Autor Wątek: problem z ładowaniem  (Przeczytany 2763 razy)

migacz100

  • Gość
problem z ładowaniem
« dnia: Styczeń 22, 2017, 14:05:18 pm »
Witam ! po odebraniu x type 2.5 od nieudolnego mechanika mam problem z ładowaniem. Po zrobieniu paru km pali bezpiecznik Alternator F82,zapalała sie kontrolka akumulatora, wtedy następował brak ładowania i auto padało. podczyściłem i pomierzyłem wszystkie przewody siłowe -są ok. wymiana aku na nowe również nic nie pomogła. po paru zabiegach i wymianie kilku razy bezpiecznika przestało go palić ale znikło ladowanie. alternator jest na zwykłym kole pasowym. podejrzewam ze odpalał auto na uszkodzonym akumulatorze (z takim zabrałem mu auto gdyż skończyła mi się cierpliwość ) ktoś ma może jakieś pomysły jak to ugryźć?

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: problem z ładowaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2017, 14:12:40 pm »
Najpierw jasno napisz z jakiego powodu wylądował u konowała i co ten mu zaordynował.

migacz100

  • Gość
Odp: problem z ładowaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2017, 14:34:06 pm »
Witam serdecznie Maron, wyladowal gdyz nie mial mocy, wymienil mi rozrzad, pompe paliwa, zawór i kolo od zmiennych faz rozrządu, nic nie pomogło. zabrałem mu auto i okazało się ze katalizator jeden sie przytkał. teraz chula az miło lecz problem z ładowaniem, którego nie bylo wczesniej.Pozdrawiam

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: problem z ładowaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2017, 15:25:17 pm »
Skoro paliło bezpiecznik, to trzeba było poszukać przyczyny tej sytuacji.
Albo powodował to alternator, albo, coś z pozostałych rzeczy będących również zasilanych przez F82. Aczkolwiek, teraz wygląda, że przyczyna leży po alternatora.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: problem z ładowaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2017, 18:08:12 pm »
Jest obawa że jak wróci łądowanie to wróci palenie.Przede wszystkim  trzeba sprawdzić co na tym F wisi i w jakim jest stanie.Rozummiem że jak nie ma ładowania to i nie ma jazdy no i dlaczego nie ładuje-alternator umarł?co w nim  uleglo uszkodzeniu-pewnie diody lub nawet uzwojenie.Może konował uszkodził wiązkę i w czasie pracy/drgań silnika powstaje zwarcie.Paliło becpiecznik bo alt.ładował,spaliło w końcu alt.to bezpiecznika nie pali.Przejżałbym dokładnie wszystko czego się dotykał majster a jest zlokalizowane za F82.

migacz100

  • Gość
Odp: problem z ładowaniem
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2017, 18:13:06 pm »
Właśnie nie mogę poszukać nigdzie schematu żeby przedzwonic instalacje podłączona pod bezpiecznik F82. Jeżeli ktos miałby coś takiego byłbym bardzo wdzięczny. Mam już drugi alternator i nawet ten sam model wiec spróbuję go wymienić.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: problem z ładowaniem
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2017, 19:25:58 pm »
Byc może altek ma zwarcie i pali bezpiecznij
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: problem z ładowaniem
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 22, 2017, 20:00:30 pm »
Właśnie nie mogę poszukać nigdzie schematu żeby przedzwonic instalacje podłączona pod bezpiecznik F82. Jeżeli ktos miałby coś takiego byłbym bardzo wdzięczny.
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,31708.msg250043.html#msg250043 Tam znajdziesz link do tego czego szukasz.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Adamix20

  • Gość
Odp: problem z ładowaniem
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2017, 00:15:13 am »
Grzebal w alternatorze i rozwalił diody lub uzwojenie .  :logojcpf: