Autor Wątek: Jak sprawdzić sprawność sterownika Parktronic?  (Przeczytany 5839 razy)

meter30

  • Gość
Jak sprawdzić sprawność sterownika Parktronic?
« dnia: Styczeń 27, 2014, 17:22:02 pm »
Hej. Trochę grzebałęm na forum, ale nie mogę znaleźć. Odkąd mam x-typa, jeszcze nigdy nie usłyszałem pikania tylnego PDC. Teraz mam chwilę czasu więc sprawdziłem parę rzeczy: wszystkie 4 czujniki cykają dość głośno, styki przy centralce były zaśniedziałe - oczyściłem, głośniczek sprawdzony - działa, światła tylne świecą. Mimo wszystko nie bangla PDC - sprawdziłem miernikiem - nie dochodzi sygnał do głośniczka. Czyżby winna była centralka? czy da się wyłączyć tylny parktronic? Kiedy działa, to świeci się jakaś kontrolka w trakcie cofania, czy powinien być tylko sygnał dźwiękowy (przy cofaniu nie widzę nigdzie żadnych dodatkowych światełek)?
A może jest jakiś sposób na sprawdzenie owego sterownika? Mile byłby widziany schemat elektryczny tej instalacji jeśli ktoś życzliwy udostępniłby ;)

Sebastian X

  • Gość
Odp: Jak sprawdzić sprawność sterownika Parktronic?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2014, 17:36:51 pm »
Jaki rocznik?

meter30

  • Gość
Odp: Jak sprawdzić sprawność sterownika Parktronic?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2014, 17:58:12 pm »
Rocznik 2005, sterownik firmy valeo ten do ktorego wchodza 3 kostki

Sebastian X

  • Gość
Odp: Jak sprawdzić sprawność sterownika Parktronic?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2014, 18:08:19 pm »

meter30

  • Gość
Odp: Jak sprawdzić sprawność sterownika Parktronic?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2014, 07:24:25 am »
Jednak sterownik padnięty. Sygnał do dochodzi do modułu, jest podawany na czujniki, wraca z powrotem, ale już nie wychodzi na głośniczek. ROzebrałem to ustrojstwo i w środku było sporo tego niebieskiego śniadu, przy nózkach tranzystorów/ ukłądów scalonych ścieżki po oczyszczeniu były lekko nadtrawione, także zapewne to jego wina. Jest uszkodzony w taki sposób, że możnaby to rozwiązać za pomocą prostego przekaźnika i brzęczka za 20zł, ale nie wiem czy będę się w to bawił, pewnie kupię nowy moduł. Dziękuję za pomoc

Offline Jaterow

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
Odp: Jak sprawdzić sprawność sterownika Parktronic?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 15, 2017, 17:58:47 pm »
Chciałbym nieco odświeżyć temat . Czy jest możliwość kupna sterownika tylko na tył ? W tej chwili mam sterownik umożliwiający pracę sensorów przód i tył . Niestety niedawno się dowiedziałem że kupiłem auto po czołówce i gość zmienił błotnik przód na taki bez sensorów i teraz nawet przy wykasowaniu błędów za każdym razem jak włączam bieg tylni to włącza się tył i przód(którego nie ma ) i znów rozsypuje cały sterownik uniemożliwiając pracę całego zestawu.

Offline Trak

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Jak sprawdzić sprawność sterownika Parktronic?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2017, 23:41:45 pm »
W wyszukiwarkę Allegro lub olx wpisz frazę: "moduł parktronic jaguar x-type" lub "moduł pdc jaguar x-type". Znajdziesz tam moduły parkowania oznaczone numerami 1X43... (wersja przed liftem) oraz 4X43... (wersja po pierwszym lifcie). To są oczywiście używki. Podobno cena nowego modułu przekracza 2500 zł.(info z serwisu Jaguara).

1X43... ma jedno wejście, natomiast 4X43... jest na trzy wtyczki. Są problemy z jednoznaczną identyfikacją oznaczenia modułów przód/tył, ale z różnych szczątkowych informacji wynika, że te oferowane na portalach obsługują tylko tył. Niemniej jednak jednoznacznych informacji o metodologii oznaczania modułów nie uzyskałem nawet w serwisie Jaguara.

Jeśli Twój moduł jest na sprzedaż, to odkupię go za rozsądną cenę, ale o tym daj informację na PW. 
x-type 2,5b automat 4x4, 2009r.