Autor Wątek: Problem z rozrusznikiem  (Przeczytany 2832 razy)

Offline J66

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Problem z rozrusznikiem
« dnia: Luty 14, 2017, 18:42:36 pm »
Witam, coś dziwnego się dziś stało jak co dzień wsiadłem do Jaguara x-type 2001 diesel, chciałem odpalić i nic kluczyk przekręciłem , kontrolki się zapaliły radio się włączyło ale silnik ani drgnął , sprawdzałem różne rzeczy , kierownica, alarm , bezpieczniki, w którymś momencie zapalił ale nie wiem co to spowodowało. Dzień wcześniej przy cofaniu usłyszałem jakieś pękniecie myślałem że na coś najechałem a teraz sam nie wiem czy to nie coś w aucie tym bardziej że pod maską od strony pasażera bliżej lamp słyszę jakieś stukania . Czy powinienem się niepokoić ,?  Boję się że kiedyś nie odpalę. Ktoś może coś poradzić ? 

Offline Trak

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Problem z rozrusznikiem
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2017, 20:12:05 pm »
Najpewniej masz rozładowany akumulator i tłucze się automat, bo na więcej nie ma siły. Zacznij od naładowania akumulatora lub by może czeka Cię jego wymiana.
x-type 2,5b automat 4x4, 2009r.

Offline J66

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: Problem z rozrusznikiem
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2017, 20:25:39 pm »
Raczej nie podejrzewam akumulatora bo nowy kupiłem miesiąc temu , tak szybko by chyba vie poszedł

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 780
  • JCPF Club Member
Odp: Problem z rozrusznikiem
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2017, 08:51:01 am »
A to akurat zależy od wielu rzeczy. Więc aby wyeliminować inne przyczyny to naładuj akumulator. Później jak już auto uruchomisz to sprawdź ładowanie a jak będzie dobre to sprawdzenia czy nie masz w aucie złodzieja.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Problem z rozrusznikiem
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2017, 13:13:41 pm »
Zajrzałbym najpierw do połączeń elektrycznych przewodu zasilającego (grubego) rozrusznika a potem zmierzył napięcie na śrubie zaciskowej rozrusznika w czasie próby rozruchu.Powodów może być co najmniej kilka.Np.obruszany zacisk-w stanie jałowym napięcie jest ok ale od obciązeniem spada-wypalony styk elektromagnesu (bendixa)zużyte szczotki rozrusznika.I to jaest najprawdopodobniejsza przyczyna w sytuacji którą opisujesz.

Offline J66

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: Problem z rozrusznikiem
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 15, 2017, 18:12:02 pm »
Dziękuję za rady, myślę że spróbuje zrobić tak jak radzi mi Maron , chociaż dzisiaj zapalał się bez zarzutu , a przy okazji od czasu do czasu zapala mi się kontrolka ABS czy coś może się dziać ?

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: Problem z rozrusznikiem
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2017, 19:38:46 pm »
Odczytaj błędy ABS -  Bez tego to jak wróżenie z fusów.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Problem z rozrusznikiem
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 15, 2017, 21:53:56 pm »
Ja półtorej roku temu miałem podobny problem. Rozrusznik był regenerowany rok wcześniej, a czasami jak chciałem odpalić to było słychać tylko bendix ale rozrusznik nie kręcił, a po odpaleniu na pych świeciła kontrolka ładowania. Obstawiałem, że to rozrusznik, bo kontrolki nie przygasały, a nawiew nawet nie zwolnił podczas próby zakręcenia. Wymieniłem nawet elektromagnes. Okazało się, że to wina akumulatora, bo po wymianie już nigdy się to nie powtórzyło. Zastanawia mnie tylko czemu wszystko w aucie nie zgasło podczas próby kręcenia, skoro akumulator był aż tak słaby, że rozrusznik nawet nie drgnął.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Problem z rozrusznikiem
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2017, 12:25:55 pm »
To był trochę zbieg okolicznośći.Miałeś słąbe aku i elektromagnes nie miał siły dociągnąć sprężyny aby zamknąć obwód.Swiatła więc nie przygasały.