Autor Wątek: Ogrzewanie samochodu  (Przeczytany 1479 razy)

lolnik904

  • Gość
Ogrzewanie samochodu
« dnia: Listopad 13, 2016, 08:03:57 am »
Witam serdecznie wszystkich. Mam takie pytanie. Podczas jazdy samochod normalnie daje ciepłe powietrze, na postoju dmucha zimnym. Szukałem co może być przyczyną. Zauważyłem wyciek ze zbiorniczka wyrównawczego. Już jest zakupiony nowy. Pytanie czy to może być przyczyną? Drugie jeszcze pytanie. Czy Wasze lusterka prawe też tak dziwnie odbijają obraz = tak jakby oddalały. Mam go dopiero drugi miesiąc ale jeszcze stoi w lakierni - progi i nie mogę się nim nacieszyć. Dziękuję.

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Ogrzewanie samochodu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2016, 08:50:31 am »
Lusterka asferyczne są bardzo często stosowane w samochodach. Więcej w nich widać, ale  właśnie działają tak jak opisałeś (oddalają). Musisz do tego przyzwyczaić się, i uwzględniać to oddalanie np. przy zmianie pasa.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Ogrzewanie samochodu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2016, 11:32:58 am »
Ja zaraz po kupnie wymieniłem szkło lusterka, bo nie mogłem się przyzwyczaić. Można kupić same szkła za niewielkie pieniądze, ale przy wymianie trzeba uważać żeby maty grzewczej nie uszkodzić. A co do ogrzewania, to samo uszkodzenie zbiorniczka nie ma wpływu na grzanie, ale niski poziom płynu spowodowany wyciekiem jak najbardziej tak. Spróbuj dolać płynu, tak żeby był na minimum i jeśli wtedy na wolnych obrotach i nagrzanym silniku nie grzeje, to musisz szukać przyczyny gdzie indziej, np. zasyfiona nagrzewnica. Przy wyższych obrotach przepływ wody jest większy i da rade nagrzać powietrze, ale na wolnych przez przypchaną nagrzewnicę przepływa za mało płynu, żeby ogrzać powietrze przy niskich temperaturach na zewnątrz.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała