Autor Wątek: Hamulec ręczny - programowanie  (Przeczytany 2563 razy)

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 284
  • Kocham to forum
Hamulec ręczny - programowanie
« dnia: Grudzień 28, 2017, 21:44:40 pm »
Podobno można zrobić tak że po wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyka ze stacyjki hamulec się nie zaciągnie. To prawda?
Wyczytałem że robi się to tak że wciskamy manetkę hamulca trzymamy ja i wyjmujemy kluczyk ze stacyjki. Próbowałem u siebie i niestety nie działa.
Pytam bo dziś jestem po wymianie klocków i tarcz, robiłem adaptację ręcznego i działało. Mogłem go zaciągać i zwalniać i było ok. Gaszę silnik, ręczny zaciąga się. Odpalam włączam bieg i pojawia się komunikat PARKBREAK FAULT.
Nie mam pojęcia co go boli.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Hamulec ręczny - programowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2017, 23:23:55 pm »
Odepnij akumulator, będziesz musial ponownie zaadaptowac hamulec i jak pozniej nie chcesz zeby sie zaciagnal to tak jak piszesz.

Tylko nie pamiętam juz czy przypadkiem jeszcze pedal hamulca nie powinien byc wciśnięty
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 284
  • Kocham to forum
Odp: Hamulec ręczny - programowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2017, 18:08:21 pm »
Choroba, próbowałem i nijak nie idzie.
Coś jest nie tak z ręcznym bo błąd wywala cały czas, raz wcześniej raz później.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Hamulec ręczny - programowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2017, 00:32:59 am »
Trzeba odczytac kompem co go boli.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 284
  • Kocham to forum
Odp: Hamulec ręczny - programowanie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2017, 02:48:48 am »
Zatem chyba tylko serwis pozostaje, zwykle programy nie widzą w ogóle błędu od hamulca.

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Hamulec ręczny - programowanie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2018, 18:46:39 pm »
Te moduły hamulca są dość wrażliwe. Są podatne na spadek napięcia przy uruchamianiu silnika, u mnie był taki problem, że od czasu do czasu przy odpalaniu wyskakiwał błąd i nie można było zwolnić hamulca. Trzeba było zgasić silnik, wyłączyć zapłon, poczekać aż zgasną kontrolki i ponownie odpalić i zawsze było OK, do następnego razu :-trudno
Nie tak dawno zdarzyło mi się to co ww. i  :-wstyd :-wstyd :-wstyd mimo to na siłę podjechałem kilka metrów na zaciągniętym ręcznym. No i dostałem za swoje, sekwencja wyłącz/włącz silnik jw. przestała działać i nie dało się zwolnić hamulca, musiałem zwolnić go na krótko. Komunikat błędu nie zniknął a hamulec przestał w ogóle działać. Po podłączeniu do Jaguarowskiego SSD moduł przestał odpowiadać. Tak oto jakoś mechanicznie zajechałem ten moduł na amen. Wymieniłem moduł na inny używany i znowu wszystko działa, ale co więcej nie występują już te historie z błędem przy spadku napięcia, więc jednak tamtemu coś dolegało.

Myślę że mógłbyś w swojej sytuacji spróbować wymienić moduł. Trzeba jednak trochę poszperać, ceny na Alle od 70 do 250 zł. Jeśli chce się uniknąć programowania, to trzeba wypytać, czy dawca miał ten sam typ skrzyni biegów co biorca. Rodzaj silnika chyba nie ma znaczenia.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
By³: S-Type 2.7d Sport