Autor Wątek: Felgi Triton 18" - Regenerować, czy kupić nowe?  (Przeczytany 1509 razy)

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Felgi Triton 18" - Regenerować, czy kupić nowe?
« dnia: Styczeń 10, 2017, 11:18:57 am »
Witam

Mam problem z felgami Triton 18" w swoim aucie. Chodzi o to, że praktycznie przy każdej sezonowej wymianie kół oponiarz sygnalizuje mi, że niektóre felgi są krzywe i za każdym razem zlecam mu wyprostowanie, potem znowu wymiana kompletu i tak w kółko. W tej sytuacji mam wątpliwość, czy oponiarz jest nieuczciwy, czy może nie umie tego dobrze zrobić? Naprawdę obchodzę się z tymi kołami jak z jajkiem, z grubsza jeżdżę po przyzwoitych drogach, w mieście niestety są torowiska, omijam dziury, krawężniki i studzienki a mimo to ciągle jest problem. Na feldze mam opony 245/40. Przy prędkości autostradowej czuć faktycznie wibracje. Na moje pytanie do oponiarza dlaczego się krzywią mimo zachowawczego stylu jazdy, odpowiedział że mogą ze starości nie dać się trwale wyprostować.
Pytanie do Was, czy faktycznie mogą tak ciągle się giąć? Miałem zamiar zregenerować te felgi, bo podobają mi się, a oprócz tego że są poniekąd krzywe to również wygląd już mają nie najlepszy. Obawiam się jednak tego, że po regeneracji dalej będą się giąć od byle czego. Pytanie, czy regenerować, czy może odpuścić i kupić komplet nowych felg?
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 632
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Felgi Triton 18" - Regenerować, czy kupić nowe?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2017, 22:19:18 pm »
jeżeli były prostowane pare razy i ciągle wypadało w tym samym miejscu lub gdzieś w pobliżu to według mnie szkoda zawracać sobie tyłek regeneracją. Felg jest multum, dołożysz niewiele więcej i kupisz sensowne felgi. Albo możesz kupić moje, w dziale sprzedam : ) Struktura twoich felg po wielokrotnym prostowaniu może być już na tyle naruszona, że materiał zrobił się miękki i ciągle będzie problem.
GO HARD OR GO HOME...

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Felgi Triton 18" - Regenerować, czy kupić nowe?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2017, 21:08:47 pm »
Dziękuję za odpowiedź. Widziałem Twoje felgi, ładne ale jak dla mnie trochę zbyt sportowe :-super
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport