Autor Wątek: Stuki w okolicach rozrządu przy wyższych obrotach  (Przeczytany 4049 razy)

Offline pavlox

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Jaguar Power
Stuki w okolicach rozrządu przy wyższych obrotach
« dnia: Lipiec 03, 2017, 13:03:11 pm »
Witam wszystkich Jagerów
 Mam Jadwigę 4x4 3.0 V6 230 KM 2001r. Po pracy uruchomiłem Jadzię i ku wielkiemu zdziwieniu usłyszałem dość głośne stuki w górnych partiach silnika. Na wolnych obrotach jest spokój, dopiero przy 2000 zaczyna stukać, wyraźnie u góry w okolicach rozrządu. Nie szarpie, moc jest chodź po usłyszeniu tych dźwięków nie wkręcałem go wyżej niż na 2500 i przejechałem 7 km do domu. Z usterek o jakich wyczytałem na forum wiem że
może to być:
-wariator rozrządu
-napinacz łańcucha
-poluzowanie śrub mocujących wałki rozrządu (bardzo rzadkie zjawisko)
-obrócenie panewki wałka rozrządu (nie wiem czy tu są, nie znam tego motoru)
-pęknięcie skośne wałka rozrządu (moje doświadczenie)
Zanim zdejmę pokrywy, ma może ktoś jakiś pomysł??
   :-help
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2017, 13:45:27 pm wysłana przez pavlox »
Jaguar X-Type ño 1

Offline Marioicek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: Stuki w okolicach rozrządu przy wyższych obrotach
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2017, 18:44:48 pm »
Bardzo nie lubię jak się nazywa kotka Jadwiga (mój syn tak gadał i przestał)ale do rzeczy czy rozrząd był wymieniany?

Offline pavlox

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Jaguar Power
Odp: Stuki w okolicach rozrządu przy wyższych obrotach
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2017, 20:34:18 pm »
Był wymieniany w serwisie Jaguara przy 190000 km teraz mam 205000km.
Jaguar X-Type ño 1

Offline kleber

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Stuki w okolicach rozrządu przy wyższych obrotach
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2017, 10:56:30 am »
nie bardzo mi sie widzi żeby to było z góry (ja obstawiam panewki korbowodowe typowy objaw) ale to dopiero po zdjęciu miski sie okaże.

Offline Marioicek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: Stuki w okolicach rozrządu przy wyższych obrotach
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2017, 12:28:54 pm »
Zużyte wtryskiwacze powodują metaliczny stukot, trza zrobić diagnostykę układu wtryskowego

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Stuki w okolicach rozrządu przy wyższych obrotach
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 04, 2017, 13:00:24 pm »
Poruszałem twój problem i gadałem o tym z kilkoma mechanikami, wszyscy są jednego zdania. Coś jest popsute ;)

Offline pavlox

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Jaguar Power
Odp: Stuki w okolicach rozrządu przy wyższych obrotach
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2017, 14:08:16 pm »
Na panewki bym nie stawiał bo na wolnych jest spokój tak do 1500 obrotów, nie wykluczam tego jednak na 100%. Dziś jadę do mechanika podnieść auto i posłuchać od dołu.Zobaczymy. Ziutek a mógłbyś podpowiedzieć co twoi mechanicy podpowiedzieli??? Jeszcze taka sprawa w czasie jazdy przy obciążeniu nic prawie nie słychać, naluzie 0 stuków, przy hamowaniu biegami dźwięk się nasila.Opcji mam niewiele, pracuję w Finlandii i za naprawę zapłacę więcej niż autko warte (tylko serwis jaguara), zostaje mi wasza pomoc i moje ucho,bo prawdopodobnie będę musiał zaryzykować jazdę do Polski. :-help
Jaguar X-Type ño 1

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Stuki w okolicach rozrządu przy wyższych obrotach
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2017, 18:11:40 pm »
Jak słychać z głowicy to szklanki albo wariator faz, bo łańcuch po całości by hulał, a po wtryskach by ci check wyskoczył bo źle by mieszankę spalało. Kolega miał paska 1.6 16v i u niego wtryski klepały bo go dojechał, aż głowice powypalało i inne bajki, jak pochodził pół godziny to przestały to potem gaz głośniej klepał ;) Jest do sprzedania do dziś jakby ktoś chciał :)

Offline kleber

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Stuki w okolicach rozrządu przy wyższych obrotach
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 04, 2017, 18:22:04 pm »
odpal go i zostaw na wolnych obrotach do osiagniecia normalnej temp. jeśli wtedy bedzie klepał prawie cały czas to na bank panewki (przerabiałem temat nie raz)

Offline pavlox

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Jaguar Power
Odp: Stuki w okolicach rozrządu przy wyższych obrotach
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 04, 2017, 18:57:26 pm »
Na wolnych obrotach nie stuka. Byłem dziś u znachora i panewki wykluczył, wskazał na szklanki lub wałek rozrządu. Jutro lecę na urlop i wracam po 25 Lipca, nagram filmik może wtedy będzie można coś więcej powiedzieć. Nie wiem czy wymiana motoru nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Będę jechał do Polski może po urlopie, wlaliśmy z mechanikiem coś takiego do oleju, może dojadę.
Jaguar X-Type ño 1

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Stuki w okolicach rozrządu przy wyższych obrotach
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 04, 2017, 23:19:35 pm »
Liqui moli robi coś co nazywa sie wyciszaczem szklanek. Kiedyś dla sprawdzenia zalałem silnik w gofrze 2 i faktycznie sie uspokoiło, ale jak wymieniłem olej na świeży to efekt był ten sam. Te dodatki ala ceramika czy zagęszczacze to zasyfiacze silnika, a popychacze hydrauliczne stukają albo dlatego, że nie mogą utrzymać ciśnienia, lub po prostu sie zawalają syfem. Można by go przepłukać płukanką do oleju czy ropą ale każdy to robi na własną odpowiedzialność bo możesz stracić nagle kompreche na któryś gar, lub ciśnienie oleju zgubić. Także wszystkie eksperymenty na własną rękę :) O i jeszcze podpowiem że taki popychacz można wyczyścić jak to sie robiło w czasach PRLu gdy nie było części, ale teraz pewnie za robote sie zapłaci więcej niż to warte a nie wiadomo czy pomoże

Offline pavlox

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Jaguar Power
Odp: Stuki w okolicach rozrządu przy wyższych obrotach
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 04, 2017, 23:38:16 pm »
Wiem że to zawala motor ale wyjścia nie mam, muszę do Polski dojechać, zerwę pokrywy zaworów i zobaczę co jest grane, w Finlandii roboczogodzina to 70 euro u znachora a serwisie 150, u nas kupię motor i za wymianę zapłacę prawie 0, ale sprawdzę co jest, oczywiście wszystko opiszę, pewnie komuś się przyda, stawiam na wałki rozrządu ale zobaczymy.
Jaguar X-Type ño 1

Offline pavlox

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Jaguar Power
Odp: Stuki w okolicach rozrządu przy wyższych obrotach
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 04, 2017, 23:45:51 pm »
słyszałem że Motul i Liqui Moli otępia słuch
Jaguar X-Type ño 1

Offline pavlox

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Jaguar Power
Odp: Stuki w okolicach rozrządu przy wyższych obrotach
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 04, 2017, 23:47:37 pm »
 ;D
Jaguar X-Type ño 1

Offline kleber

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Stuki w okolicach rozrządu przy wyższych obrotach
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 05, 2017, 08:38:43 am »
co Wy z tymi szklankami tam nie bardzo ma co sie tłuc (nie są hydrauliczne)