Autor Wątek: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.  (Przeczytany 10806 razy)

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
« dnia: Marzec 23, 2017, 12:16:20 pm »
Co ile byście radzili wymieniać olej w skrzyni automatycznej do 3.0 V6 ? Auto ma przekręcone 250kkm a znajomy od którego brałem kota mówił, że wymieniał po zakupie fury czyli około 50kkm. Chyba najwyższa pora na wymianę prawda ? Znalazłem serwis z automatami w Łodzi, który wymieni za 500zł. Cena też raczej nie jest tragiczna ?
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2017, 11:43:56 am »
Nikt nic ? No co ileś kilometrów chyba wymieniacie olej w automacie ??
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2017, 11:51:55 am »
Co 60-80 tys km trzeba zmieniac
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2017, 18:23:44 pm »
Ja zmieniałem olej w automacie i przedniej skrzynce kątowej i tylnym reduktorze ok. 3 tygodnie temu (ze względu na dziwne odgłosy od dość dawna, które ma w sumie sporo osób i to już było wielokrotnie dyskutowane).
Wahałem się ze względu na to iż Jaguar nie zaleca tego robić, ale...
Powiem krótko - u mnie dość wyraźnie auto się ożywiło jakby nabrało wigoru. Szkoda, że nie widziałem stanu oleju jaki został zlany, bo akurat warsztat ma dziwną politykę dotyczącą przebywania wewnątrz warsztatu i akurat miał wtedy strasznie upierdliwego Białorusina na głowie ze swoim Passatem diesla, któremu ten silnik po prostu eksplodował i chłop im cały czas sterczał nad głową i ponaglał, bo miał nadzieję, że wróci do kraju... Facet z recepcji nie dopilnował, aby ten mój olej sprawdzić przed utylizacją...

Tak się składa, że mam pewny przebieg  196000km i na pewno jest to już za duży przebieg na takie operacje. Ja bym mniej więcej co jakieś 60k km robiłe wymiany i na pewno teraz tak będę robił.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Adamix20

  • Gość
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2017, 11:13:37 am »
Da ktos opis jak wymienić olej w skrzyni 3.0 v6 gdzie szukac korka i filtra ile  i jaki olej byłby najlepszy . Z góry Dziękuję  jcpf-animated

Bedek

  • Gość
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2017, 18:41:29 pm »
Filtra nawet nie szukaj bo aby go wymienić trzeba rozpołowić skrzynię, korki zlewowy w misce a wlewowy dobrze widoczny - rysunki znajdziesz na forum. Sposób kontroli stanu też jest na forum dobrze opisany.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2017, 18:49:16 pm »
Ja zmieniałem olej w automacie i przedniej skrzynce kątowej i tylnym reduktorze ok. 3 tygodnie temu (ze względu na dziwne odgłosy od dość dawna, które ma w sumie sporo osób i to już było wielokrotnie dyskutowane).
Ile Cię skasowali za taką przyjemność ?
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline QUD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 26, 2017, 12:25:50 pm »
W ubiegłym miesiącu wymieniłem (m.in.) olej w ASB.
Olej 265zł, wymiana statyczna 185zł.

To dopiero moje początki z Jaguarem i pierwsza wymiana przy przebiegu bliskim 200kkm. Z pewnością za jakiś czas skuszę się na wymianę dynamiczną.

W moim drugim samochodzie wymieniam olej dynamicznie co 40kkm i jest to przebieg, po którym widać, że olej nie jest już czerwony, kolor zmienia się na lekko brunatny.
Co ciekawe mam auto ze skrzynią uchodzącą za awaryjną, samochód ma 300kkm przebiegu i skrzynia chodzi idealnie.
W Jaguarze również planuję wymieniać co 40kkm, skoro gdzie indziej się ten system sprawdza.
Te 40kkm to nie mój wymysł -  spotkałem kiedyś kierowcę Volvo 740 z przebiegiem 650kkm z automatem bez remontu! Spytałem o przepis na bezawaryjną jazdę i właśnie takiej rady dotyczącej częstotliwości wymiany mi udzielił. 
Jaguar X-type Estate Executive 2005
3.0 AWD
https://zdrowersi.pl

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 26, 2017, 18:54:33 pm »
Ja wymieniałem olej w automacie i w dwóch skrzynkach  od napędu (przód i tył) i jeszcze w układzie chłodzenia.
Płyn chłodzący już miałem kupiony i miałem 1litr kupiony olej do skrzyni Ravenol i powiedziałem, żeby go też użyli. Do skrzynek też chciałem aby mi wleli Ravenol.
Za to zapłaciłem 730PLN i moim zdaniem trochę zdzierstwo, bo gdybym olej kupował samodzielnie to już grubo ponad 100 PLN na tym bym oszczędził.
Generalnie to za każdą wymianę sobie liczyli po 50PLN od sztuki (oprócz chyba skrzyni i tam było drożej).

Czyli ostatecznie te wymiany i to co ja dałem za płyny to wyszło ok. 850PLN.
PS. W skrzyni wymiana była statyczna i wymienione zostało ok. 5,5L oleju, w tych innych skrzynkach też coś ściągali (a nie tylko zlewali nadmiar).

Dlatego teraz będę kombinował, aby jakiś podnośnik sobie zorganizować i takie rzeczy robić samodzielnie. W powyższym przypadku zamknąłbym się poniżej 50% kosztów.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 27, 2017, 18:32:41 pm »
Jakie są różnice między wymianą statyczną a dynamiczną ? W sensie różnic dla samochodu a nie samej zasady wymiany :)
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 27, 2017, 19:10:35 pm »
Różnica taka ze wymieniasz przy dynamicznej 99% oleju co ma wplyw na to że jest on zdatny na te 60 tys km. Przy statycznej lepiej zmieniac co 40 tys km bo zostaje stary zasyfialy olej nie spelniajacy juz do konca parametrow.

AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Bedek

  • Gość
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 27, 2017, 22:07:36 pm »
Teraz zmieniałem olej w automacie co prawda nie w jagu automat to automat. Z racji tego że tu gdzie mieszkam nikt nie robi dynamicznej wymiany to statyczną zrobiłem sam 3 razy tzn spuściłem stary olej i do stanu nalałem nowego, rundka 5 km, zlanie oleju zalanie nowego i tak 3 razy, zużyłem łącznie około 14 litrów oleju czas to jakieś 2 godz. myślę że mało tego starego zostało. Powiem wam że skrzynia chodzi miękko i jak by bardziej ciągnęła jest mniejszy uślizg - rzecz łatwa do zrobienia a koszt niewielki.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 28, 2017, 00:00:03 am »
W X-Typie chyba nie aż tak łatwa.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 28, 2017, 16:05:52 pm »
Lepiej wymieniać dynamicznie czy statycznie wg Was ?
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....by³ S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 28, 2017, 16:14:10 pm »
Zdecydowanie lepiej dynamicznie...
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III