Autor Wątek: Dziwne szarpanie przy włączaniu kierunku w lewo X-Type 2.1 v6 2003r  (Przeczytany 3411 razy)

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Dziwne szarpanie przy włączaniu kierunku w lewo X-Type 2.1 v6 2003r
« dnia: Październik 30, 2016, 02:06:30 am »
Witam,

Dziś jadąc po mieście raptem gdy włączyłem kierunek w lewo  auto  zaczęło strasznie szarpać. Po wyłączeniu wszystko wróciło do normy (dodam ,że to automat) Gdy włączę awaryjne dzieje się to samo, natomiast po włączeniu kierunku w prawo auto zachowuje się normalnie i nie ma żadnych szarpnięć. Zauważyłem też ,że gdy auto jest odpalone  cały czas świeci się kierunek w błotniku (lecz nie miga). Jedyne delikatne mrugnięcie jest wtedy gdy zamykam auto z pilota. Na początku wymieniłem żarówkę (bez skutecznie)  następnie wyjąłem całkowicie żarówkę po czym ku mojemu zdziwieniu pojawił się błąd GEARBOX FAULT (skrzynia) po ponownym włożeniu żarówki błąd znika(auto  z błędem skrzyni  jak i bez zmienia normalnie biegi ,nie szarpie) . Sprawdziłem także wszystkie bezpieczniki (te w kabinie jak i w komorze silnika ).

Nic mi już nie przychodzi do głowy , proszę o jakieś sugestie/pomoc  :-help :-help :- pojecia
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Dziwne szarpanie przy włączaniu kierunku w lewo X-Type 2.1 v6 2003r
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2016, 07:52:34 am »
Zwarcie w instalacji elektrycznej może być ;)
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Odp: Dziwne szarpanie przy włączaniu kierunku w lewo X-Type 2.1 v6 2003r
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2016, 15:01:23 pm »
Zwarcie w instalacji elektrycznej może być ;)
Bądź mądry i pisz wiersze  :-clap Tylko od czego zacząć...styki żarówek już także sprawdzałem

No wiec tak odpaliłem dziś auto problem był znowu ten sam. Poruszałem wtyczkami na chwile znikl problem po chwili znowu sie pojawił. Przy czym wywaliło błędy czujników o2 bank 1 i 2  . Oczywiście pojawił sie także Cruise not avilable. Odczekałem chwile ,poruszałem wtyczkami przy lampie przód,przy lampce w błotniku i (to może dziwne) ale poruszałem tez skrzynka bezpieczników. Skasowałem błędy, ponownie sie już nie pojawiły pomimo odpalaniu auta kilka razy i przejażdżkach.

Wszystko fajnie ze auto działa już normalnie...tylko nadal nie jest znajoma mi przyczyna
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2016, 16:26:25 pm wysłana przez Choina »
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Dziwne szarpanie przy włączaniu kierunku w lewo X-Type 2.1 v6 2003r
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2016, 18:15:41 pm »
Zwarcie w instalacji elektrycznej może być ;)

Swiete slowa - mam to samo w primerze zony.
Nijak nie udaje mi sie znalezc gdzie to zwarcie jest.  Zmienilem zarowki...oczyscilem styki i popsiukalem tym plynem co prad przewodzi i zero poprawy.
Zwarcie moze byc gdzies na przewodach niedostepnych bezposrednio.  Wiec sie poddalem - elektryk mowi o wymianie wszystkich przewodow.

W primerze przy wlaczeniu lewego kierunkowskazu podczas jazdy odczuwa sie spadek  mocy z lekkim szarpnieciem
Wiec to jakies zwarcie byc musi - juz sie z nim pogodzilem...

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Dziwne szarpanie przy włączaniu kierunku w lewo X-Type 2.1 v6 2003r
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2016, 18:57:54 pm »
Bardziej niz zwarcie to brak masy w instalacji elektrycznej. Na dzień dobry należy wyczyścić wszystkie kostki i punkty masowe

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Odp: Dziwne szarpanie przy włączaniu kierunku w lewo X-Type 2.1 v6 2003r
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2016, 19:25:01 pm »
Zwarcie w instalacji elektrycznej może być ;)

Swiete slowa - mam to samo w primerze zony.
Nijak nie udaje mi sie znalezc gdzie to zwarcie jest.  Zmienilem zarowki...oczyscilem styki i popsiukalem tym plynem co prad przewodzi i zero poprawy.
Zwarcie moze byc gdzies na przewodach niedostepnych bezposrednio.  Wiec sie poddalem - elektryk mowi o wymianie wszystkich przewodow.
Na chwile obecna problem ustał. Poruszałem tu i tam tak jak pisałem :p
Jako kierowca TAXI nie mogę sie z tym pogodzić ponieważ takowa usterka gdy pojawi sie znowu może być niebezpieczeństwem dla mnie jak i pasażerów. Co lepsze usterka wyskoczyła wczoraj po tym gdy auto wyjechało od mechanika po zmianie filtrów i oleju...ciekawe  :-tylko :-JCPF  Nie pozostaje mi nic jak szukanie przyczyny.
Dodam jeszcze ze gdy wyciągałem żarówkę z błotnika to błąd skrzyni sie pojawiał a gdy wkładałem ja ponownie na miejsce to gasł  :-tylko . Oczywiście jak pisałem wcześniej skrzynia sprawuje sie bardzo dobrze
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2016, 20:54:50 pm wysłana przez Choina »
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Dziwne szarpanie przy włączaniu kierunku w lewo X-Type 2.1 v6 2003r
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2016, 21:00:06 pm »
Bardziej niz zwarcie to brak masy w instalacji elektrycznej. Na dzień dobry należy wyczyścić wszystkie kostki i punkty masowe

Sluszna uwaga:  zwarcie powinno wywalic odpowiedzialny bezpiecznik _ zas brak masy bezpiecznika nie wywala.
 
