Autor Wątek: Żarówki, które ładnie świecą w naszych reflektorach  (Przeczytany 5413 razy)

Offline patryklojjaguarxtype

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Żarówki, które ładnie świecą w naszych reflektorach
« dnia: Listopad 27, 2017, 11:03:26 am »
Witajcie czy macie jakieś doświadczenie z ładnymi, dobrze świecącymi żarówkami w naszych reflektorach ?
Chodzi mi o barwę białą lekko może niebieską. Może ktoś posiada jakieś zdjęcia ?
Z góry dziękuję.
Jaguar X type 2.5 benz+LPG

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Żarówki, które ładnie świecą w naszych reflektorach
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2017, 11:05:34 am »
ładnie wyglądają chińskie, a dobrze świecą osramy najtbrejkery

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Żarówki, które ładnie świecą w naszych reflektorach
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2017, 12:02:26 pm »
Jak masz wersję z halogenami to polecę Ci zenony HID-y 5000K bądź maksymalnie 6000K (jest soczewka, czyli nie będą oślepiać). Cena niska, montaż prosty bez modyfikacji, w razie potrzeby możesz wypiąć wszystko w 10 minut. Co prawda pewnie będą się palić żarniki co pół roku, a przetwornica padnie przynajmniej jedna w roku, ale ze względu na niską cenę i łatwą wymianę i tak chyba warto. Z normalnych żarówek OSRAM Night Breaker Laser, sam będę kupował je do świateł drogowych - cena koło 80zł za komplet i choć są to jedne z lepszych halogenów na rynku to też nie wróżyłbym im trwałości dużo większej niż 6-9 miesięcy.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Żarówki, które ładnie świecą w naszych reflektorach
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2017, 12:10:29 pm »
sztandi7, myślę że nie masz racji z zywotnoscia tych żarówek, zwłaszcza że chcesz je zamontować do drogowych. W hondzie miałem w mijania i drogowych ponad rok osramy różne modele i zalatwilo ich dopiero za duże ładowanie...

Offline patryklojjaguarxtype

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Żarówki, które ładnie świecą w naszych reflektorach
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2017, 15:16:14 pm »
Znalazłem na youtubie gościa, który robi fajne filmiki z porównaniami żarówek, może Wam też się przyda. Najfajniej wyglądają żarówki według mnie   Osram Cool Blue Hyper, lecz doczytałem, że nie posiadają one atestu do ruchu drogowego i są one wyłącznie OFF ROAD. Szczególną uwagę jednak żarówki te Osram Night Laser, są legalne, co prawda nie świecą na czysto biało, ani nie mają niebieskiej poświaty, ale intensywność światła masakra zajebista ;)
Jaguar X type 2.5 benz+LPG

Offline cezar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Kocham to forum
Odp: Żarówki, które ładnie świecą w naszych reflektorach
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2017, 15:57:34 pm »
Witam. Takie oto zainstalowałem żarówki ledowe  8000lm jedna i 6500kelwinow, wydaje minsie ze daje radę ale przekonam się w nocy. Do tego Pan mi założył światła dzienne i jak zwykle zaczęły wyskakiwać  błędy w komputerze ze misfire na cyl. 6i wiele innych plusapan podłączył do sterownika gazu ... Szanownych forumowiczów proszę o poradę jak to sfiksować?
X-type sport-premium 2005 3.0 243km

Offline patryklojjaguarxtype

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Żarówki, które ładnie świecą w naszych reflektorach
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 27, 2017, 16:14:41 pm »
Kolego a mam do Ciebie pytanie jakiego typu to żarówka pokażesz mi jakiś link ?
Jak auto Ci przechodzi przegląd :D  ? Przecież ledy nie mają atestów ?
Jaguar X type 2.5 benz+LPG

Offline cezar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Kocham to forum
Odp: Żarówki, które ładnie świecą w naszych reflektorach
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 27, 2017, 16:21:56 pm »
Przegląd robiłem miesiąc temu. Więc nie ma problemu żarówki jak żarówki nie szukajmy dziury w całym jakies atesty jakies homologacja?! Tylko żeby ktoś kasebze sobie nabijał..... każdy wie że xy mają do bani światła trzeba to jakoś nadrobić... http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7055345025
X-type sport-premium 2005 3.0 243km

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Żarówki, które ładnie świecą w naszych reflektorach
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 27, 2017, 16:50:50 pm »
sztandi7, myślę że nie masz racji z zywotnoscia tych żarówek, zwłaszcza że chcesz je zamontować do drogowych. W hondzie miałem w mijania i drogowych ponad rok osramy różne modele i zalatwilo ich dopiero za duże ładowanie...
Przerabiałem już różne żarówki w kilku autach po kilka razy, w tym także HID-y, Osramy, Philipsy, więc wiem o czym mówię. Żywotność żarówek Premium wg moich obliczeń to właśnie 6-9 miesięcy. Ty jeździsz mniej to może i wytrzymają Ci dłużej. Ktoś inny ma pecha to spalą mu się po 2-3 miesiącach, a następnym razem wsadzi te same i będą świecić rok. Niewątpliwe jest to, że są to żarówki o mocno podkręconych parametrach, a także to, że dla większości żarówek samochodowych cichym zabójcą są Nasze drogi, a dokładnie wstrząsy - to jest zazwyczaj jedna z głównych przyczyn ich zgonów.

