Autor Wątek: All New Xj - odliczanie  (Przeczytany 16260 razy)

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 01, 2009, 10:56:46 am »
Jest jeszcze jedna rzecz, ofiara niestety. Nie wiem czy to prawda, bo słyszałem już różne plotki, ale podobno ofiarą padł Daimler ;(
Odsprzedali go "Hordom Giermańskim"  jak zwykł sąsiadów nazywać gen. Sikorski.
Nie ma już JDHT -  już nie, zginął kawałek historii. Teraz jest Jaguar Heritage. 
Taka jest plotka. Drugą plotką jest za to to, że Daimler ma być większym lepszym Jaguarem. Konkurencją dla Rollsa - czyli wracamy do korzeni. Ma być osobną marką i mają go robić Anglicy.
Daimler ma zdecydowanie coś unikalnego w sobie. I nie myślę tutaj zupełnie o series 123 czy późniejszych tylko o takich klasykach jak db18 ( są 2 w PL na chodzie na pewno! ) czy chociażby Majestic Major
Myślę, że za jakiś czas ludzie zainteresują się tymi ciekawymi samochodami, w mojej ocenie dużo lepiej i dużo ciekawiej budowanymi niż Rolls i Bentley, nie ujmując zresztą Rollsowi czy Bentleyowi nic kompletnie.

Wracając do Jaguara. Historia dowodzi, że najlepsze samochody Jaguar wypuszczał i wypuszcza  przy okazji rocznic, wydarzeń, trochę jakby przypadkowo itd. A ostatni przykład. który zaraz przytoczę jest tego dowodem. O ile XKR-S nie rzucił mnie w ogóle na kolana. Ładny, taki trochę przekombinowany.
Ale wersja wolnossąca czyli XK60 (zwany też diamond edition) rozbroił mnie i chce taki samochód mieć kiedyś, bo stylizacyjnie jest po prostu boski.
Proste przestylizowanie, a samochód wygląda lepiej niż najnowszy model. Może po latach marazmu się coś ruszy - czas pokaże. Chwilowo "portfolio" stało się poziomem wyposażenia - zobaczymy co dalej. Ale tak, przyznaje się tęsknie za takimi seriami jak GOLD, INSIGNIA, LE MANS, SILVERSTONE i trochę smutno, że robi to Aston Martin, a nie robi tego Jaguar, w każdym razie nie tak jak kiedyś.

poniżej Diamond Edition lub jak kto woli XK60
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2009, 11:00:41 am wysłana przez KRISS »

barbie

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 01, 2009, 11:22:21 am »
Jest jeszcze jedna rzecz, ofiara niestety. Nie wiem czy to prawda, bo słyszałem już różne plotki, ale podobno ofiarą padł Daimler ;(
Lord w swej książce napisał:
"Daimler był od początku motoryzacji samochodem rodzin królewskich. Niestety, po II Wojnie Światowej (w której zasłużył się 4x4 Daimler Dingo!)  liczba potencjalnych klientów znacznie zmalała i nie pomogły nawet suknie Lady Docker i wersja Daimler Stardust...".

http://pl.wikipedia.org/wiki/Daimler_Dingo

maciejlodz

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 03, 2009, 21:23:03 pm »
a tu jest kolejny teaser ...


kyrios_paulus

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 05, 2009, 21:01:26 pm »
Zostało już mniej niż 4 dni ;) Radość, hihi.

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 05, 2009, 21:57:26 pm »
Radość będzie za 4 dni jak już będą oficjalne zdjęcia. No i potem tylko czekać jak będzie można go zobaczyć w JLR w Gdańsku.
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

macho

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 05, 2009, 22:07:08 pm »
Zostało już mniej niż 4 dni ;) Radość, hihi.
Kyrios ty żyjesz :-yipee :-yipee :-yipee Gdzieś ty był jak cię nie było ::)Jak ma na imię? ;D

artleks

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 05, 2009, 22:10:22 pm »
Kto robi liste kolejkową  ;D - ciekawe czy sa juz robione zapisy  ??????

kyrios_paulus

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 05, 2009, 22:39:17 pm »
Zostało już mniej niż 4 dni ;) Radość, hihi.
Kyrios ty żyjesz :-yipee :-yipee :-yipee Gdzieś ty był jak cię nie było ::)Jak ma na imię? ;D

Ale co, kto ma na imię? ^^
A ja byłem  szkole i poza szkołą i odreagowywałem trochu.
Kto robi liste kolejkową  ;D - ciekawe czy sa juz robione zapisy  ??????

Ja chcę być pierwszy w kolejce!! Pozwólcie mi!  :-gwizd

magic

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 06, 2009, 07:25:25 am »
Emil moze i 308-ke mozna kupic za 1000 funtów, ale ten pierwszy link jaki wysłałeś to właściciel napisał, że jest uszkodzony silnik i auto nie odpala dlatego taka niska cena, co do drugiego linka to nie wiem bo ogłoszenie już nie aktualne, ale uwierz mi bo śledze 308 w UK i jak dotąd to udało mi się jednego trafić za niecałe 1000 funtów, a podejrzewam, że stan był katastrofalny bo ogłoszenie było wystawiane parę razy.
PS Kriss :-10points za argumenty 

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats

tomz

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 08, 2009, 18:23:50 pm »
coś mi mówi, że nowy XJ powali wszystkich na kolana  ;D
od jutra będę czekał na XJR  ;D

qbaty

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 09, 2009, 09:16:31 am »
Po blisko 4 miesiącach spekulacji, domysłów, mniej lub bardziej sprawdzonych przecieków dziś nastał ten WIELKI DZIEŃ ;D !!!

Zapraszamy do wątku:
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,5077.0.html
gdzie możecie przypomnieć sobie historię modelu XJ oraz obejrzeć transmisję "live" z prezentacji nowego XJ-a. A po premierze zapraszamy do dyskusji - jesteśmy ciekawi Waszych pierwszych wrażeń.

Tu spekulowaliśmy, w nowym wątku będziemy mówić o faktach ;D. Zamykam więc ten wątek, żebyśmy porzucili spekulacje i wspólnie przedyskutowali fakty, które już za 11 godzin ujrzą światło dzienne - moderator