Autor Wątek: x-type a webasto  (Przeczytany 2301 razy)

Offline PawelPawel1

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
x-type a webasto
« dnia: Styczeń 14, 2018, 13:31:28 pm »
Witam
Kilka dni temu kupiłem X-typa od Francuza, dostałem od niego również webasto takie jak na poniższym obrazku, on kupił to i miał zakładać ale nigdy nie doszło to do skutku. Mam silnik 2.2 diesel czy jest możliwość założyć takie webasto ? jest to bardzo kłopotliwe ? Czy brakuje mi jeszcze oprócz tego jakichś części ?

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: x-type a webasto
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2018, 20:18:22 pm »
Nie wiem czy były webasto montowane oryginalnie, ale odkąd mam w drugim aucie, to zacząłem się zastanawiać czy nie założyć do jaga. Trochę ich przeglądnąłem w sieci i z tego co widzę, to brakuje prawie wszystkiego: sondy do baku, wiązki z bezpiecznikami, centralki z modułem do sterowania lub/i pilota, tłumika wydechu z rurą, pompki paliwa i węży do podłączenia pod instalacje wodną z trójnikami. Może jeszcze coś pominąłem. Bez wydechu będzie działać, ale wylot spalin musi być nisko i skierowany pod auto, żeby nie dmuchał na żadne elementy samochodu (ja tak mam, bo urwałem tłumik na krawężniku i nie mam czasu się tym zająć)
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline PawelPawel1

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: x-type a webasto
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2018, 20:51:25 pm »
Z tego co się dowiedziałem webasto było wyciągnięte z rozbitego Xtypa, poza tym ma emblematy jaguara wiec raczej były montowane oryginalnie. Sporo tego mi brakuje, muszę się poorientowac czy dokupie gdzieś resztę i czy ktoś dał by radę to założyć. Oczywiście mógłbym przeznaczyć na to tak max 2 tys.
Czy czasem od mondeo mk3 by nie pasowała reszta ?
W drugim aucie tez mam webasto i fajnie by było mieć tez w Jagu :)

Gdyby ktoś coś wiedział lub mógł pomoc to proszę napisać :)

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: x-type a webasto
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2018, 07:13:19 am »
Zasadnicza kwesta czy to dogrzewacz ,czesto spotykany w silnikach ON ,czy nie zależne ogrzewanie . Oznaczenie wszystko wyjaśni. Dogrzewacz można rozbudować do pełnego ogrzewania montując zegar sterujacy i kilka drobiazgów.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: x-type a webasto
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2018, 08:13:58 am »
Na pewno nie jest to dogrzewacz.
Funkcję dogrzewania pełnią trzy świece żarowe wpięte w układ chłodzenia silnika dobrze widoczne pod spodu samochodu.
Też marzyło mi się dołożenie ogrzewania postojowego ale ze względu na skomplikowanie całego osprzętu poza samym webastem odpuściłem.
Mam nadzieję, że tobie starczy zapału.

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: x-type a webasto
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2018, 08:42:38 am »
Dołożenie podgrzewania samej wody wystarczy, bo zgranie tego z climatronikiem może być problematyczne, w drugim aucie mam dokładne, bo fabrycznie nie występowało i nie jest połączone z climatronikiem, ale słychać wyraźną różnicę przy odpalaniu auta, a z nawiewów od razu zaczyna lecieć ciepłe powietrze. Do tego mam pilota i załączam sobie ogrzewanie 30-40 minut przed wyjściem, a jeśli muszę wyjść nieoczekiwanie, a auto jest zimne, to włączam ogrzewanie dodatkowo w czasie jazdy i temperatura płynu chłodzącego rośnie dwa razy szybciej niż bez podgrzewacza. Na pewno podnosi to komfort użytkowania auta, a i silnik nie dostaje tak po dupie przy odpalaniu na mrozie.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: x-type a webasto
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2018, 09:39:33 am »
Były też wersje z dogrzewaczem spalinowym, zamiast elektrycznego. Działało na takiej samej zasadzie, tj. włączało się automatycznie, jak temperatura spadła poniżej 4 oC.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

eMWuGSM

  • Gość
Odp: x-type a webasto
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2018, 14:50:56 pm »
Na pewno nie jest to dogrzewacz.
Funkcję dogrzewania pełnią trzy świece żarowe wpięte w układ chłodzenia silnika dobrze widoczne pod spodu samochodu.
Też marzyło mi się dołożenie ogrzewania postojowego ale ze względu na skomplikowanie całego osprzętu poza samym webastem odpuściłem.
Mam nadzieję, że tobie starczy zapału.
Taaa...

A Sterownik FFH od czego mamy w X-ach?
Fuel Fired Heater...

Generalnie montaż webasto po CAN'ie do Jaga nie jest taki straszny, da się ogarnąć, aczkolwiek mając grane szyby i wszystko w prądzie nie chce mi sie dokładać tego i rzeźbić układu paliwowego, bo niestety cena nowego zestawu to 1/2 ceny X-a.