Autor Wątek: Dziwny problem z płynem chłodniczym  (Przeczytany 3525 razy)

silionus

  • Gość
Odp: Dziwny problem z płynem chłodniczym
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 06, 2017, 19:28:31 pm »
Panowie... nie wiem co sie dzieje ale przestawiłem reduktor spod maski na poziom znacznie niższy, przewody idące do reduktora też poniżej zbiornika wyrównawczego i wąż jakby miększy po przejechaniu 20-25 km. Zobaczę jutro po dojeździe do pracy.

Co do płynu to mój tester ma takie właściwości:
Zmiana koloru płynu reakcyjnego na żółty (silniki benzynowe, LPG) lub zielony (diesel) w ciągu kilku minut wskazuje na uszkodzoną uszczelkę pod głowicą lub uszkodzenie samej głowicy.

Płyn wyszedł mi lekko zielony... nie wiem czy się bać czy nie bać, będę monitorować.

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 632
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Dziwny problem z płynem chłodniczym
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 06, 2017, 22:24:46 pm »
No u mnie miałem minimalny przedmuch a i tak widziałeś co się działo. I tak dziwie się że wróciłem w tym stanie 500km do domu... co jakiś czas zatrzymywałem się i dolewałem wody, rzygało niesamowicie płynem po odkręceniu, i były widoczne tłuste oczka oleju w płynie - zwróć na to uwagę czy nie masz u siebie :)
GO HARD OR GO HOME...

silionus

  • Gość
Odp: Dziwny problem z płynem chłodniczym
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 07, 2017, 16:48:12 pm »
Właśnie problem jest taki, że gdzieś mi tego płynu ubywa od 40,000 km i to co gorsza raz więcej, raz mniej a raz wcale. Ostatnimi czasy się to nasiliło (może szybciej jeżdżę) ale plan na następne dni jest taki, żeby poszukać wszelkich ubytków itd. Chyba przy uwalonej uszczelce już by się to dawno skończyło? Jeżdżę dużo i na trasie Katowice - Warszawa i spowrotem (700 km) ubędzie mi go ok. 200ml - 0.5l.

Dzisiaj po wczorajszym przestawieniu reduktora zauważyłem pozytywne zmiany - przełącza mi się sam na gaz, wcześniej piszczał i mój gazownik nie wiedział czemu. Dzisiaj jeszcze przestawię jeden wąż od reduktora, który idzie nad zbiornikiem wyrównawczym i będę obserwować. Wiem, że gdzieś jest jeszcze jeden wyciek.

silionus

  • Gość
Odp: Dziwny problem z płynem chłodniczym
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 11, 2017, 11:38:47 am »
Update po paru dniach od przestawienia reduktora: płynu nie ubyło, przy odkręcaniu korka odpowietrzającego nie leci już żadne powietrze. Zobaczę jak będzie dalej.

silionus

  • Gość
Odp: Dziwny problem z płynem chłodniczym
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 16, 2017, 12:27:48 pm »
Po pewnym czasie znowu ubywało, zawiozłem do Jaguara Gieremka... okazało się, że pare mikrowycieków i pompa wody do wymiany. Dzisiaj pierwszy raz przejechałem trasę Bydgoszcz - Katowice bez wycieków! Udało się.