Autor Wątek: Woda w nogach pasażera  (Przeczytany 9277 razy)

Offline frost84

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 38
Woda w nogach pasażera
« dnia: Maj 04, 2016, 11:17:22 am »
Odkryłem, że pod dywanikiem pasażera zbiera się woda (ta gąbka jest masakrycznie nasiąknięta). Macie jakieś pomysły co to może być? podłoga wygląda na bardzo zdrową, może klima? Samochód stał wczoraj chwilę na deszczu ale podczas jazdy już raczej nie padało i było w miarę sucho.
XJ6 / XJ40 / 4.0 / 1991

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
  • Niedrzwica Du¿a/Lublin
Odp: Woda w nogach pasażera
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2016, 11:57:05 am »
Prawdopodobnie masz zapchany odpływ wody z podszybia, i woda wlewa się przez dmuchawę  (która jest nad nogami pasażera) do wnętrza samochodu. Najlepiej byłoby odkręcić plastik od wycieraczki, i zerknąć, czy w odpływie nie siedzą przypadkiem jakieś syfy.
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L by³
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesi±ca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline frost84

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Woda w nogach pasażera
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2016, 13:21:45 pm »
Prawdopodobnie masz zapchany odpływ wody z podszybia, i woda wlewa się przez dmuchawę  (która jest nad nogami pasażera) do wnętrza samochodu. Najlepiej byłoby odkręcić plastik od wycieraczki, i zerknąć, czy w odpływie nie siedzą przypadkiem jakieś syfy.

Dzięki za szybką odpowiedź.
XJ6 / XJ40 / 4.0 / 1991

optre

  • Gość
Odp: Woda w nogach pasażera
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2016, 14:48:04 pm »
Sprawdź czy nie został zalany sterownik skrzyni biegów, ale to tylko jeśli masz 40 z skrzynią 4hp24.
Zamoknięty sterownik może odmówić posłuszeństwa i zostanie Ci tylko 3 i wsteczny.

Offline frost84

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Woda w nogach pasażera
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2016, 16:36:08 pm »
Sprawdź czy nie został zalany sterownik skrzyni biegów, ale to tylko jeśli masz 40 z skrzynią 4hp24.
Zamoknięty sterownik może odmówić posłuszeństwa i zostanie Ci tylko 3 i wsteczny.

A w którym miejscu jest ten sterownik?
XJ6 / XJ40 / 4.0 / 1991

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
  • Niedrzwica Du¿a/Lublin
Odp: Woda w nogach pasażera
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2016, 16:45:29 pm »
Sterownik skrzyni jest nad nogami pasażera (dlatego kolega optre napisał, żebyś sprawdził, czy nie jest zalany). Z tego co widzę opisie pod Twoim nick-iem, wychodzi, że masz XJ6 4.0L z 1991r. ,czyli skrzynia  4hp24 (z elektroniką) .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L by³
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesi±ca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piêkno¶æ dnia postrach nocy
Odp: Woda w nogach pasażera
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2016, 19:01:01 pm »
Ta woda może  być z układu klimatyzacji  zapchany  odpływ i przelała się do wewnątrz
by³a zielona bestia 300km s type 4.2  V8
by³ saab 95 2.3 turbo 220km
by³ citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
bêdzie x350 super V8 400KM

Offline frost84

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Woda w nogach pasażera
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2016, 22:28:48 pm »
Zdjąłem listwę podszybia i tam wręcz nadspodziewanie czysto. Kaczy dziób też drożny. Poodpinałem wszystkie maty z gąbki i raczej spod nich nie cieknie bo są mokre tylko od dołu, ewentualnie być może z lewej strony u góry dywanik trochę wyżej mokry jest ale gąbka pod nim sucha więc dalej nie wiem gdzie szukać. Podłogę oglądał blacharz i powiedział że nie ma szans, że od podłogi bo nie ma żadnej rdzy. Szyberdach wygląda na bardzo szczelny. Ostatnie moje podejrzenie to klima ale nie wiem jak to zweryfikować, chyba poczekam aż wszystko wyschnie i wtedy pojeżdżę trochę bez klimy, a potem z włączoną. Ewentualnie pojadę jeszcze na myjnię bezdotykową i zobaczę czy z zewnątrz coś nie puszcza.
XJ6 / XJ40 / 4.0 / 1991

