Autor Wątek: kopcenie z rury wydechowej  (Przeczytany 1914 razy)

Offline J66

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
kopcenie z rury wydechowej
« dnia: Sierpień 24, 2017, 18:29:34 pm »
Witam niepokoi mnie ostatnio że mój Jag bardzo kopci , jak dodaje gazu to z tyłu aż czarno a na ziemi czarna sadza z tyłu
i jeszcze jakoś inaczej chodzi jakoś mułowato , czy mam się czym niepokoić , czy to coś poważnego ? Proszę o jakąś radę
Jaguar x type 2,0 diesel 2003r

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: kopcenie z rury wydechowej
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2017, 19:48:19 pm »
Sprawdź gumowe rury za intercoolera i zawór EGR -mógł zaciąć się w pozycji otwartej. Dymienie może oznaczać zbyt niskie ciśnienie doładowania.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline J66

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: kopcenie z rury wydechowej
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2017, 16:08:14 pm »
kolego , chyba miałeś racje to będzie coś z zaworem erg , nie jestem dobry w  naprawach samochodu ale mechanik do którego pojechałem też tak uważa i w wtorek bierze go na warsztat , będzie czyścić i sugeruje żeby zaślepić i będzie spokój , czy kolega Sławek też jest takiego zdania ? Pytam bo z mechanikami bywa różnie a tu na forum wierzę w szczerość . Dzięki za radę Pzdr

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: kopcenie z rury wydechowej
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2017, 20:37:54 pm »
Bardzo możliwe a i pomysl żeby to świnstwo zaślepić bardzo dobry.Trzeba tylko się zorientować czy nie będzie konieczne wywalenie go z softu.

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: kopcenie z rury wydechowej
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2017, 08:27:21 am »
Możesz spokojnie zaślepić EGR. U ciebie jest sterowanie podciśnieniowe i wystarczy tylko włożyć zaślepkę. W przypadku silników doładowanych EGR otwiera się tylko wtedy, gdy silnik pracuje na wolnych obrotach. Dlatego wielkiej krzywdy środowisku nie zrobisz, a będziesz miał pewność, że ciśnienie doładowania nie będzie uciekało w do wydechu i kolektor dolotowy nie będzie się brudził. Zbiera się tam taki sam brud, jak w zaworze EGR.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline J66

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: kopcenie z rury wydechowej
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2017, 11:39:54 am »
Bardzo dziękuje za rady  w takim razie spokojnie na warsztat. Pozdrawiam klubowiczów