Autor Wątek: POMOCY High gearbox temperature XJ8 1999 V8  (Przeczytany 1286 razy)

mariunia

  • Gość
POMOCY High gearbox temperature XJ8 1999 V8
« dnia: Sierpień 25, 2017, 20:58:32 pm »
Witam.
Jestem nowym forumowiczem, więc jeśli był post lub nie jestem tu gdzie trzeba to przepraszam.
Mam Jaguara Daimlera 4.0 z 1999 roku. Od kilkunastu dni nie mogę nim jeździć, ponieważ pojawił się błąd tak jak w tytule "hihg gearbox temperature". Kot przełączony w tryb awaryjny, jedzie tylko na jednym biegu. Jak mechanik podpiął do komputera, to nie widać tego błędu. Powypinaliśmy wtyczki, przepięliśmy inny mechanizm zmiany biegów i bez rezultatów. Czy ktoś z Was miał może podobny problem i wie jak to usunąć? Lub może gdzie w okolicach Krakowa mogę się udać do jakiegoś warsztatu, gdzie mi w tym pomogą?
Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Mariusz

Offline billbo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: POMOCY High gearbox temperature XJ8 1999 V8
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2017, 11:13:46 am »
Znajdź dobry warsztat od skrzyń automatycznych! To popularna skrzynia, używana w wielu markach aut, ale ma swoje bolączki.
Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś - wymień olej z filtrem - może błąd zniknie. Przy okazji będzie można ocenić stan oleju, ewentualne opiłki w misce, itp. Jeżeli to nie pomoże - te skrzynie mają niestety problemy z pękającym koszem sprzęgłowym pierwszego biegu, co daje podobny objaw.
Jestem z drugiego końca Polski, więc z warsztatem nie pomogę.
Powodzenia!

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: POMOCY High gearbox temperature XJ8 1999 V8
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2017, 09:15:52 am »
 Jeśli zegary pokazują  taką wiadomość to  prawdopodobnie padł czujnik  temp skrzyni albo skrzynia sie przegrzewa.
 Najlepiej jak znajdziesz osobę która moze połączyć sie  ze skrzynia i sprawdzić temp . oleju.
 Ja jako ciekawostka dostaje taka wiadomośc  w moim xkr  gdy auto jest zimne.
 jak tylko rusze i temp wzrasta  czujnik zaczyna  działać i  nic sie nie wyswietla . W XKR nie włacza sie tryb awaryjny gd to sie wyświetla.
  spróbuj  odłączyć akumulator i zobacz czy dalej się wyświetla wiadomość   szczególnie na zimnym aucie.
I love and hate Jaguars