Offline MP_JIMMY

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Woda w nogach pasażera
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2016, 00:15:15 am »
Sprawdz czy nie ma dziury na grodzi czolowej w miejscu punktu masowego - mniej wiecej centralnie na grodzi. Czterdziestki lubia tam korodowac. Tamtedy tez woda z podszybia lubi saczyc sie do kabiny. Moze to byc tez nieszczelnosc w nagrzewnicy.
Daimler Double Six 5.3 '91
Jaguar xj40 3.2 '93
Jaguar xj81 6.0 '93

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.019
Odp: Woda w nogach pasażera
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2016, 16:10:54 pm »
A ja stawiam ze dziura jest pod skrzydlem, ewentualnie gdzies w rogu moze bedzie widac. Jak tutaj:



I jeszcze jedno, to nawet twój rocznik:

« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2016, 17:02:24 pm wysłana przez Choina »

Offline frost84

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Woda w nogach pasażera
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 06, 2016, 07:07:30 am »
Blach raczej nie biorę pod uwagę, bo mój egzemplarz pod tym względem jest jakimś ewenementem i praktycznie nigdzie nie ma rdzy, ponoć od nowości był garażowany i nigdy nie widzał soli. Oddałem dzisiaj do mechanika, podejrzewam klimę, ewentualnie szyberdach.
XJ6 / XJ40 / 4.0 / 1991

Offline Michal_sk8

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • low mileager jaguar XJ40 94'
Odp: Woda w nogach pasażera
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 07, 2016, 15:21:08 pm »
możliwe że rurki odpływu z szyberdachu są przytkane, ja tak miałem jak robiłem blacharkę

Offline frost84

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Woda w nogach pasażera
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 09, 2016, 10:26:11 am »
możliwe że rurki odpływu z szyberdachu są przytkane, ja tak miałem jak robiłem blacharkę

A w którym miejscu dokładnie pojawiała się u Ciebie woda w nogach pasażera?
XJ6 / XJ40 / 4.0 / 1991

Offline Michal_sk8

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • low mileager jaguar XJ40 94'
Odp: Woda w nogach pasażera
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 11, 2016, 13:36:49 pm »
nie wiem czy bez zdjęcia dobrze Ci wytłumaczę ,które to miejsce

jak siedzisz na fotelu kierowcy jest to miejsce za podnóżkiem na nogę łączące płaszczyznę podłogi ze ścianką boczną od strony drzwi i ścianą grodziową od strony silnika

czyli polączenie, sam róg tych 3 płaszczyzn

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: Woda w nogach pasażera
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 11, 2016, 15:22:58 pm »
Widział sól czy nie widział, na 100 procent gnije. Każdy gnije, tylko te lepsze sztuki, "praktycznie bez rdzy" gniją po cichu, bez rzucania się w oczy właścicielom. Rdza może kryć się na podszybiu, tylko, że nie zobaczysz tego po zdjęciu zaślepki pod wycieraczką. Dopiero jak zdejmiesz całą szybę przednią, to się ujawni cała prawda, całą dobę, najpewniej w narożnikach i  stąd by była woda w lewym dolnym rogu, przy podłodze.
Jeśli uważasz, że to klima, to odpływ od strony kierowcy jest pod wykładziną po prawej stronie, mniej więcej na wysokości łydki nogi, którą wciskasz gaz do dechy. Łatwo go wyjąć i przeczyścić, tylko jeśli jest zatkany, to weź jakiś garnek, bo sobie zalejesz dywaniki.


Blach raczej nie biorę pod uwagę, bo mój egzemplarz pod tym względem jest jakimś ewenementem i praktycznie nigdzie nie ma rdzy, ponoć od nowości był garażowany i nigdy nie widzał soli. Oddałem dzisiaj do mechanika, podejrzewam klimę, ewentualnie szyberdach.