Autor Wątek: elektryczny hamulec postojowy  (Przeczytany 2881 razy)

Offline Pawel_ck

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
elektryczny hamulec postojowy
« dnia: Grudzień 06, 2016, 17:28:06 pm »
Witam
Przyszła zima i mój kot nie che jechać  :(
Elektryczny hamulec postojowy jest zablokowany i nie chce się odblokować. Sytuacja wydarzyła się po przymrozkach w nocy (ok. -8°C). Rano po uruchomieniu silnika pojawił się komunikat HANDBREMSE GESTOERT i zapaliła się pomarańczowa kontrolka. Koła są zablokowane a przy próbie ruszenia pojawia się również sygnał dźwiękowy. Po podciągnięciu przycisku hamulca wyświetla się komunikat ANZ. PARKBR. NICHT MOEGLICH.
Dodam że hamulec zaciągał się automatycznie po przesunięciu dźwigni na pozycję PARK. Teraz już wyczytałem jak można zostawić samochód bez zaciągniętego hamulca - wypróbuję, ale najpierw muszę zwolnić zaciśnięty hamulec. I właśnie tu jest problem bo nie wiem jak to zrobić. Wyczytałem jakieś wskazówki żeby podciągnąć ręczny i dopiero włożyć kluczyk ale niestety nic to nie pomaga.
Czy ktoś może podpowiedzieć jak sobie z tym poradzić?
Z góry dzięki za pomoc!
Pozdrawiam
S-TYPE 3.0

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: elektryczny hamulec postojowy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2016, 19:30:56 pm »
Spróbuj rozlaczyc akumulator. Wtedy będziesz musiał go nauczyć na nowo. Może pusci. Jak zaadaptowac było opisane chyba nawet w temacie który czytałeś
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Pawel_ck

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
Odp: elektryczny hamulec postojowy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2016, 19:36:07 pm »
Witam ponownie!
Temat mnie męczył ... bo kot stał, więc przeszukałem jeszcze raz różne fora i wątki i wyczytałem że może być pomocne wypięcie modułu hamulca postojowego. Przetestowałem to rozwiązanie i pomogło, hamulec odblokował się!
Może info komuś się przyda:
- odpiąć moduł (u mnie w S-Type po lifcie jest w  bagażniku w tylnym prawym rogu pod tapicerką),
- odczekać 30s
- podpiąć moduł
- po uruchomieniu hamulec jest odblokowany, pozostaje tylko adaptacja hamulca.
Spróbuj rozlaczyc akumulator. Wtedy będziesz musiał go nauczyć na nowo. Może pusci. Jak zaadaptowac było opisane chyba nawet w temacie który czytałeś
Dzięki za info, pomogło samo wypięcie modułu!
Zagadką tylko pozostaje dla mnie co było przyczyną zablokowania hamulca (akumulator jest bdb).
Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2016, 22:32:31 pm wysłana przez Choina »
S-TYPE 3.0

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: elektryczny hamulec postojowy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2016, 19:41:28 pm »
Napiszcie, jesli łaska,jak się adaptuje moduł hamulca.

Offline Pawel_ck

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
Odp: elektryczny hamulec postojowy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2016, 19:53:42 pm »
Z tego co wyczytałem (i jak zrobiłem na szybko) to po tym jak się uruchomi silnik pojawia się komunikat APPLY PARKBRAKE, należy wcisnąć wówczas pedał hamulca oraz pociągnąć w górę hamulec postojowy.
U mnie działa (chyba dobrze - krótko testowałem ale było ok.).

Jeszcze jedno co znalazłem przeszukując fora - aby pozostawić kota bez zaciągniętego hamulca postojowego (który się automatycznie zaciąga po wyjęciu kluczyka) należy nacisnąć przycisk hamulca i trzymając go wyjąć kluczyk. U mnie działa.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2016, 22:33:44 pm wysłana przez Choina »
S-TYPE 3.0

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: elektryczny hamulec postojowy
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2016, 20:09:50 pm »
Tam też sa linki. Może przymarzlo, podczas wrzucania drive chciał odpuścić, przytrzymalo i zlapal błąd
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8