Autor Wątek: Swap silnika - czysto teoretycznie  (Przeczytany 7798 razy)

Offline Hawai

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Swap silnika - czysto teoretycznie
« dnia: Listopad 08, 2017, 00:47:12 am »
Witam wszystkich serdecznie,
Czysto teoretycznie (nie bym coś takiego jak na razie zamierzał) zastanawiam się jak wyglądała by wymiana silnika 2.7D na jakaś jednostkę stosunkowo bezawaryjną, o dobrej konstrukcji z jakiegoś BMW, Mercedesa czy jakiego innego samochodu. Po pierwsze czy coś takiego jest możliwe bez jakiś gigantycznych operacji, po drugie jakie silniki by przykładowo pasowały i po trzecie jak myślicie, jaki koszt byłby takiej operacji?

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Swap silnika - czysto teoretycznie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2017, 06:31:04 am »
Czysto teoretycznie jest to jak najbardziej możliwe... Koszty kosmos... Rzeźba straszna... Cała operacja zupełnie bez sensu... Ale jak by ktoś miał fantazje, dlaczego nie...  ;D
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Swap silnika - czysto teoretycznie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2017, 11:11:36 am »
do automatycznej skrzyni biegów nawet bym nie podchodził

Offline Hawai

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Swap silnika - czysto teoretycznie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2017, 11:20:53 am »
To co, jak komuś się zepsuje silnik to lepiej wymienić na kolejne 2.7D, a nie kombinować z przekładkami?

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Swap silnika - czysto teoretycznie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2017, 14:36:52 pm »
Nie ale jak wsadzisz każdy inny to masz potem problem ze skrzynią ze musisz rzeźbić, inna sprawa to każdy silnik ma moment w innym miejscu, kolejna mocowania łap, tempomaty, pierdoły i kupa kupa innego badziewia. Jak chcesz naj mniej rzeźby to przerzucasz komplet silnika ze skrzynią, komputerami i podrzeźbiasz do tego całą reszte, a i tak nikt ci nie obiecuje że tempomat będzie chodził, albo że wrzucając D komp będzie wiedział że jedziesz do przodu. Nie wiem po co nawet nad tym sie rozwodzić, jak potrzebujesz S-tajpa na jakieś wyścigi czy coś to wywalasz wszystko i zostawiasz samą bude która waży tyle co 2 słonie

Offline Hawai

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Swap silnika - czysto teoretycznie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2017, 15:54:56 pm »
Nie potrzebuje samochodu pod rajdy tylko zastanawiam się właśnie co jak się zepsuje silnik (i mówimy tutaj o manualu). Czy kupić taki sam i wsadzić czy skoro one mają takie kaprysy to dać jakiś mniej awaryjny z innego samochodu.

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Swap silnika - czysto teoretycznie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2017, 18:22:09 pm »
Jak w manual to silnik z wiązką, rzeźba pod skrzynie,rzeźba pod półosie, rzeźba żeby to upchnąć, modlitwa z tempomatem, przekładka pedałów liczników i tak dalej, rzeźbienie kolektorów i pewnie milion innych. Myśle że w 20 byś sie może zmieścił jeśli nie trzeba będzie modzić komory silnika, wiadomo łapy już w cenie, i pewnie podłączenia do klimy i wspomagania.

Offline Hawai

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Swap silnika - czysto teoretycznie
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2017, 23:26:21 pm »
Masakra.. Myślałem, że to ceny rzędu powiedzmy 5 tyś, silnik jakiś też trochę ale bez przesady z jakiegoś Audi czy coś w tym stylu.

Offline patryk5250

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 203
Odp: Swap silnika - czysto teoretycznie
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2017, 06:25:25 am »
5 tys? Poważnie?  To każdy by modzil.  Ludzi nie czytacie opini o 2.7 przed zakupem?  Zamiast od razu benzynke sobie kupić to teraz swapy jakieś i to jeszcze z BMW  ;D ;D
Było; Audi A6 C5 2.4 V6, MB W220 4.0 V8 CDI
Jest: Jaguar S-Type 4.0 V8

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Swap silnika - czysto teoretycznie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2017, 09:20:03 am »
5 tys to sam silnik.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Pawel_M

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Swap silnika - czysto teoretycznie
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 09, 2017, 11:06:07 am »
Najtańsza opcja  jak nie chcesz 2.7d pod względem finansowym i czasowym - sprzedać auto i kupić drugie z innym silnikiem. Przy takich swapach problemem nie jest zakup drugiego silnika z wiązkami i osprzętem czy nawet włożenie go do budy. Problem zaczyna się w chwili podpinania osprzętu i elektroniki, nie mówiąc już o drobnych pierdołach na które nikt nie zwraca uwagi a które wychodzą podczas realizacji swapu. Wkładając silnik z prawidłowym posadzeniem w komorze silnika i spasowaniem napędu zajmie powiedźmy 3 dni a odpalenie i zestrojenie żeby to chodziło 3 tyg. i to pod warunkiem że masz o tym pojęcie
XK 4.2 2008r
S-type 4.0 Sport 2001r
S-type 4.0 2001r

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.281
Odp: Swap silnika - czysto teoretycznie
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 09, 2017, 12:25:23 pm »
Tak jak pisali koledzy - najlepsza opcja na swap to sprzedaż trupa i zakup takiego z normalnym silnikiem.  8)

Wszystko da się zrobić. Można do S-type'a wrzucić nawet LS3 z doładowaniem.

Można do zwykłego kombi 9-3 wrzucić V10 z Vipera.

https://www.engineswapdepot.com/?p=1857

Za niemożliwe pieniądze wszystko jest możliwe.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Hawai

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Swap silnika - czysto teoretycznie
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 09, 2017, 20:18:29 pm »
A są inne silniki od innego Jaguara, które by pasowały i nie było takich cyrków? Od X-typa czy coś?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Swap silnika - czysto teoretycznie
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 09, 2017, 22:25:51 pm »
Nawet jak wsadzisz benzynowy od Jaguara to i tak w 5k sie nie zamkniesz
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 481
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Swap silnika - czysto teoretycznie
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 10, 2017, 10:11:05 am »
Mi w 607-mce padł silnik 2.7 HDI przy 170.000 km i też miałem taki pomysł by kupić innego Peugeota np anglika z 3.0 Pb i przekładać wszystko - ostatecznie wybito mi to z głowy bo koszty i wielka niewiadoma bo nikt tego nie próbował jeszcze i kupiłem w końcu używany słupek 2.7 Koszty zamknęły mi się w okolicy 11.000 PLN. Chwilę później padł sterownik skrzyni AM6 i poszło kolejne 4.5 k PLN a kiedy mi się to wszystko stało to sprawne auto z tego rocznika było warte jakieś 25.000 może 28.000. Nie wiem za ile udałoby się sprzedać takiego wraka bez silnika.
Tak czy inaczej zagadka dla mnie jest to że te silniki są/były jeszcze długo wkładane do różnych marek. W PSA pojawił się następca 3.0 HDI podobno już poprawiony. Moze w razie kłopotów warto szukać takiego słupka. Ktos tu na forum chyba właśnie szedł tą ścieżką.
Piotr