Autor Wątek: Silnik krokowy XJR6  (Przeczytany 2087 razy)

Offline krystian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Silnik krokowy XJR6
« dnia: Kwiecień 04, 2017, 20:22:50 pm »
Witam, mam problem z obrotami. Czasem wzrastają do 1200 czasem spadają do 500 a czasem trzymają ok :) Wyczytałem na forum, że przyczyną może być silniczek krokowy. Wymontowałem go, był brudny dosyć mocno, wyczyściłem i wygląda jak poniżej, ale mam pytanie zanim go założę ponownie do auta bo roboty trochę, a nie wiem nawet czy on sprawny. Da się jakoś sprawdzić czy działa zanim go założę? Czy ten trzpień w sprawnym silniczku można ręką wcisnąć lub wysunąć? Bo w moim się nie da, ma lekki luz i to wszystko.
Jaguar XJR 1995

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.005
Odp: Silnik krokowy XJR6
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2017, 23:39:23 pm »
Da sie sprawdzic. Podlacz go pod wtyczke, trzymaj trzpien i popros by ktos przekrecil stacyjke na pozycje dwa, powinien bodajze sie schowac po chwili, teraz po przekreceniu kluczyka w pozycje 0 powinien wyjsc na maxa, dlatego trzymaj go w reku i zablokuj w pewnym momencie(na dlugosci takiej jak wchodzi max w przepustnice) bo inaczej wystrzeli ze sprezyny i tyle go znajdziesz :)
Najlepiej nie wciskac go na sile bez podlaczenia, jakkolwiek jak ci wypadnie trzpien to od biedy mozna, tylko z wyczuciem bo inaczej uszkodzisz. Czasem silniczki te padaja, taniej wymienic na model od renaulta, taki sam silniczek, a kosztuje 10 razy mniej.

Offline krystian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Silnik krokowy XJR6
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2017, 12:48:31 pm »
Ok dzięki Ci wielkie za info, to mi dużo pomogło :)
Jaguar XJR 1995

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Silnik krokowy XJR6
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2017, 13:06:29 pm »
Podobny do stosowanych w xanti.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline krystian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Silnik krokowy XJR6
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2017, 15:41:03 pm »
W zasadzie z wygądu takie same :) tylko cena dużo niższa. Panowie jeszcze takie pytanie bo mam cały dolot rozebrany więc korzystając z tej okazji zmierzyłem rezystancje czujnika temperatury mocowanego w kolektorze ssącym. W temp. otoczenia ok 20st. pokazuje ok 2.05 kohm. Mniej więcej jest ok?  (Nie mogę znaleźć specyfikacji dla tego czujnika)
Jaguar XJR 1995

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.005
Odp: Silnik krokowy XJR6
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2017, 17:28:05 pm »
Nie kojarze jak to wyglada w ohmach ale najlatwiej podlaczyc pod najwyzklejszy OBD skaner i sprawdzic co pokazuje pod czujnikiem temperatury powietrza. Jak pokazuje ~20C to bedzie ok, jak minus 300 jak bodajze bylo u mnie to do wymiany :)
Auto dzialalo jakkolwiek tak samo czy z czujnikiem czy bez niego, czy podlaczony czy nie, jakkolwiek wymienilem na sprawny.

Offline krystian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Silnik krokowy XJR6
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2017, 17:38:54 pm »
No w sumie można i tak :) Mam jakiegoś starego elm327 więc spróbuję jeśli zadziała. Dzięki
Jaguar XJR 1995

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.005
Odp: Silnik krokowy XJR6
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 06, 2017, 10:25:42 am »
Mi akurat elm327 nie dzialal, chociaz mozliwe ze modul byl uszkodzony bo z niepewnego zrodla. d900 obd2 dzialal bez problemu.

Offline krystian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Silnik krokowy XJR6
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 29, 2017, 14:40:55 pm »
Witam po krótkiej przerwie. Silniczek krokowy wygląda, że działa. Nie sprawdzałem w ręce ale po wyczyszczeniu, zamontowaniu i włączeniu zapłonu bzyczało :) Nie było uszczelki przy przepustnicy ani żadnego silikonu. Wszystko w dolocie wyczyściłem, uszczelniłem, sprawdziłem węże podciśnienia okazały się szczelne. Obroty już się nie zawieszają (może czasem, ale jest znaczna poprawa). To co mnie zastanawia to obroty natychmiast po odpaleniu zimnego silnika. Dochodzą do wartości ok 1800 na 1-2 sekundy i spadają do 1000. Wydaje mi się sporo i przed czyszczeniem dolotu chyba były niższe. Ktoś podpowie jakie powinny być mniej więcej?

Druga sprawa to wypadanie zapłonu po nagrzaniu silnika :( I czasem obroty spadają do ok 500 podczas toczenia się i krę. Wymieniłem świece, cewki na razie stary oryginał
Jaguar XJR 1995

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: Silnik krokowy XJR6
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 19, 2018, 22:54:08 pm »
witam wznawiam post . z jakiej renówki jest ten silniczek ?  jaki nr ? :-boks

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.005
Odp: Silnik krokowy XJR6
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 20, 2018, 13:27:28 pm »
Kangoo, Clio, praktycznie wszystkie sa takie same, jedyne czym sie roznia ta ksztaltem koncowki, ale to nie powoduje zadnego problemu, kazdy i tak bedzie dzialac, zwyczajnie kup taki ktory ma mniejwiecej taka sama koncowke(swoja droga mozna ja tez przelozyc ze starego).

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: Silnik krokowy XJR6
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2018, 14:53:07 pm »
No są różnice nie tylko końcówki.  Zakladales może taki. ?  Może pmietasz jaki rocznik albo  pojemność silnika