Ciagle sie czlowiek czegos na tym forum uczy - tak trzymac i ....tylko w jagu!

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Odp: Dziwne szarpanie przy włączaniu kierunku w lewo X-Type 2.1 v6 2003r
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2016, 19:07:33 pm »
Problem powrócił. Jutro sie za to zabiorę natomiast bezpieczników nie wywala. Zastanawiam sie tylko dlaczego wtedy gdy to wszystko zaczyna sie dziać swieci sie cały czas lewy kierunek w błotniku  a nie np prawy. Czyżby kotek pokazywał mi po której połowie auta jest problem? :-tylko
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Dziwne szarpanie przy włączaniu kierunku w lewo X-Type 2.1 v6 2003r
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 02, 2016, 12:32:46 pm »
Jedyne rozwiązanie jakie mi przychodzi do głowy, to to, że jakimś cudem skrzynia ciągnie masę przez żarówkę kierunku, a jest to możliwe tylko jak żarówka nie świeci. Dlatego jak włączysz kierunek, to w czasie świecenia żarówki zamiast masy jest  +12V i skrzynia szarpie, a po wyjęciu żarówki przerywasz obwód i wywala błąd.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Bia³a

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Odp: Dziwne szarpanie przy włączaniu kierunku w lewo X-Type 2.1 v6 2003r
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 02, 2016, 13:30:21 pm »
No tak ale taka sama sytuacja jest w momencie gdy wycieraczki sie uruchomi(wajcha do siebie ) . Tak samo wtedy zaczyna szarpać i błąd wywalać. Natomiast zauważyłem ze w momencie gdy "to coś "zaczyna sie dziać to wywala cruise not avilable i zaczyna sie męczarnia. Kontrolki na kierownicy mrugają. Tu przy lewarku(D,R,N,P) także dyskoteka,tempomat nie działa . Oczywiście także tryb awaryjny do 3 tys obrotów
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Odp: Dziwne szarpanie przy włączaniu kierunku w lewo X-Type 2.1 v6 2003r
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 02, 2016, 14:21:14 pm »
Z tego co jeszcze dziś zauważyłem to napięcie akumulatora strasznie skacze. Czasem jest 14 a czasem 15. Po zgaszeniu auta i przejechaniu kilku km i sprawdzeniu potrafi pokazać 12-13 max!  Co do błędów pokazywało p1260,p1582 ,u1900,u2202,b2619,b2516,b1259 etc. Lecz po skasowaniu błędów i przejechaniu ok 100 km powtórzył sie jedynie błąd P1582 ( z tego co mi wiadomo to błąd od przepustnicy)
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Dziwne szarpanie przy włączaniu kierunku w lewo X-Type 2.1 v6 2003r
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 02, 2016, 18:33:28 pm »
Wszystko to bardzo dziwne - moj kot jest z 2002 goda. Tez v6 2.1 l - na Pb  95.  Przebieg prawie 97 k kms.
Musi - ze mam zdrowszy egzemplarz - primera zony jest z 2005 i robi podobne fochy jak Twoj kot... :)

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Odp: Dziwne szarpanie przy włączaniu kierunku w lewo X-Type 2.1 v6 2003r
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 02, 2016, 18:48:45 pm »
Mój kot do tej pory sprawował sie bez żadnego problemu. Lata idealnie na benzynie jak i gazie. Ześwirowal dopiero właśnie coś ostatnio. Na piątek jestem umówiony z elektrykiem. Zobaczymy co jemu kociak zamruczy
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Odp: Dziwne szarpanie przy włączaniu kierunku w lewo X-Type 2.1 v6 2003r
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 10, 2016, 19:36:30 pm »
Sprawa załatwiona :) problemem okazał sie ABS a raczej kable od ABSU które były wogole pozamieniane i złe złożone (pewnie przez wcześniejszego właściciela) do tego jakiś przekaźnik został wymieniony . Wraz z tym zostały oczyszczone wszystkie masy , wymienione bezpieczniki , przewód w lewym kierunku (nie był w dobrej kondycji) Co lepsze po tym wszystkim nie na problemu już z absem oraz w końcu zgasł CHECK!.  Szczerze tydzień roboty i 600 zł  :-tylko
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Dziwne szarpanie przy włączaniu kierunku w lewo X-Type 2.1 v6 2003r
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 10, 2016, 20:14:37 pm »
Logicznie    rzecz biorac byla     tylko jedna przyczyna niedomagan twojego kota.
Zrobiles wiele rzeczy przy nim - ale tej konkretnej przyczyny nie znalazles. :) :) :)

Pewnie coos bylo z masami ...