Autor Wątek: Szarpanie przy ruszaniu na dobrze rozgrzanym silniku/ Cały przód skacze  (Przeczytany 7940 razy)

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Witam,
Jak zwykle, jak to w kocie, ciągle coś się psuje i powoli mam tego dosyć.. Usterka wygląda następująco - auto szarpie/podskakuje cały przód, zachowuje się jakby miał zaraz zgasnąć,wszystko to mocno czuć w kabinie, jakby silnik miał zaraz wypaść, dzieje się to przy ruszaniu na 1 biegu, lub na wstecznym. Dodatkowo dzieje się tak tylko i wyłącznie po przejechaniu kilkudziesięciu km, jak silnik już trochę popracuje,bo na zimnym rusza jak marzenie. Jest to mocno uciążliwe, praktycznie nie ma żadnej jazdy z taką usterka, a stanie w korku i takie ruszanie co chwile, to można sobie wyobrazić,aż wstyd ruszyć i to takim autem :)

Całość,czyli sprzęgło, wysprzęglik z dwumasem oddawałem do regeneracji jakieś 25 tyś km temu, wtedy uwalony był dwumas, bo w aucie były bardzo mocne drgania, i trochę tarcza sprzęgła była zużyta. Zdecydowałem się na regenerację, bo na nowe części nie byłoby mnie w życiu stać, cały komplet kosztuje majątek.

Teraz pytanie do was, czy mój koszmar mógłby się powtórzyć i znów może czekać mnie taka robota?  Czy mogą to być objawy np uszkodzonej poduszki silnika? Pomóżcie  :-cry

Offline Rom

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: Szarpanie przy ruszaniu na dobrze rozgrzanym silniku/ Cały przód skacze
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2017, 21:25:08 pm »
Raczej nie poduchy , cewki albo tak jak pisales znowu Cie czeka sprzęgło . Te regeneracjie u nas tylko się robi i nie zawsze im to wychodzi na dluzszą mete , trzeba było uzywke dwumas szukac i sprzeglo tez można nieraz w dobrym stanie kupic .

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Szarpanie przy ruszaniu na dobrze rozgrzanym silniku/ Cały przód skacze
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2017, 21:41:27 pm »
Raczej coś na lini zaplon - powietrze
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Szarpanie przy ruszaniu na dobrze rozgrzanym silniku/ Cały przód skacze
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2017, 21:52:37 pm »
Raczej nie poduchy , cewki albo tak jak pisales znowu Cie czeka sprzęgło . Te regeneracjie u nas tylko się robi i nie zawsze im to wychodzi na dluzszą mete , trzeba było uzywke dwumas szukac i sprzeglo tez można nieraz w dobrym stanie kupic .

Zapłaciłem 800 zł za robociznę samą więc nie chciałem ryzykować z używanymi częściami. Regenerację robiłem w Kielcach i dużo jest opinii złych na ich temat, choć są też dobre,czyli raz wyjdzie, a raz nie chyba, chociaż pisali i mówili mi, że całość będzie tak zrobiona jakbym nowe części włożył. Mechanik też polecał te rozwiązanie.

Zapłon wygląda tak że są świeże świece NGK Platinum, chyba te o których tu źle pisano na forum w kilku wątkach. Był temat że gościowi po 100 km padły te świece.  Zapłon ogółem sprawdzony ostatnio,bo miałem problem z gazem( auto strasznie zacinało przy przyśpieszaniu na gazie z niskich obrotów, wymieniłem świece co nic nie dało, mimo że stare miały 40 tyś i były już zużyte, pomogła wymiana 1 cewki i jak ręką odjął. Generalnie wymieniałem już 4 cewki od zakupu, 2 są stare oryginalne auto ma 247 tyś przebiegu juz.

Offline Rom

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: Szarpanie przy ruszaniu na dobrze rozgrzanym silniku/ Cały przód skacze
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2017, 22:19:25 pm »
Fakt jak na zimnym jest wszystko ok to albo lewe powietrze a może przeplywka , może syczy Ci na wolnych obrotach obsluchaj dobrze motor .

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Szarpanie przy ruszaniu na dobrze rozgrzanym silniku/ Cały przód skacze
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2017, 23:05:43 pm »
Bardzo często uszkodzone cewki po nagrzaniu daja taki objaw
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Szarpanie przy ruszaniu na dobrze rozgrzanym silniku/ Cały przód skacze
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2017, 23:39:21 pm »
Bardzo często uszkodzone cewki po nagrzaniu daja taki objaw

Jak to sprawdzić/zdiagnozować?

Offline aladyn

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Kocham to forum
Odp: Szarpanie przy ruszaniu na dobrze rozgrzanym silniku/ Cały przód skacze
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 28, 2017, 03:38:06 am »
spróbuj podpiąć miernik z rezystancją i grzać opalarką może się coś zmieni u mnie wszystkie cewki od 5,4kOhm do 5,8kOhm
Naprawy jaguar mechanika elektronika 730021793

Offline anaveld

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • S-Type 4.0 2001
Odp: Szarpanie przy ruszaniu na dobrze rozgrzanym silniku/ Cały przód skacze
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 29, 2017, 10:45:14 am »
Miałem podobne objawy. Co prawda szarpało i trzęsło tylko na jałowym i przy przyspieszaniu między 70 a 100km/h. Pomogła wymiana cewki. Kupiłem sprawną i po kolei zamieniałem sprawdzając czy jest już okej :D

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Szarpanie przy ruszaniu na dobrze rozgrzanym silniku/ Cały przód skacze
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 29, 2017, 19:00:15 pm »
Dziś zauważyłem, że na benzynie auto rusza normalnie,a silnik był rozgrzany, sprawdzę to jeszcze dokładnie, bo to było tylko kilka prób, ale może coś w tym jest, więc trop może iść rzeczywiście w stronę cewek, no chyba że coś z gazem nie tak np niepoprawna praca wtryskiwaczy?

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Szarpanie przy ruszaniu na dobrze rozgrzanym silniku/ Cały przód skacze
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 30, 2017, 16:50:45 pm »
Dziś sprawdzone, na benzynie auto rusza o wiele lepiej, nie do końca idealnie, ale na gazie po dobrym rozgrzaniu jest dużo gorzej.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Szarpanie przy ruszaniu na dobrze rozgrzanym silniku/ Cały przód skacze
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2017, 18:04:01 pm »
Czyli coś z zaplonem lub poprzestawialy sie korekty gazowe
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Szarpanie przy ruszaniu na dobrze rozgrzanym silniku/ Cały przód skacze
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 10, 2017, 12:42:35 pm »
autko zostawiłem na wymianę pozostałych 2 starych cewek, w poniedziałek wymiana filtrów gazu i regulacja i mam nadzieję,że będzie git

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Szarpanie przy ruszaniu na dobrze rozgrzanym silniku/ Cały przód skacze
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 10, 2017, 14:16:25 pm »
Panowie, okazało się po rozebraniu że wszystko zalane było wodą, a tak wyglądała cewka. Cały czas dostaje się woda u mnie do środka,była po obydwu stronach i to sporo z pół litra, silnik wchodził wczoraj w tryb awaryjny i strasznie się dławił, dlatego od razu oddałem do mechanika. Ma ktoś pojęcie którędy ta woda się dostaje?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Szarpanie przy ruszaniu na dobrze rozgrzanym silniku/ Cały przód skacze
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 10, 2017, 20:51:25 pm »
Płyn nie spiernicza?
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8