Autor Wątek: Raz jeszcze o PARKBRAKE FAULT - moduł EPB  (Przeczytany 1430 razy)

tygrysek4ever

  • Gość
Raz jeszcze o PARKBRAKE FAULT - moduł EPB
« dnia: Kwiecień 08, 2017, 22:14:10 pm »
Auto: 2005 JAGUAR S-TYPE SE 2.7 DIESEL (Automatic)

Problem: Właśnie wróciłem z ponad dwutygodniowej nieobecności. Dżag w tym czasie czekał grzecznie pod chmurką. Dwa dni temu odpalił na dotyk, pojechałem zatankować i wróciłem do domku parę metrów. Było Oki.  :-clap

Wczoraj rano niespodzianka: Zapaliła się pomarańczowa lampka:

PARKBRAKE FAULT

Wajcha od elektronicznego hamulca ręcznego nie reaguje. Hamulca nie ma.

Chociaż akumulator ma mniej niż 2 lata (BOSCH S5 100Ah, 830A) pomyślałem ze skoro ostatnie paręnaście dni wciąż (podobno) lał desz, to może mamy tu problem z rozładowanym akku.

Co zrobiłem:
- ładowałem akku 18h na wolnym doładowywaniu, napięcie i natężenie prądu dobre  – BEZ ZMIAN – PARKBREAKE FAULT

- zdjąłem i zwarłem na trochę klemy (reset?) coby może wszystko wróciło do normy i by skalibrować EPB – BEZ ZMIAN

- sprawdziłem błędy na FORD VCM OBD (nie jestem w tym zbyt dobry) interfejs pokazuje 1 błąd EPB ale nie wyskakuje kod błędu.

- koleś z angielskiego forum zasugerował by sprawdzić czy działa sam silnik hamulca ręcznego.
Wyciągnąłem wtyczki z modułu EPB i zgodnie z biuletynem technicznym Jaguara podłączyłem styki nr 7 i 14 z szarej wtyczki do akku.
Wynik: Sam mechanizm hamulca działa bez zarzutu. Po zaciągnięciu nie da się ruszyć autem.
Po zmianie polaryzacji na akku, hamulec zwalnia i można jechać.

Jednak przycisk od EPB wciąż jest ‘martwy’ i wciąż mam komunikat PARKBRAKE FAULT

Co teraz? Czyli to wniosek że wali moduł EPB? Do wymiany? Czy jeszcze cos innego?

Moduł ma taki opis: 4R83-2C496-BF i za numerem seryjnym „REV B”

To dość droga zabawka. Czy musi być DOKŁADNIE TAKI SAM jak opisany czy może być podobny?

Są takie z innymi literkami na końcu (BG BE plus REV „A”, REV „C” lub REV „-”) w lepszej cenie...

Dżagiem generalnie w tygodniu dużo jeździ Kobieta.
Nie chciałbym puszczać jej z niesprawnym hamulcem.
Nie chcę tez codziennie wysłuchiwać że ‘Coś mi się tam wciąż świeci’… Rozumiecie?  ;)

Może ktoś ma jakieś rozwiązanie, pomysł albo solucję? Będę zobowiązany.

Będę zobowiązany.

tygrysek4ever

  • Gość
Odp: Raz jeszcze o PARKBRAKE FAULT - moduł EPB
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2017, 21:57:57 pm »
Czyli nikt nie przerabiał takiego problemu?  ??????

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 283
  • Kocham to forum
Odp: Raz jeszcze o PARKBRAKE FAULT - moduł EPB
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2017, 03:34:00 am »
U mnie świeci że jest błąd ale hamulec działa. Też nie potrafię dojść do tego. Sprawdź wszystkie wtyczki czy piny nie są uszkodzone czy zaśniedziałe. Nie chcę mówić ale może jakiś kabel masz uszkodzony i nie przewodzi prądu?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka