Autor Wątek: Radio XF/XJ do X-type  (Przeczytany 5197 razy)

Szosti

  • Gość
Radio XF/XJ do X-type
« dnia: Styczeń 24, 2017, 21:57:26 pm »
Witam dżentelmenów z Jagami :)
Jako iż nie jestem milionerem i nie stać mnie na nowsze modele, posiadam X-Type z 2006 2.0d, nie mam ani Bluetootha ani żadnych innych bajerkow, ale mam w planach zakupić moduł do BT (do rozmów mi nie potrzebne, najbardziej do muzyki bo AUX z tego co wiem nie jest kompatybilny z kierownica, ale jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi) zainwestowałem w grill i inne duperelki od Adamesha, ale najbardziej zależy mi na ekranie do Jaga, a te z esek i x'ow są po prostu brzydkie, Wiec tak jak w temacie, jest taka opcja ? A moze zaproponujecie jakąś alternatywę ;) Pozdrawiam cieplutko  :logojcpf:

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: Radio XF/XJ do X-type
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2017, 22:20:32 pm »
Zbyt wiele to Ci nie pomogę. Podpowiem tylko, że moduł BT z X-type'a nie obsługuje A2DP, więc słuchanie muzyki po BT odpada. No chyba, że nie zależy Ci na jakości, to są sposoby, żeby to obejść.
Jeśli chodzi o radio XF/XJ, to nie sądzę, że ktokolwiek tutaj podejmował taki temat. Cały "ekran" poza multimediami służy do sterowania HVAC, więc tutaj sprawa się komplikuje...
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Radio XF/XJ do X-type
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2017, 22:26:18 pm »
Nie da rady. Inny soft, inne wszystko. Jedyna opcja to chinol z bt, navi itp na androidzie
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Szosti

  • Gość
Odp: Radio XF/XJ do X-type
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2017, 22:28:03 pm »
Kumpel miał x'a z 2001-03 i łączył się z tel, ale nie pamietam czy to AUX było czy BT, wszystko cacy, rozmowy, muzyka itp

Szosti

  • Gość
Odp: Radio XF/XJ do X-type
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2017, 22:29:30 pm »
Może być i jakiś chinol, byleby to nie wyglądało kiczowato jak typowe techno radyjka w golfach :D

Fajne są radia Pioneera, ale strasznie mnie to logo ich razi, znalezlibyscie mi jakiegoś chińczyka bez żadnych brandów ? ;P

Edit:

http://m.euro.com.pl/radioodtwarzacze-samochodowe/jvc-kw-v220bte.bhtml?gclid=CPLvte2-3dECFQpnGQodUYQGfw&gclsrc=aw.ds&dclid=CKnJwu2-3dECFUPJsgodQCMDfQ
To jest w sumie fajne, ale najlepsze byłby sam "ekran" bez żadnych guzików i dupereli bo po prostu będzie to brzydko wyglądać ;p chociaż na upartego mogłoby być z zielonym podświetleniem jak wszystkie inne guziory w Jagu

http://upload.karbon12.com/files/4/SANY0173.JPG
Chodziłoby mi o coś w tym stylu, aczkolwiek jak na to patrzę to wyglada to dziwnie, nie ma "pazura" :D. Dałoby radę zamienić te panele żeby radio było na górze a kontrola klimy na dole ?
https://i.ytimg.com/vi/UmWnr6rIErs/maxresdefault.jpg
To bardzo ciekawie wyglada i mi się podoba, zostaje pytanie co z kontrolą klimy ? Bo tu chyba soft inny wgrany (mogę się mylić) . To chyba nazywa się Navitool... Rozjaśni ktoś temat ? Działanie, gdzie to dostanę etc ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2017, 17:09:57 pm wysłana przez Choina »

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Radio XF/XJ do X-type
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2017, 21:04:47 pm »
To ostatnie to to https://www.youtube.com/watch?v=UmWnr6rIErs ale chorą kase chce gość za to. Owszem rozwiązanie najlepsze. Jeśli masz teraz dużą navi to wszdzenie innego 2 din możesz już sobie odpuścić bo za dużo przeróbek. Najprościej jak masz zwykłe radio to kupić dobrą stacje multimedialną i ramkę dedykowaną a nie chinola który gra ..jowo.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: Radio XF/XJ do X-type
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2017, 22:32:56 pm »
Kumpel miał x'a z 2001-03 i łączył się z tel, ale nie pamietam czy to AUX było czy BT, wszystko cacy, rozmowy, muzyka itp
To na 100% nie był oryginalny zestaw. O ile w ogóle w tym roczniku istniała instalacja telefonu, to brakowało kilku przewodów, żeby obsłużyć fabryczny moduł BT. Mógł być to jakiś Parrot wpięty w instalację audio - wtedy możliwe, że obsługiwał odtwarzanie muzyki przez BT.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline mr-dexter

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Radio XF/XJ do X-type
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2017, 15:48:13 pm »
Szosti, też długo zastanawiałem się w jaki sposób zamienić zwykłego kaseciaka na możliwość słuchania muzyki z telefonu w samochodie. Myślałem o ori radiu z navi, adpterze 2din i radiu jakimś godnym. Ostatecznie jednak kupiłem transmiter FM z bluetooth. Nazywa się Xiaomi Roidmi. Wkładasz w zapalniczkę ustawiasz w radiu odpowiednią częstotliwość i łączysz się z telefonem za pomocą bluetooth. Dodatkowo ów transmiter posiada także ładowarkę na 2 USB, więc śmiało podłączysz smartfon do ładowania. Poza tym ma też zestaw głośnomówiący (ale jest szit, z racji tego że głośnik jest za daleko od ust) Ogólnie na plus - adapter to koszt ok 115 zł. Jakość dźwięku może nie powala, ale jest przyzwoita. Bez żadnej ingerencji w radio/kable bez wyrzucania sporej gotówki. Ogólnie polecam
Tu masz link z recenzją owego transmitera : https://www.youtube.com/watch?v=_zbQrwaSawQ
X-type 3.0 AWD '01

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Radio XF/XJ do X-type
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2017, 21:20:21 pm »
Kolego to nie jest miejsce na reklamy towaru, którym handlujesz.. Tak btw roidmi kosztuje 10 dolarów z przesyłką gratis a roidmi 2s który a obsługę podglądu akumulatora na smartfonie kosztuje ok 15 dolarów więc oferuj się gdzieś indziej za 115zł.. najlepiej na alegrzu.. aj sorry tam masz już konto zawieszone.. ehh Sherlock ;D
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline mr-dexter

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Radio XF/XJ do X-type
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 27, 2017, 05:32:16 am »
luko na jakiej podstawie to piszesz? Jaka reklama? Umiesz czytać ze zrozumieniem? Bo widzę że chyba masz z tym kłopot... Mentalnie widzę że jesteś reprezentantem grupy rzadko używającej mózgu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2017, 05:39:22 am wysłana przez mr-dexter »
X-type 3.0 AWD '01

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Radio XF/XJ do X-type
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 27, 2017, 08:05:28 am »
Z racji iż mam możliwość przywiezienia jakiejś pierdoły z chin po cenach chińskiego allegro zakupiłem zachwalany tu na forum Xiaomi.
Cena ¥ 78.00 (47zł) więc raczej drogo ze względu na samą markę Xiaomi, która staje się coraz bardziej rozpoznawalna na świecie.
Transmiter, fakt jeden z ładniejszych i lepszych jaki miałem w rękach, ale to dalej jest transmiter.
Przy długiej trasie nachodzenie lokalnych stacji zaczyna być denerwujące.
Jakość dzięki oceniam na 4/10 (10 to nowa płyta winylowa). Oczywiście bardzo kiepskie głośniki w Xie też dodają swoje.
Jednak w stosunku do CD różnica jest jak dla mnie duża.
Jako coś co tam sobie brzęczy dodatkowo w radiu za może być, ale by robiło to szał to nie.

Offline mr-dexter

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Radio XF/XJ do X-type
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 27, 2017, 08:16:23 am »
Dokładnie - jakość adekwatna do ceny, jak ktoś nie jest melomanem to mu wystarczy. Cenę ok 50 zł podałeś za 1 generację urządzenia. Fakt i  tyle kosztuje, natomiast wersja 2s to ok 100 zł bo ma więcej "bajerów"
X-type 3.0 AWD '01

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Radio XF/XJ do X-type
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 27, 2017, 08:30:30 am »
2 wersja urządzenia kosztuje 99 Y (59zł) - wg mnie to to samo.
Oczywiście jak doliczysz clo i koszt transportu musi wyjść 100zł.
Produkuje to firemka, która korzysta z franszyzy marki.
Największa zaletą tego urządzenia to to, że kabla usb używa jako anteny więc jakość dźwięku jest lepsza niż innych transmiterów.

Szosti

  • Gość
Odp: Radio XF/XJ do X-type
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 27, 2017, 15:48:28 pm »
To ostatnie to to https://www.youtube.com/watch?v=UmWnr6rIErs ale chorą kase chce gość za to. Owszem rozwiązanie najlepsze. Jeśli masz teraz dużą navi to wszdzenie innego 2 din możesz już sobie odpuścić bo za dużo przeróbek. Najprościej jak masz zwykłe radio to kupić dobrą stacje multimedialną i ramkę dedykowaną a nie chinola który gra ..jowo.

Mam zwykle radio i właśnie rozmyślałem nad wsadzeniem czegoś funkcjonalnego bez większego pierdzielenia sie

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Radio XF/XJ do X-type
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 28, 2017, 09:25:03 am »
To kup dobrą firmową stację 2 din z nawigacją i będziesz miał wszystko. Ja kupiłem clariona ale w końcu go nie złożyłem bo mam ekran oryginalny i niestety przeróbka kabli żeby podpiąć klime jest za duża żeby to odpalić.. a ja man jeszcze premium więc wzmacniacz się też nie włącza. Musisz kupić jeszcze przejściówke prądową i po problemie. Oczywiście jak chcesz żeby dobrze grało to musisz głośniki zmienić ale to już inny długi temat ;-)
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]