacyjka lub rozrusznik to da się go jakoś ruszyć czy tylko laweta ?

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: problem z zapłonem
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2018, 21:26:48 pm »
włącz zapłon, podłącz sie na lince pod inne autko i jak będzie cie holował to wrzuć dwujeczke i odpali

Offline J66

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: problem z zapłonem
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 10, 2018, 21:35:08 pm »
ok, dzieki najpierw sprawdzę baterię , spróbuję kablami jeśli nic nie da wezmę na chol

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: problem z zapłonem
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 10, 2018, 21:43:07 pm »
Obstukaj rozrusznik, mógł zawiesić się elektromagnes.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline J66

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: problem z zapłonem
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2018, 10:16:27 am »
Dzisiaj rano pojechałem na stację z kumplem z kablami do baterii po swojego Jaga , przekręciłem kluczykiem na początku bez zmian ale za trzecim razem zapalił więc to nie akumulator przyjechałem na parking zgasiłem go i ponownie chciałem zapalić i stało się to samo co przedtem , i znowu tylko puknięcie i nic ,już nie wiem co mam robić jestem zdołowany czy ktoś umiałby na to odpowiedzieć co z tym autem , proszę ?  :-K

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 780
  • JCPF Club Member
Odp: problem z zapłonem
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 11, 2018, 10:50:19 am »
Na 99% masz problem z rozrusznikiem. Naprawa nie powinna przekroczyć 200 złociszy. Wykręć rozrusznik i daj do regeneracji. Sprawdź jeszcze czy nie poluzował się kabel prądowy na rozruszniku ale raczej to nie to skoro po przekręceniu kluczyka słuchać puknięcie.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline J66

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: problem z zapłonem
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 11, 2018, 11:06:13 am »
tylko że mechanicznie nie jestem zdolny , zresztą ponoć do rozrusznika nie tak łatwo się dostać a nie mam szczęścia do mechaników ostatnio jeden narobił mi problemów jak kazał wlać 3 litry oleju i kosztowało mnie doprowadzenie do ładu prawie 2000 zł zresztą opisywałem w ostatnim poście, a czy faktycznie dało by się to samemu zrobić ?

Offline J66

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: problem z zapłonem
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2018, 12:18:07 pm »
Jak pisałem wcześniej nie jestem mocny w naprawach zawsze jeżdziłem na warsztat ale po ostatnim razie się zraziłem , myślę czy faktycznie nie wziąć się za to samemu, czy któryś z kolegów z większą wiedzą mógłby mi bardziej opisać ( a jeszcze lepiej jakieś zdjęcie ) gdzie znajduje się rozrusznik , z góry dziękuję

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: problem z zapłonem
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 11, 2018, 14:08:46 pm »
Rozrusznik jest montowany od góry skrzyni biegów, więc będziesz musiał pozdejmować akumulator z podstawą i kilka innych dupereli, żeby sie do niego dostać, przechodzą chyba nad nim węże z wodą i jak masz gaz to też tam będzie.

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: problem z zapłonem
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 11, 2018, 20:45:20 pm »
Jak pisałem wcześniej nie jestem mocny w naprawach zawsze jeżdziłem na warsztat ...

skoro nie jesteś zbytnio obeznany z mechaniką to nie polecam samemu się za to brać bo teraz sam coś więcej napsocisz ... czy nie masz w okolicy jakiegoś normalnego warsztatu ? czasami lepiej dać troszkę więcej- bo droższy warsztat - ale mieć dobrze zrobione i z gwarancją ... bo taniej to już sam wcześniej przerabiałeś ... a skąd w ogóle jesteś ?
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2018, 22:54:39 pm wysłana przez MicGin »