Autor Wątek: Lekka wibracja po zmianie oleju w skrzyni  (Przeczytany 1134 razy)

Offline anaveld

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • S-Type 4.0 2001
Lekka wibracja po zmianie oleju w skrzyni
« dnia: Styczeń 22, 2018, 12:41:50 pm »
Cześć wszystkim,

S-Type 2001. 4.0, skrzynia Forda.

W zeszłym tygodniu (około 150km temu) miałem wymieniany olej w skrzyni wraz z filtrem (z miski i konwertera). Po tej wymianie czuć lekką wibrację na fotelu(plecy, pośladki) podczas stania na światłach (na D, chociaż na P i N też jest ale słabsza). Wibracja ta występuje również podczas przyspieszania, lecz wtedy nie czuć jej na fotelu, lecz na pedale gazu (na kierownicy zero drgań). Wibracja ta jest zależna od temperatury, po odpaleniu zimnego silnika jest najmocniejsza. Zauważyłem, również, że zaczęła jakby powoli słabnąć. Dodam, że skrzynia przed wymianą oleju chodziła bardzo dobrze, a po zmianie zachowuje się jeszcze lepiej - jest dynamiczna, nie szarpie, płynnie zmienia biegi. Czy to jednak coś w skrzyni, czy może jakaś inna usterka zaczęła się ujawniać?

Offline Master808

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Jaguar S-Type 3.0 V6 2004
Odp: Lekka wibracja po zmianie oleju w skrzyni
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2018, 15:33:32 pm »
Witaj kolego. Czy sprawdziłeś specyfikację oleju? Może skrzynia wymaga odpowietrzenia? Ja jak miałem kiedyś wymieniony olej w innym automacie to mechanik po odpaleniu wrzucał kolejno biegi i czekał chwilę, mówił że tak trzeba, że ma to coś wspólnego z odpowietrzeniem, ale nie jestem pewny.

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Lekka wibracja po zmianie oleju w skrzyni
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2018, 16:13:58 pm »
Może za mało oleju? Byłeś przy tym jak przebiegała wymiana? Ile oleju wlane i jak zlewane było?
:)

s-type 4.0 2000r

Offline anaveld

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • S-Type 4.0 2001
Odp: Lekka wibracja po zmianie oleju w skrzyni
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2018, 20:32:12 pm »
Olej był spuszczany grawitacyjnie z miski i konwertera. Niestety przy całej operacji nie byłem, ponieważ, okazało się, że jest problem ze śrubami i miską i wróciłem na drugi dzień, gdy już wszystko było gotowe.

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Lekka wibracja po zmianie oleju w skrzyni
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2018, 21:18:51 pm »
No to pozostaje w pierwszej kolejności sprawdzić stan oleju. Ta śruba spustowa do spuszczania oleju która jest w misce, cała jest? Tzn w środku niej jest mniejsza po wykręceniu jej zamieniasz śrubę spustową w miarkę. Dolewasz tyle oleju aż zacznie lecieć przez śrubę spustową. I na ciepłej skrzyni.
:)

s-type 4.0 2000r