Autor Wątek: Swiatła do jazdy dziennej  (Przeczytany 3364 razy)

Offline milun

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • X type sport 3.0 awd aut.
Swiatła do jazdy dziennej
« dnia: Czerwiec 06, 2017, 16:26:37 pm »
Witam,
Czy jest mozliwosc w x type właczenie poprzez pogrzebanie w sofcie kota swiatel do jazdy dziennej np tak jak w bmw (pala sie lekko dlugie  czy jakos tak)? Wersja skandynawska czy norweska, gdzies cos kiedys czytalem ale znalesc nie moge...
Jak z tym jest? :-thank

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Swiatła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2017, 18:45:09 pm »
Widziałem na alledrogo kiedyś, że były do wstawienia w miejsce halogenów z tym, że halogeny także działały. Dzienne były na zewnątrz a halogen wewnątrz lampy. Tyle, że cena zabijała bo chyba prawie 500zł :( Kwestia jakości etc. - nie wiem. Rzucam trop informacyjnie.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline milun

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • X type sport 3.0 awd aut.
Odp: Swiatła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2017, 20:32:17 pm »
Tez to widzialem, ale chodzi mi zeby bylo jak w orginale...

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Swiatła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2017, 00:42:08 am »
 prawdę mówiąc to nie pracuje nad x typami czy s typami  .  W USA  jeździsz na światłach jakich chcesz ale w Kanadzie  prawo jest takie jak w Polsce . czyli śwaitła w dzień musza sie palić . Czasami zastanawiam sie jaki wpływ ma na to prawo policja i firmy produkujące żarówki.? Sprawdź czy nie było innego parecznika  do aut zwykłych i do aut  takich jak sa wymagane w Polsce. Może Krzyś z V12 sprawdzi . wydaje mnie się ze w tym była różnica.
I love and hate Jaguars

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: Swiatła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2017, 11:39:15 am »
Ja u siebie mam przełącznik z opcją 'Auto', ale do tego dołożyłem zworkę, tak żeby pominąć czujnik w lusterku i światła same się włączają po włączeniu zapłonu.
Nie jest to idealne rozwiązanie, ale nie trzeba pamiętać o światłach.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Kotletor

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 201
Odp: Swiatła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2017, 11:48:08 am »
Zamontowałem dodatkowe ledy i przy ustawieniu na AUTO mam problem rozwiązany.
S-Type V6 3 l. po lifcie  Paweł Warszawa

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Swiatła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2017, 14:00:53 pm »
Ja u siebie założyłem moduł drl, który zapala światła długie na 30-45% mocy (do ustawienia) kiedy pojawi się ładowanie, a po włączeniu świateł mijania przez czujnik (bierze sygnał z postojówek) , lub po wyłączeniu zapłonu gasną i o światłach mogę zapomnieć. Długimi można mrugać przy włączonych drl.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline milun

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • X type sport 3.0 awd aut.
Odp: Swiatła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2017, 16:15:27 pm »
Własnie o to mi chodzi!!!
Co to za moduł??
gdzie  kupiony za ile?
samemu sie wstawi??
w aso z softem nic nie zdzialaja??
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2017, 16:45:43 pm wysłana przez MicGin »

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 779
  • JCPF Club Member
Odp: Swiatła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2017, 16:53:11 pm »
Zdajesz sobie oczywiście sprawę z tego, że założenie modułu o którym pisze CapaBB może wiązać się z nieprzedłużeniem ważności dowodu rejestracyjnego na przeglądzie lub jego utratą podczas kontroli drogowej. Pomijam już fakt oślepiania innych, szczególnie podczas opadów kiedy zapomnisz przełączyć światła na mijania. To że światła drogowe świecą z ograniczoną mocą nie zmienia tego jak skupiona i w którą stronę skierowana jest wiązka światła.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline rrrobson

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Jaguar X-Type
Odp: Swiatła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 07, 2017, 17:01:53 pm »

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Swiatła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 07, 2017, 17:29:11 pm »
Ja u siebie mam przełącznik z opcją 'Auto', ale do tego dołożyłem zworkę, tak żeby pominąć czujnik w lusterku i światła same się włączają po włączeniu zapłonu.
Nie jest to idealne rozwiązanie, ale nie trzeba pamiętać o światłach.

Opcja auto jest dla mnie trochę skopsana bo może i wykrywa kiedy jest dzień a kiedy noc, ale ja np. nie mam świateł dziennych i auto w dzień z opcją auto jeździ na pozycyjnych... A wymóg w Polsce jest trochę inny.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline rrrobson

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Jaguar X-Type
Odp: Swiatła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 07, 2017, 17:46:26 pm »
Ja posiadam wersję skandynawską X-Type i światła mijania zapalają się już po przekręceniu kluczyka na zapłon. Natomiast przełącznik świateł ustawiony jest na 0.

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Swiatła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 08, 2017, 20:57:47 pm »
Z przeglądem niema problemu, wystarczy przed wizytą odłączyć jeden kabelek zasilający. Co do ślepienia innych kierowców, jeśli by tak było, to między innymi BMW i  VW by tego nie stosowało u siebie fabrycznie. Wymogiem świateł do jazdy dziennej jest właśnie aby świeciły tak jak światła drogowe (kierunek, rozproszenie światła) jedynie nie mogą przekraczać określonej intensywności światła: od 400 do 1200 kandeli. Porównywałem jak świecą u mnie i jak u znajomego w BMW, gdzie są fabrycznie i niema różnicy w mocy i kierunku świecenia.
U mnie w pozycji AUTO światła w dzień nie świecą (nawet pozycyjne), a jak się ściemni to zapalają się mijania i pozycyjne.
Takiego modułu jaki ja mam już niema, ale myślę, że taki by wystarczył:
http://allegro.pl/modul-swiatel-dziennych-dlugie-30-mocy-drl-canbus-i5441152238.html
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline milun

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • X type sport 3.0 awd aut.
Odp: Swiatła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 10, 2017, 10:41:12 am »
czyli bez takiego automatu nic w sofcie sie nie ustawi...
Podeslal bys jakie zdjecia jak to podlaczyles w kocie??

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Swiatła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 10, 2017, 17:31:20 pm »
Ze zdjęciami trochę lipa, bo Jogim od jakiegoś czasu jeździ już żona i jej niema. Jak wróci to postaram się temu dokładnie przyjrzeć i opisać.
Na chwilę obecną pamiętam, że potrzebne kable to plus z zasilania lewego postoju, plus z akumulatora po bezpieczniku, plus po zapłonie (odkręciłem skrzynkę bezpieczników i sprawdzałem kable za pomocą próbówki, ale musisz uważać, bo ja najpierw podłączyłem się do takiego, który plus zanikał jakieś 2-3 sekundy po wyłączeniu zapłonu i  przy włączonych światłach mijania po wyłączeniu zapłonu zapalały się na tą chwilę DRL) kabel od jednego i drugiego długiego światła i minus. Ja u siebie jeszcze założyłem na kablach od długich diody, żeby prąd z DRL nie "wracał" do wyłącznika albo przekaźnika od długich (nie wiem jak jest w x-typie) i nie żarzyła się dioda na liczniku, nie wiem czy to było konieczne, ale w np. w VW tak jest i nie chciało mi się drugi raz tego rozgrzebywać, więc diody założyłem profilaktycznie. Do legalności brakuje homologacji na lampie, ale z racji tego, że w czasach kiedy zaczęto produkować x-type już istniały takie rozwiązania fabrycznie w innych autach, to nikt mi nie szukał homologacji na lampach ani na przeglądzie, ani w czasie kontroli drogowej.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała