Autor Wątek: Prawidłowe ciśnienie w oponach.  (Przeczytany 11214 razy)

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Prawidłowe ciśnienie w oponach.
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 07, 2017, 08:02:30 am »
Sprawdź w końcu jakie masz parametry tych felg i jak dużo jest ich za dużo. Jeśli jest to minimalny problem to opona 215 mogłaby załatwić sprawę. Miałem taki problem w innym aucie po wspawaniu reoaraturek.

Offline Lombardi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: Prawidłowe ciśnienie w oponach.
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 07, 2017, 16:45:41 pm »
Przepraszam :o,nie sprawdziłem tekstu,przed dodaniem,a moj "inteligentny" telefon zeedytował wiadomość po swojemu iiwyszedł wyszedł bełkot :-K
Natomiast wracając do meritum...odnośnie zmiany ET felgi myślałem o zebraniu pewnej jej warstwy od strony przylgni do piast na tokarni a tym samym,zmiany jej dystansu i wpuszczenia do wewnątrz nadkola ,oczywiście w miarę możliwości,czyli tak by felga zachowała nadal bezpieczne parametry prawda ??????

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Prawidłowe ciśnienie w oponach.
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 07, 2017, 17:12:50 pm »
 Moim zdaniem stąpasz w tym momencie po cienkim lodzie...
Nie słyszałem jeszcze do tej pory, aby ktoś staczał felgi, aby mu ET pasowało. Weź normalnie, albo załóż gumy o węższym bieżniku jeżeli Ci to uratuje sytuację lub sprzedaj te felgi jeżeli ET jest nieodpowiednie i kup oryginały lub przynajmniej dobierz innego producenta takie, aby nie sprawiały problemów.
Odradzałbym "rzeźbienie" w elemencie, który ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline Lombardi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: Prawidłowe ciśnienie w oponach.
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 07, 2017, 21:36:42 pm »
Masz rację, tak zrobię  :-super
Dziękuję Tobie i wszystkim za dobre rady i pomoc.
Ave Jaguar. :-wings
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2017, 00:40:08 am wysłana przez MicGin »

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Prawidłowe ciśnienie w oponach.
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 08, 2017, 09:21:59 am »
Staczanie felgi nie da wiele, bo gniazda śrub mają w najcieńszym miejscu około 3 mm, wątpię że to pomoże, a ryzyko pęknięcia lub wybicia się gniazd mocno wzrasta. Napisz jakie masz ET to będzie wszystko jasne. Powinno być napisane na feldze na którymś z ramion od środka.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline Lombardi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: Prawidłowe ciśnienie w oponach.
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 13, 2017, 10:16:52 am »
 :-thank Tak wiem ET felgi to 27! ::)
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2017, 10:38:37 am wysłana przez MicGin »

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Prawidłowe ciśnienie w oponach.
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 13, 2017, 17:21:48 pm »
ET to jest niestety za mało (to twierdzenie opieram na własnym doświadczeniu), bo sam mam ET 42 i przy oponie 225/40R18 VREDESTEIN (to też jest ważne wbrew pozorom, bo niektóre marki opon nie trzymają wymiaru 22,5cm szerokości przy takich parametrach) i powiem szczerze, że takie ET jest już praktycznie maksymalnym, które mieści się we wnękach błotników bez podginania rantów itp.
ET oryginalne to chyba 57,5 z tego co pamiętam, więc mocno poleciałeś z tym ET i moim zdaniem nie ma sensu próbować nawet zakładać opony 215 (no chyba, że masz jakieś stare czy coś w tym stylu bez wkładu finansowego i możesz sobie założyć na chwilę, aby się upewnić już na 100%, że to nic nie da).

Naprawdę kiedyś na allegro było dużo kompletów oryginalnych do Jaguara w dobrych cenach i powinieneś moim zdaniem sprzedać te i kupić sobie OEM-y jakieś w dobrym stanie.
 PS. Odradzałbym również zakup 18", jeżeli nie masz wokół siebie równych, nowych dróg, bo będziesz je prostował przy każdym wyważeniu.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: Prawidłowe ciśnienie w oponach.
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 13, 2017, 22:42:21 pm »
Nie czytałem całego wątku, ale fakt, ET to mało. Oprócz tego co bodi pisze o samej oponie i jej kształcie, to na pewno spore znaczenia ma szerokość felgi. Pobaw się tym "kalkulatorem" https://www.rimsntires.com/specspro.jsp
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Lombardi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: Prawidłowe ciśnienie w oponach.
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 19, 2017, 00:20:26 am »
 :-thank...dla wszystkich, którym chciało się podzielić swymi uwagami i spostrzeżeniami, fajny także ten kalkulator dobierania felg...jeszcze raz dziękuję  :-za