Autor Wątek: Rozrusznik, brak prądu?  (Przeczytany 2797 razy)

Offline Hawai

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Rozrusznik, brak prądu?
« dnia: Grudzień 23, 2017, 18:22:25 pm »
Witam, odzywam się na tym forum PONOWNIE (niestety, ponieważ już trochę się irytuje bo kilka wątków z różnymi rzeczami już pozakładałem).
Panie i Panowie, proszę was bardzo ładnie, czy ktoś wie o co tutaj może chodzisz? Zacznijmy od filmiku, a później kilka słów ode mnie..
https://www.youtube.com/watch?v=vT5yVhmUFK0
Teraz pozwólcie, że nakreślę sytuacje.. Wstałem rano, pojechałem do pracy, po pracy pojechałem jeszcze w inne miejsce (po kogoś), postałem 3 minut (maksymalnie) próbuje odpalić i napotkała mnie niespodzianka z filmu. Wykręciłem akumulator, przywiozłem do domu, podpiąłem by się naładował trochę (4 godziny, mniej więcej), wróciłem, podłączyłem - to samo. Na kable, to samo.. Wróciłem do domu, naładowałem go bardziej (od 1 w nocy do jakieś 16), zabrałem ze sobą drugi akumulator z dostawczaka (też akurat jest o pojemności 90), oba po podpięciu to samo, na kable to samo..
Wiem, że są już prawie święta, ale może ktoś ma jakiś pomysł?

Offline Kotletor

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 201
Odp: Rozrusznik, brak prądu?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2017, 18:44:34 pm »
Nie chciałbym cię urazić ale biegi  na P ?. Poza tym mógł paść automat rozrusznika, poluzować się lub odpaść masa. z filmiku wnioskuję że stycznik klika. Reasumując laweta i do fachowca. :-tylko
S-Type V6 3 l. po lifcie  Pawe³ Warszawa

Offline Hawai

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Rozrusznik, brak prądu?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2017, 19:18:57 pm »
To jest manual. Wiem, że jest szansa, że bez fachowcy się nie obejdzie. Spróbuje jeszcze lekko puknąć w rozrusznik, ponieważ może dwie szczotki czy jakieś zębatki się naszły na siebie, ponieważ wcześniej samochód nie dawał oznak, że rozrusznik pada. W innym samochodzie kilka lat temu też mi padł rozrusznik i było odpowiednio wcześniej słychać, że coś się dzieje. Ponadto dzień wcześniej był u mechanika i on też nie zauważył by coś mu dolegało w tej sprawie.

Offline Hawai

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Rozrusznik, brak prądu?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2017, 11:09:13 am »
Mógłby mi ktoś powiedzieć gdze dokładnie znajduje się rozrusznik w jagu, bym wiedział, w który element konkretnie puknąć?

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Rozrusznik, brak prądu?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 24, 2017, 15:36:57 pm »
Słychać że bendix się załancza, jednak brak obrotu wirnika rozrusznika. Albo uszkodzony sam wirnik ,szczotki lub główny bezpiecznik 500A przy akumulatorze pod prawą tapicerka bagażnika ,lub przerwa w zasilaniu rozrusznika . Tam idzie gruby przewód ,ale zdarza się że ukruszy się przy oczku.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwi±zania z³o¿onych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Hawai

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Rozrusznik, brak prądu?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 24, 2017, 18:47:37 pm »
A może być tak, że się szczotki po prostu przyblokowały i stuknięcie w niego ewentualnie ruszenie go o metr w ta czy w tamta da radę? I ponawiam pytanie gdzie dokładnie w 2.7D szukać rozrusznika pod maską?

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Rozrusznik, brak prądu?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 25, 2017, 18:30:37 pm »
Nie szukaj go pod maską tylko od dołu.Żeby go zobaczyć trzeba zdjąć osłone dolną .Jest pod prawą turbosprężarką ,przed katalizatorem.Jak już to zrobiśż to lepiej w niego nie pukaj tylko odkręć i od razu wymień szczotki.Ale najpierw obczaj czy dochodzi do niego prąd i czy bendix(elektromages) załącza.Może przecież nie łączyć jego główny styk.

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.882
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piêkna butelkowa zieleñ
Odp: Rozrusznik, brak prądu?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 25, 2017, 20:54:15 pm »
A może brak masy , choć wydaje się raczej że to   może być problem z rozrusznikiem jak byś się dostał do rozrusznika można by spróbować odpalić na krotko zwierając styki w rozruszniku ale do tego trzeba troszkę wiedzy .
CATERPILLAR - 30 lat minê³o tak szybko

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Rozrusznik, brak prądu?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 27, 2017, 15:42:14 pm »
Przede wszystkim pomierzyć napięcie,stycznik stuka-znaczy masa jest ale napięcie może siadać i rozrusznik stoi.Albo na jakims połączeniu przewodu albo styku stycznika albo całkiem brak bo padł bezpiecznik czy przewód urwało przy końcówce.Tak czy siak, w komputerze tego nie zobaczy,trzeba zajrzeć pod spód z miernikiem. :-zly

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piêkno¶æ dnia postrach nocy
Odp: Rozrusznik, brak prądu?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 27, 2017, 16:16:56 pm »
Na filmiku ewidentnie słychać pracę automatu a nie słychać pracy silnika rozrusznika.
Szukaj problemu w uszkodzonym automacie braku szczotek na komutatorze. Tak czy siak rozrusznik do wyjecia.
by³a zielona bestia 300km s type 4.2  V8
by³ saab 95 2.3 turbo 220km
by³ citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
bêdzie x350 super V8 400KM

Offline Hawai

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Rozrusznik, brak prądu?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 28, 2017, 13:04:20 pm »
Dla wszystkich zainteresowanych - rozwiązanie problemu nieodpalającego samochodu jak na zdjęciach to uszkodzony kabel idący od akumulatora do rozrusznika. Temat do zamknięcia

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Rozrusznik, brak prądu?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 30, 2017, 22:33:33 pm »
Więc trafiłem z diagnoza.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwi±zania z³o¿onych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Sulik

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Rozrusznik, brak prądu?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2018, 22:36:43 pm »
Nie szukaj go pod maską tylko od dołu.Żeby go zobaczyć trzeba zdjąć osłone dolną .Jest pod prawą turbosprężarką ,przed katalizatorem.Jak już to zrobiśż to lepiej w niego nie pukaj tylko odkręć i od razu wymień szczotki.Ale najpierw obczaj czy dochodzi do niego prąd i czy bendix(elektromages) załącza.Może przecież nie łączyć jego główny styk.
witaj maron podłączę się do tematu braku prądu w rozruszniku..bo chyba mam ten sam problem. Kolega pisał ze problem to kabel od akumulatora idący do rozrusznika ..mógł byś coś więcej mi opisać ,..

Offline Sulik

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Rozrusznik, brak prądu?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2018, 22:41:09 pm »
Dla wszystkich zainteresowanych - rozwiązanie problemu nieodpalającego samochodu jak na zdjęciach to uszkodzony kabel idący od akumulatora do rozrusznika. Temat do zamknięcia
prosil bym czy możesz coś więcej opisać co z tym kablam i w którym miejscu dokładnie szukać tej usterki...

Offline Sulik

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Rozrusznik, brak prądu?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2018, 17:52:19 pm »
temat zamknięty ,imibilaiser był przerwany..
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2018, 20:32:50 pm wysłana przez MicGin »