Jagmarket > Znalezione na allegro, ebay itp.

Jaguar XJ Daimler Six, 3.6 1989r

<< < (3/4) > >>

Jedrzej:
HAHA, ja lakieruję sam i blachuję, bo już nie mam nikogo z kim bym się w tej materii chciał zaprzyjaźnić.. pod drzewem czeka Typ1 pick-up w szopie, i jakieś tam motorki na stosie.

jagmaniac:
zegary atari to mowicie o predkosciomierzu itd, pytanie czy to zart czy rzeczywiscie firma atari (ta atari???) i drugie - jakie problemy sa z tymi licznikami i  kiedy to atari zostalo podmienione na cos lepszego

Yoohas:
Nie, taka nazwa umowna bo grafikę mają jak z Atari 65XE ;)

Powiedziałbym tak - to jest znak czasów. Lata 80. Trudno to ogarnąć ale moim zdaniem ma swój urok, jest swego rodzaju dowodem pewnej epoki w motoryzacji. Czy pasuje do Jaguara to inna sprawa.

Moje ulubione zegary z tej epoki to Opel Monza. Ale tam generalnie działały ;)

Jaguar XJ6:
Na początku XJ40 miał zegary cyfrowe ( tzw. atari lub digital - jak kto woli). Nie miały nic wspólnego z komputerami Atari/Commodore. Właściwie nie były nawet w pełni cyfrowe ( licznik prędkości jak i obrotów silnika był zwykły wskazówkowy ) , cyfrowe były wskaźniki ciśnienia oleju, ładowania, temperatury płynu chłodzącego i poziomu paliwa. Dodatkowo z prawej strony był mały wyświetlacz (monochromatyczny LCD) na którym były wyświetlane komunikaty ( spalona żarówka itp. , czyli wszystko to co normalnie jest w tych ikonach po bokach zegarów). Wersja cyfrowa pięknie się prezentuje w nocy i robi niemałe wrażenie , ale jest na tyle awaryjna , ze Jaguar wymieniał je jeszcze na gwarancji ( przynajmniej tak słyszałem).

jagmaniac:
z tymi daimlerami na okraglych lampach. to rzeczywiscie ludzie mieli schize i tak nagminnie wymieniali telewizory, czy jednak byla mozliwosc w ramach opcji w salonie wybrac okragle? bo pelno tych daimlerow bez tv-lamp.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej