Autor Wątek: Kilka info przed zakupem kocurka  (Przeczytany 5234 razy)

Offline Arteliar

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Kilka info przed zakupem kocurka
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 01, 2017, 00:11:17 am »
Wydaje mi się, ze najwiekszym problemem jesli chodzi o kupno używanego auta (jakiegokolwiek) w Polsce jest fakt, ze mało które z tych aut ma oryginalny przebieg, nie oszukujmy sie - nikt w zachodniej europie nie kupuje 3l diesla zeby nim robic 20 tys km rocznie, potem są ściągane do Polski jako prawie nowki z przebiegiem 30tys (skreconym z 300 tys) i ludzie sie dziwia ze sa awarie i problemy...

I to niestety jest strasznie wkurzające :/ Już wolał bym zobaczyć auto które ma 300 tys km przebiegu i wiedzieć czego mogę się spodziewać, niż kupować auto które zrobiło "ledwie" 85 tys a pod maską wszystko się rozpada... Chociaż moje obecne auto kupiłem z bardzo niskim przebiegiem. Był on udokumentowany więc jestem pewien, że auto nie było kręcone. A jaki efekt? Autko musiało trochę sobie stać bezczynnie u naszych zachodnich sąsiadów i pojawiły się elementy przegnite. Tak więc mały przebieg niekoniecznie jest dobry  ;D

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Kilka info przed zakupem kocurka
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 01, 2017, 10:48:40 am »
I to niestety jest strasznie wkurzające :/ Już wolał bym zobaczyć auto które ma 300 tys km przebiegu i wiedzieć czego mogę się spodziewać, niż kupować auto które zrobiło "ledwie" 85 tys a pod maską wszystko się rozpada...

Kup używane u dealera. Zapłacisz więcej, ale będziesz miał udokumentowany przebieg, historię serwisową itp. Jak dobrze pójdzie, dostaniesz nawet kilka miesięcy gwarancji.
Tylko u dealera to raczej nie 10-latki a samochody, które maja 3 do 6 lat

Offline Dominik_XF

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
Odp: Kilka info przed zakupem kocurka
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 01, 2017, 17:36:22 pm »
Chłopaki ale straszycie, zacznę od tego, ze sam posiadam xf, właśnie z tym silnikiem 2.7 i zrobiłem 90 tys km w dwa lata, samochód ma teraz 201 tys i wszystko działa, silnik równo pracuje skrzynia normalnie przerzuca biegi bardzo płynnie nie wiem skąd te opinie o tych silnikach ja tam wymieniam olej co 10 tys km i złego słowa nie napisze na ten silnik. Jest takie powiedzenie na forum subaru" nie chcesz kupić subaru wejdź na forum :)"
Jestem na etapie poszukiwania następnego samochodu i na pewno będzie xf obojętne z jakim silnikiem. Każdy ma jakieś plusy i minusy w moim wywaliłem dpfa reszta tak jak fabryka, no może poza skrzynia gdzie ponoć nie wymienia sie oleju i wymianami oleju co niby 24 tys km. Jedno Wam napisze,, choć nie na rękę bo go sprzedaje i robię sobie czarny PR, kiedyś musi sie zacząć psuć bo mi sie nie psuł a samochód ma już 8 lat...
Sory za składnie pisane z telefonu

Co do wyposażenia to koledzy napisali już chyba wszystko, większość xf jest bardzo dobrze wyposażona dla mnie wbitym samochodzie podstawa to akurat kamera cofania zabrała tylna szyba i wysokim kufrem cieżko by sie operowało bez kamery, grzana kierownica fajny bajer na zimę, mi akurat brakuje wentylowanych foteli ostatnio walnąłem trasę 1200km i plecy spocone, brakuje tez aby lusterko prawe samo sie obniżało do cofania ale bez tego da sie żyć.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2017, 17:52:27 pm wysłana przez Dominik_XF »

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Kilka info przed zakupem kocurka
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 01, 2017, 23:50:22 pm »
, brakuje tez aby lusterko prawe samo sie obniżało do cofania ale bez tego da sie żyć.

Myślałem, że to standardowa funkcja... Może w menu masz wyłączone obniżanie lusterka?

Offline Dominik_XF

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
Odp: Kilka info przed zakupem kocurka
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 04, 2017, 13:48:27 pm »
Nie mam już sprawdzałem

Offline Arteliar

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Kilka info przed zakupem kocurka
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 05, 2017, 14:11:41 pm »
A jak z dynamiką 2.7D, bo jednak autko swoje waży? Chodzi mi o rzeczywiste odczucia, bo już wyczytałem sobie, że producent podaje 8,2s do setki, ale przywykłem, że producent swoje, a autko swoje. Bo jednak wygar z takiego kocurka to być musi  ;D