Autor Wątek: Strasznie stuka mimo dobrego zawieszenia.  (Przeczytany 5499 razy)

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Strasznie stuka mimo dobrego zawieszenia.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 08, 2016, 22:41:45 pm »
Akuratnie od mondeo nie pasują, są inne

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: Strasznie stuka mimo dobrego zawieszenia.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 08, 2016, 22:47:33 pm »
Akuratnie od mondeo nie pasują, są inne
A to przepraszam, w takim razie pewien katalog mnie w błąd wprowadził.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline leszek85

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Kocham to forum
Odp: Strasznie stuka mimo dobrego zawieszenia.
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 09, 2017, 11:33:22 am »
Witam Panowie.

Wczoraj otrzymalem komplet części.

- cały zestaw naprawczy stabilizatora przedniego i tylniego.
- Nowe amortyzatory przednie
- Łożysko amortyzatora
+ pare innych np termostat ...

Nie był jednak dostępny odbojnik, moze byc za dwa tygodnie :/ czy moge użyć jakiegos innego? z tego co widze, to jest to po prostu kawalek gumy, moze pasowałby z innego auta? mondeo?

I jeszczejedno pytanie, czy gniazdo MC Persona mozna dostac gdzies taniej niż tutaj? https://www.sklep.v12.com.pl/gniazdo-mcphersona-c2s44944.html

Juz wydalem 1800 zl na czesci a jeszcze robocizna dojdzie :/


www.sotech.pl - Profesjonalne sklepy internetowe RWD

Offline leszek85

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Kocham to forum
Odp: Strasznie stuka mimo dobrego zawieszenia.
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 09, 2017, 14:12:31 pm »
-----------------------------------

Czy taka poduszka amortyzatora nie bedzie pasowala do jaguara tez? 146 zl za sztukje? https://www.ucando.pl/p/poduszka-amortyzatora-sachs-802-470/N-U14C020D981-1632 ?

Widze ,ze łożysko wyglada identycznie jak moje.
www.sotech.pl - Profesjonalne sklepy internetowe RWD

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Strasznie stuka mimo dobrego zawieszenia.
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 09, 2017, 15:45:41 pm »
łożysko kupowałem tutaj:
http://www.englishcars.pl/produkt-/2730
Gniazda kupowałem w czesci24.pl, ale chyba kupiłem ostatnie 2 szt. :)
Zasugerowałem się informacjami z forum, że łączniki stabilizatora nie stukają, bo są z tworzywa. Nieprawda , stukają.
Niepotrzebnie wydałem ponad 1000 PLN na wymianę górnych mocowań amortyzatorów. U mnie stuki ustały właśnie po wymianie łączników. Jeden miał tak mały luz że, na stacji diagnostycznej nic nie znaleźli.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

SilverAG

  • Gość
Odp: Strasznie stuka mimo dobrego zawieszenia.
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 09, 2017, 20:05:37 pm »
U mnie zawieszenie też potrafi załomotać... W SKP znaleźli luzy tylko na gumach stabilizatora z tyłu (czekają na wymianę), ale łomot słyszę z przodu.

Też podejrzewam łożyska w mocowaniu kolumny MacPherson'a, bo gdzieś czytałem, że to one potrafią stukać, ale cena dość spora na eksperyment. Te ze sklepu V12 aktualnie najtańsze się wydają. Można spróbować w UK, bo funt tani.

@slawek: Zastanawiam się, czy może jednak nie wymienić najpierw łączników. Widziałem, że mam plastikowe. Luzów nie czułem, ale dało się swobodnie obracać na boki (przy wymianie opon obmacywałem, chociaż tam luzów nie znaleziono...) i w sumie nie wiem, czy tak powinno być. Kiedyś jak w innym samochodzie padły mi łączniki, to jeden miał taki luz, że dało się go wyczuć ręką. Wymieniłem i w momencie zaczął stukać drugi, który wydawał się sztywny... Sam już nie wiem, ale wkurza mnie to. A mam porównanie, bo jeżdżę po tych samych dziurach samochodem z większym przebiegiem, który po Polsce zrobił ponad 50 tysięcy i jest praktycznie cisza.

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Strasznie stuka mimo dobrego zawieszenia.
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 09, 2017, 20:33:10 pm »
Łączniki nie są drogie, wymiana też nie jest skomplikowana. Dobrze myślisz żeby je wymienić w pierwszej kolejności. U mnie też lekko się obracały, a po demontażu w jednym można było wyczuć luz. Kupowałem łączniki firmy Kraft. Też plastikowe, dobra jakość i rozsądna cena.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Strasznie stuka mimo dobrego zawieszenia.
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 09, 2017, 23:06:56 pm »
To że się obracaja o niczym nie swiadczy. Najłatwiej sprawdzic laczniki bardzo prostym sposobem. Jeden buja autem a drugi palce kladzie na sworzniu łącznika. Jak czuć pukanie to mamy problem na tacy
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Strasznie stuka mimo dobrego zawieszenia.
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 10, 2017, 10:21:12 am »
Mój samochód był na stacji diagnostycznej i na trzepakach dwie osoby "macały" wszystko i dopiero po zdemontowaniu łącznika można było wyczuć luz. Pukania też nie było słychać.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

SilverAG

  • Gość
Odp: Strasznie stuka mimo dobrego zawieszenia.
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 10, 2017, 12:03:41 pm »
Dzięki za sugestie. Łączniki kiedyś wymieniałem, więc nie jest to coś trudnego. Gorzej, jak się coś nie chce odkręcić :-) U mnie widziałem, że są plastikowe łączniki, więc chyba oryginały.

Bardziej zastanawiałem się nad produktem Meyle HD (niby wzmacniane), ale nie wiem, jakie gumy kupić, bo chyba warto dla spokoju wymienić komplet (chociaż gum raczej sam nie dam rady wymienić).

Nic, trzeba pomyśleć, bo wakacje za pasem :-)