BTW: Moja wypowiedź dotyczy świateł mijania. Co do świateł drogowych - oczywiste jest, że będą świecić dużo mniej, więc ich żywotność będzie dłuższa.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline patryklojjaguarxtype

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Żarówki, które ładnie świecą w naszych reflektorach
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2017, 09:59:16 am »
W takim razie pomóż ;) doradź co byś wybrał napomnę tylko, że mam Jacusia z USA gdzie mam komplet żarówek H1.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2017, 11:34:41 am wysłana przez MicGin »
Jaguar X type 2.5 benz+LPG

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Żarówki, które ładnie świecą w naszych reflektorach
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 28, 2017, 10:30:48 am »
Już napisałem co bym zrobił. Masz soczewkę w lampie, więc kupiłbym zestaw ksenonów HID na H1 w kolorze 5000K (optymalne jeżeli chodzi o warunki deszczowe i kontrolę policji, a dzięki soczewce jak je dobrze wyregulujesz to nie będziesz oślepiał innych) i na wszelki wypadek kupił dodatkowy zestaw żarników na zapas w razie gdyby niefortunnie spalił się po 2 lub 3 miesiącach - kosztują niewiele. Cały zestaw wyniesie Cię w zależności na co się zdecydujesz około 100-150zł (są też droższe, ale nie używałem ich więc ciężko powiedzieć czy są bardziej trwałe). Montaż bezinwazyjny - nie wymaga przeróbek, są adaptery do podpięcia wszystkiego.  Jeżeli nie chcesz się bawić w HIDy to Osram NightBreaker Laser.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2017, 11:34:51 am wysłana przez MicGin »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline patryklojjaguarxtype

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Żarówki, które ładnie świecą w naszych reflektorach
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 28, 2017, 10:37:42 am »
Jestem lajkiem w montowaniu Hidów podpwoiesz mi pokazesz te adaptery czy coś ?  Właśnie byłem zdecydoany już na   Osram NB Laser, ale one występują tylko w H7 i H4, nie ma H1
Jaguar X type 2.5 benz+LPG

Offline patryklojjaguarxtype

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Żarówki, które ładnie świecą w naszych reflektorach
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 28, 2017, 10:40:54 am »
Czy trzeba montować te przetwornice jakieś czy coś ?
Jaguar X type 2.5 benz+LPG

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Żarówki, które ładnie świecą w naszych reflektorach
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 28, 2017, 12:19:30 pm »
Tak. Przetwornice są w zestawie. Żarnik montujesz zamiast zwykłej żarówki, a do kostki po żarówce wpinasz przewody które też są w zestawie, przewody te razem z przewodami od żarnika wyprowadzasz z lampy przez wycięty otwór w deklu, przewody już są wsunięte w gumową zaślepkę którą montujesz w zrobionym otworze i zakończone wtyczkami, na zewnątrz lampy montujesz przetwornice i wpinasz do niej wtyczki. Jak otworzysz na allegro pierwszą z brzegu aukcję z hidami na H1 to będziesz widział na zdjęciach jak to wygląda. Do montażu lepiej wyjąć lampę, a co za tym idzie zdjąć zderzak, zamontować wszystko i gotową lampę z wystającymi kablami włożyć z powrotem. Trochę czasochłonne, ale nic trudnego, trzeba tylko dobrze umieścić żarniki, bo mają plastikową obwódkę, a nie metalową jak żarówki H1 i gorzej jest je zamocować w odbłyśniku, chyba że kupisz z metalową (są droższe i trudniej je znaleźć), to po problemie. Ja mam barwę 5000K i wygląda i świeci rewelacyjnie.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Bia³a

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Żarówki, które ładnie świecą w naszych reflektorach
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 28, 2017, 12:54:36 pm »
Przegląd przeglądem, policja policją - ale nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego, że w przypadku kolizji ze światłami bez homologacji możecie mieć poważne problemy.
Po pierwsze jeżeli ktoś to zauważy (np. drugi kierowca) i powie że np go oślepiliście (może skłamać, a co) to automatycznie jesteście sprawcami. A nietrudno zobaczyć co siedzi w zbitej lampie.
W dodatku ubezpieczyciel może odmówić (i pewnie tak zrobi) wypłaty odszkodowania. Nikt nie lubi płacić, jeśli nie musi.
Wypłata dla drugiego kierowcy pójdzie z UFG a na posiadacza LEDów czy innych świecidełek pójdzie regres.

I znowu pół biedy, jeżeli poszkodowane jest jedynie jedno auto. Gorzej jak jest ich więcej albo są poszkodowane osoby.
Suma ubezpieczenia na polisie OC to aktualnie MINIMUM 1,22mln euro na poszkodowaną osobę (może być więcej, np 5 milionów euro - zależy od ubezpieczyciela).

Wiec jeżeli ktoś lubi płacić duże (albo mega duże) kwoty ze swojej kieszeni to może tak się bawić, ja nie polecam.

Natomiast co do samych świateł to pewnie że fajne, tez bym sobie takie zamontował, bo lampy w X szału nie robią, ale póki prawo jest jakie jest zostaję przy Tungsram +120%.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2017, 13:07:33 pm wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si