Autor Wątek: Gniazdo USB w podsufitce  (Przeczytany 2117 razy)

Offline Czezary

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • X-Type'03 2.5 4x4
Gniazdo USB w podsufitce
« dnia: Listopad 01, 2017, 19:57:09 pm »
Pochwalę się moją opcją na gniazdo USB w X-Type. Będę montował kamerkę, a nie znoszę wiszących kabelków, stąd pomyślałem, że poszukam opcji montażu gniazda USB w podsufitce, aby kabelek do kamerki szedł od góry za lusterko wsteczne. Okazało się, że jest tam nawet mały otworek w podsufitce którędy można wyprowadzić przewód bez cięcia.
Kupiłem gniazdo z przetwornicą i oddałem mechanikowi do zrobienia przy okazji montażu czujników parkowania. Wyszło jak na foto, gniazdo jest zamocowane na taśmę dwustronną, a podłączone jest w panelu oświetleniowym, gdzie były wolne dwa przewody, które uruchamiają się wraz z silnikiem :)

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: Gniazdo USB w podsufitce
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2017, 13:48:58 pm »
A kabelek do kamerki, masz taki idealny na wymiar? Nie będzie nigdzie wisiał?

Mi się wydaje, że wystarczające by było wypuszczenie kilku cm kabla idealnie pasującego długością do kamery, bez montażu złącza USB. A wszystko podłączone tak jak napisałeś w panelu przy lampce.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Czezary

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • X-Type'03 2.5 4x4
Odp: Gniazdo USB w podsufitce
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2017, 14:20:20 pm »
Rozważałem to, ale stwierdziłem, że z gniazdem będzie bardziej uniwersalne jakby co.
Takie moduły z kabelkiem 30 cm i micro usb też są.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Gniazdo USB w podsufitce
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2017, 17:47:27 pm »
Bardzo fajny temat. Stety-niestety u mnie to miejsce wygląda inaczej, tzn miejsce pomiedzy lusterkiem a podsufitką jest obudowane.
Tak jak na zdjęciu poniżej.
Zakupiłem przetwornicę, ale chyba to będzie większa rzeźba i poczekam do wiosny.

PS. Ten angielski pacjent ze zdjęcia jak widać też ma odwieczny problem z kratkami nawiewu...  :-tylko

X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Gniazdo USB w podsufitce
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2017, 18:20:28 pm »
Jakiś czas temu kratka u mnie wyskoczyła kolejny raz, ale tym razem użyłem za dużo siły zakładając ja z powrotem i pękła spinka. Przykleiłem ja super glue i do dziś mam spokój, a kabel do kamerki puściłem pod tapicerką prawego słupka i nad podsufitką, wystaje tylko kilka cm do kamerki i wygląda dobrze.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: Gniazdo USB w podsufitce
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2018, 21:39:29 pm »
Odkopię temat, bo też postanowiłem wrzucić kamerę do jaga.
Czezary, pod jaką wtyczkę się podpiąłeś? Masz szyberdach?
Bo na szybko patrząc u mnie (nie mam szyberdachu), to nie mam do czego się podpiąć. Lampka ma 3 przewody, ale nie ma tam +12v po zapłonie, jest jakaś luźna wtyczka, ale to chyba do czujnika od alarmu - nie ma tam +12v po zapłonie. Jest jakiś moduł, chyba od immo, ale tego wolałem nie ruszać :)
Póki co, to mam plan, żeby dobrać się do przewodów idących do lusterka fotochromatycznego, bo tam, według schematów jest +12v po zapłonie, ale nie dopatrzyłem się tych przewodów po wyjęciu lampki.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG