Autor Wątek: Jaguar S-Type, 4.2, 2004 r., k. Katowic  (Przeczytany 4930 razy)

Filip

  • Gość
Jaguar S-Type, 4.2, 2004 r., k. Katowic
« dnia: Lipiec 29, 2016, 16:44:34 pm »
Autokomis sprzedaje Jaga 4.2 z 2004 r.
Link: http://otomoto.pl/oferta/jaguar-s-type-4-2-v8-304km-klima-navi-xenon-krajowy-bezwypadkowy-stan-bdb-ID6yru6F.html#3529b0855a
Jest też na olx: http://olx.pl/oferta/jaguar-s-type-4-2-v8-304km-klima-navi-xenon-krajowy-bezwypadkowy-stan-bdb-CID5-IDggSR3.html#9d770a84c7

Byłem z tym egzemplarzem w ASO Jaguara w Katowicach. Ze strony sprzedających nie było z tym problemu - przyjechali i byli pewni, że z autem wszystko jest ok. Zadeklarowali nawet, że jeżeli w aucie pojawią się jakieś usterki dodatkowe, to oni pokryją koszt badania - super :-super
Auto z zewnątrz i wewnątrz utrzymane ładnie - chociaż na siedzeniach było kilka rys, których nie było na zdjęciach.
 :-help Auto nie ma progów - obsługa musiała unieść go na podnośniku najazdowym, bo łapy zapadały się w progi. Dodatkowo skorodowane są inne elementy podwozia - jedne mniej, inne bardziej. Auto nie ma osłony pod silnikiem, która przykrywa i zabezpiecza bebechy, toteż sztywne przewody hamulcowe były narażone na ostrzał z kamyczków - do wymiany. Do tego przewody olejowe automatycznej skrzyni biegów, uszczelniacze czujników wałków rozrządu, wyciek w okolicach filtra oleju, wyciek przy misce olejowej skrzyni biegów. Tarcze z przodu są w opłakanym stanie - serwisanci zwrócili uwagę, że poziom ich jest poniżej minimum i jazda może być niebezpieczna - może to po prostu strzelić w pewnym momencie, przy gwałtowniejszym hamowaniu. Auto stało ponad rok bez przeglądu - jakoś około 2012 - 2014 r.
Oczywiście jak się okazało co jest nie tak z autem, o zwrocie kasy za badanie nie było mowy ze strony komisu... Poczułem się w tym zakresie zwyczajnie oszukany, tym bardziej, że wcześniej pojawiło się wyraźne oświadczenie, że oddadzą kasę, jakby coś było nie tak, jak deklarują.
Przekazuję Wam wiedzę, za którą musiałem zapłacić ASO - wiedzcie, że Jag ten wymaga poważnych reperacji, a komis jest w zakresie niektórych swoich deklaracji niesłowny. Z tego, co powiedział przedstawiciel komisu, gdy zaproponowałem obniżenie ceny, tak, żebym mógł to porządnie zrobić, naprawić - oni mają swoją blacharnie i warsztat i zrobią to sobie za połowę tej ceny, za którą ja chce to zrobić. Także możliwe, że Jag jest właśnie "robiony".

Gdynia1

  • Gość
Odp: Jaguar S-Type, 4.2, 2004 r., k. Katowic
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2016, 21:50:53 pm »
Czesc, rozważam sprawdzenie innego auta w ASO, jak długo sprawdzali Ci to auto i ile kosztuje taka przyjemność?

Filip

  • Gość
Odp: Jaguar S-Type, 4.2, 2004 r., k. Katowic
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2016, 00:27:44 am »
Gdzie chcesz go sprawdzać? W Katowicach? Sprawdzenie trwa około 2 godzin. Chyba, że coś wyjdzie po drodze na tyle poważnego, że dadzą znać wcześniej - zanim skończą i pytają, czy chcesz kontynuować badanie.Po nazwie użytkownika wnoszę, że w Gdańsku? Nie wiem ile kosztuje tam przegląd przed zakupem. W Katowicach 555 zł, w Warszawie 750 zł. Mówimy o ASO.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2016, 00:39:26 am wysłana przez Choina »

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Jaguar S-Type, 4.2, 2004 r., k. Katowic
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2016, 08:15:42 am »
Samochód ten był wystawiony przez właściciela jakieś pół roku temu - bardzo dupiate zdjęcia były robione komórką.
Niestety nie moge teraz znaleźć tego ogloszenia, ale bylo na OLXie, za coś około 25K (miasto najprawdopodobniej Ruda Śląska).
Nie było wzmianki o braku podłogi.

Offline Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Jaguar S-Type, 4.2, 2004 r., k. Katowic
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2016, 14:50:56 pm »
Generalnie odradzam ten komis, mieszkam w okolicy kiedyś chciałem tam nawet kupić samochód...
Sprzedawca początkowo bardzo miły, uprzejmy teoretycznie prawdomówny. Twierdził że auto miało stłuczkę parkingową przodem (wymienili zderzak, lampę coś tam coś tam), podesłał mi zdjęcia z przed naprawy faktycznie, szkoda parkingowa. Na jednym ze zdjęć dopatrzyłem się że obie poduszki są wystrzelone (było widać białe szmaty). Dzwonię do sprzedającego i jeszcze raz pytam co było przy aucie robione wymieniane itd.... sprzedający wymienił te same elementy co wcześniej, na koniec rozmowy stwierdzam że w takim razie auto nie ma poduszek - sprzedający zdziwiony pyta o co mi chodzi z tymi poduszkami no to odpowiadam "wymienił pan części takie, takie i takie jako wymienione lub naprawione, na zdjęciach widać że poduszki są wystrzelone a o nich pan nie wspomniał że były wymienione z tąd moje stwierdzenie że auto nie ma poduszek. Chłop się rozłączył i już telefonu nie odebrał... 
Jakiś czas później popytałem znajomych o ten komis i generalnie przywozi trupy za parę euro reanimuje je i sprzedaje jako super auta.
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12

Offline WarLord1986

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Jaguar S-Type, 4.2, 2004 r., k. Katowic
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2016, 22:48:58 pm »
A szkoda bo ładna kolorystycznie wersja :)

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Jaguar S-Type, 4.2, 2004 r., k. Katowic
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 02, 2016, 00:33:28 am »
On jest faktycznie z polskiego salonu? Opisz prosze wszystkie szczegóły odnośnie tego auta,  co tam dokładnie było zgnite oprócz progów itd,  czy było coś jeszcze oprócz tego co wymieniłeś?
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Filip

  • Gość
Odp: Jaguar S-Type, 4.2, 2004 r., k. Katowic
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 02, 2016, 01:54:32 am »
Jest z salonu w Katowicach. Miał dwóch właścicieli, ale ostatni miał go jako auto "na niedzielę" - jakoś od 2008 roku. Progi nie są zgniłe. Progów nie ma. Lakier bez zarzutu był. Poprzecznice skorodowane i ogólnie rdza na różnych elementach podwozia się pojawiała - w jednych miejscach bardziej, w drugich mniej. Auto do zrobienia, ale nie wiadomo za jaką kwotę - jeżeli chce się to zrobić porządnie. W miarę rozbierania kolejnych części mogło by się okazać, że coraz więcej, coraz więcej. Były też tam kasowane jakieś błędy przez serwis Vitres z Katowic, ale nie mogli ustalić jakie to były błędy. Poza tym, to to, co opisałem - tyle zdołali ustalić serwisanci. Auto miało przerwę w badaniach technicznych przez ponad rok, a gdy kończył się termin jednego badania - następne było robione po miesiącu/ dwóch - i tak przez cały okres żywota tego samochodu od 2008 r. - także musiał sporo przestać. Od 2014 roku właściciel robił nim średnio 7 tysięcy kilometrów rocznie.
Chociaż z tego, co napisał Ojciec można wnioskować, że w aucie mogło być coś jeszcze ukrytego.. ASO nie zbadało go do końca, bo powiedziałem, żeby go zdjęli z podnośnika i dałem sobie spokój z dalszym badaniem. Wkleję jeszcze VIN, jakby ktoś szukał informacji o tym egzemplarzu kiedyś. Pewnie teraz są "robione" progi, żeby się znowu nie zapadł w podnośnik, jakby ktoś go chciał obejrzeć. A wersja kolorystyczna faktycznie ładna - dlatego też chciałem go nabyć.
Komis z Orzecha, komis Orzech (to gdyby ktoś szukał poprzez Forum o nich opinii).

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Jaguar S-Type, 4.2, 2004 r., k. Katowic
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 02, 2016, 07:30:55 am »
Zastanowię się nad tym autem,  podoba mi sie wersja kolorystyczna,  silnik i polski salon.  Masz może jakieś fotki podwozia,  jak był na podnośniku?
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Filip

  • Gość
Odp: Jaguar S-Type, 4.2, 2004 r., k. Katowic
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 11, 2016, 22:41:32 pm »
Wybacz za długi czas oczekiwania. Nie mam fotek. Ogólnie kiepsko to wyglądało na podnośniku - brak tej osłony, o której wspominałem, no i brak progów przede wszystkim.. Roboty jest tam na około 8 - 10 tysięcy, jak ma być zrobione porządnie. Nie wiadomo też co jest głębiej - jak daleko sięga rdza.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Jaguar S-Type, 4.2, 2004 r., k. Katowic
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2016, 00:09:29 am »
Cena jest wyrwana z kosmosu. A nie wierzę że nie wiedzą co sprzedają
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8