Autor Wątek: Kocik zgasł i nie chce odpalić :( panowie pomóżcie kobiecie :) :)  (Przeczytany 1935 razy)

Offline JustynaZuzanna

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
Kocik zgasł i nie chce odpalić :( panowie pomóżcie kobiecie :) :)
« dnia: Grudzień 11, 2017, 15:58:28 pm »
Święta Święta cuda się zdarzają w Holandii spadł śnieg przez weekend.
Wstaje dzisiaj rano do pracy, wychodzę do kocika zapomniałam jak to nasze polskie zimy są i trzeba auto odśnieżać, no cóż... nawet w wiatrakowni czasem musi spaść śnieg.
Odpaliłam kocika, załączyłam ogrzewanie, podkręciłam wentylatorki na maks (radio już z przyzwyczajenia włączone) odpaliłam papierosa i poszłam skrobać szyby. Zajęło mi to jakieś 5 minutek.
Siadłam do kocika wycofałam ładnie pięknie, ujechałam jakieś 150metrów może 200, papieros w ręce (tak tak wiem jak można palić w aucie przecież toż to chańba i wstyd) szyby przymarznięte więc się zatrzymałam, i w momencie odblokowania centralki i otwierania drzwi kocik zgasł.... I już nie odpala. W pierwszym momencie pomyslałam, że za szybko drzwi otwarłam (tzn jeszcze w trakcie toczenia się) i system może odczytał próbę włamu do auta i immobilizer rozkodował kluczyk (już mi się pare razy zdarzyło rozkodowanie). Niestety po ponownym zakodowaniu dalej nic. Cicha nadzieja we mnie się tli, że prąd do rozrusznika nie dochodzi, bo on nawet nie chce pomyśleć nad tym ze próbuje go uruchomić. Dodam że ostatnie 4 miesiące kocik przebiegi ma małe, jak 10 km w ciągu dnia zrobię toż to wszystko bo ręka zagipsowana była, do śrobowania idzie więc zbytnio nawet nie mam gdzie i jak jedzić, przez ten czas chorobowego może zrobiłam 3 trasy po 100km.
Panowie bo brat się nie kwapi do pomocy, a ja siedze i myśle czy to tylko akumulator (czekam aż kumpel z kablami przyjedzie, ale on to tylko koło potrafi w aucie wymienić a reszta dla niego to czarna magia) czy cewka, czy rozrusznik czy co to to jeszcze w kocie może siedzieć, za dużo elektroniki jak dla mnie  :( :(

a kocik to x-type z 2001 roku 2,5 6v 4x4

aaa i pechowiec jestem co do przekazników i bezpieczników, wcześniej jezdziłam zawsze nissanami tam to wszystko jakies prostsze było niż w kocie

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: Kocik zgasł i nie chce odpalić :( panowie pomóżcie kobiecie :) :)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2017, 16:48:00 pm »
ja to bym sprawdził wpierw akumulator - krótkie trasy spory pobór prądu - radyjko nawiewy ogrzewania szyb itp ... a potem jak coś to będziem myśleć dalej - nie ma co się martwić na zapas  ;)

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Kocik zgasł i nie chce odpalić :( panowie pomóżcie kobiecie :) :)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2017, 17:27:01 pm »
Akumulator nie jestem pewien auto odpaliło i zgasło samo w trakcie pracy i już nie odpala rozumiem że rozrusznik też nie pracuje. Więc coś odcieło  zasilanie. Kontrolki są ?
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline JustynaZuzanna

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
Odp: Kocik zgasł i nie chce odpalić :( panowie pomóżcie kobiecie :) :)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2017, 21:22:22 pm »
Kocik odpalił po 5 minutach trzymania na kablach. Teraz aku sobie siedzi wygodnie w ciepłym mieszkaniu ze swoim przyjacielem prostownikiem.
No ale właśnie martwie się tym, że zawsze jak akumulator padał w poprzednich autach to od razu nie szło odpalić, a tu taka dziwna sytuacja że 200 metrów zrobiłam i jak się zatrzymałam to "akuku".
Co do kontrolek to wszystko gra i buczy, jedynie i aż czek sie świeci bo środkowa sonda mi poszła, taką o to diagnoze usłyszałam jakieś 4 miesiace temu (kodu błedu nie pamiętam musiałabym poszperać i poszukać). Tak wiem powinnam się tym jak najszybciej zająć, ale ręka w gipsie a tu mandaty za drogie przy takiej jezdzie, więc kotek wiecej stoi niż jezdzi.

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Kocik zgasł i nie chce odpalić :( panowie pomóżcie kobiecie :) :)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2017, 22:02:35 pm »
Może akumulator dostał chwilowego zwarcia czy coś w tym stylu. Mi się coś takiego działo kiedyś w omedze MV6, akumulator padł w sekundę i nawet dioda nie świeciła, a po odpaleniu na kable wszystko wracało do normy na kilka miesięcy. Stało mi się to 3 razy, aż wymieniłem akumulator i problem zniknął. Tydzień temu stało się mi coś podobnego z jaguarem, stracił prąd, auto zgasło i też nic się nie świeciło, nawet diody na liczniku, a spod maski dym. Spalił się alternator, ale nawet nie próbowałem odpalać na kable, tylko odpiąłem klemę, zadzwoniłem po mechanika, holowanie do warsztatu i wymiana na regenerowany.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Kocik zgasł i nie chce odpalić :( panowie pomóżcie kobiecie :) :)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2017, 23:45:59 pm »
Nie ma środkowej sondy jest pierwszą przed katalizatorem i druga za katalizatorem  doładuj aku i jeszcze raz w drogę
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: Kocik zgasł i nie chce odpalić :( panowie pomóżcie kobiecie :) :)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2017, 18:36:26 pm »
jak będziesz na warsztacie to niech ładowanie Ci sprawdzą - bo coś mi tak wygląda ze słabo Ci ładuje  ;D ... alternator oczywiście

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: Kocik zgasł i nie chce odpalić :( panowie pomóżcie kobiecie :) :)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2017, 19:16:31 pm »
Nie ma środkowej sondy jest pierwszą przed katalizatorem i druga za katalizatorem  doładuj aku i jeszcze raz w drogę
Ta druga, to jest w połowie katalizatora, może o to chodzi.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline JustynaZuzanna

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
Odp: Kocik zgasł i nie chce odpalić :( panowie pomóżcie kobiecie :) :)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 15, 2017, 20:44:14 pm »
Czyli dobrze, że napisałam tutaj. Muszę poszukać kodów błędów, gdzieś miałam zapisane. Bo mnie panowie mechanicy poinformowali (sami zdziwieni) że w tym kociku są 3 sondy....
Chociaż z moim szczęściem nie zdziwiłabym się jakby to tylko jakiś przekażnik był przepalony przez co błąd wyskakuje :D :D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2017, 23:16:47 pm wysłana przez MicGin »

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: Kocik zgasł i nie chce odpalić :( panowie pomóżcie kobiecie :) :)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 16, 2017, 01:52:31 am »
Sondy, to są raczej cztery
Dwie przed katalizatorem, regulujące skład mieszanki, dwie w katalizatorach - kontrolujące stan katalizatorów.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG